Explore Feed je tu zvanično!

Ako cemo tako, sto je tesko otvoriti 10 IT stranica i dode neka vijest gdje sve ili 4 njih pisu o tome, samo copy-paste, svaku 2-3 recenicu, na kraju slozis da ispadne kako treba i objavis. Po meni nema sanse da otkriju.

Facebook spokesperson said. “We’ve heard from people that they want an easy way to explore relevant content from Pages they haven’t connected with yet.”

To je explore feed bio dosad, tamo su se nalazile nelajkovane stranice koje su približne tvojim interesovanjima, ali eto odnekud im se pojavila ideja da sve stranice strpaju tamo…što se trenutno testira u Srbiji i još pet država, btw. ima nekog ovdje iz Srbije ko je iskusio explore feed?

Mene je prepolovilo. Do ovoga mi je bio prosek oko 15$ sad sam na 7$. Ali dobro do 1. Je samo pa necemo da crknemo :slight_smile:

Inace korisnicki dozivljaj je i dobar i los. Dobro je sto ne moram da gledam objave prijatelja a los sto explore feed nema nikakav red.
Sa strane posla jako je lose jer obican korisnik nema blage beze gde je i sta je explore feed…A od njih se zivi.

Šta, do 1. traje testiranje jel? Ja se nadam da će odbiti tu ideju, ali poznavajući fb teško da hoće, čitam da je u Slovačkoj katastrofa stanje…

I u RS je katastrofa. Moja stranica i stranica sa kojom saradjujem ima 50% RS tako da ti je sve jasno.

Ovaj test se neće širiti na druge zemlje, ostaje u okviru 6 zemalja koje su izabrali za testiranje. Adam Mosseri je rekao da će test trajati nekoliko meseci, e sada koliko je to nekoliko meseci, ostaje da se vidi.

Ako se nastavi ovo testiranje, prvenstveno za Srbiju i ostale zemlje koje su u programu, bez plaćanja reklame (i to je problem jer postoje bagovi), FB stranica nema nikakav značaj u ovom trenutku. Promet na stranicama tj. vidljivost je za manje stranice iznad 70%, za veće je tu negde oko 50% i povećava se, a razlog je jednostavan “Korisnici nemaju pojma o opciji “Explore Feed”, jednostavno ono što vide odmah nakon logovanja na početnoj stranici to i čitaju”.

Prvi utisci nakon par dana eksperimenta su blagi užas, tj. stanje je katastrofa. Ostaje da se vidi u narednih nekoliko meseci šta će se dešavati, ali za sada čist promašaj sa aspekta administratora i vlasnika FB stranica…

Sve informacije o testu možete da pratite i na

Zna li neko nešto više o ovome, ovo su dobre vijesti ako su istinite…ali idem ja to istraziti…

1 Like

ZIMO piše slično:

Kod mene je balgo receno ocaj na pageovima di iman srbiju. Pa na slici mi je reach 2%…

We currently have no plans to roll this test out further.

Evo i mene s zvanicnim podacima… dakle kako je Explore Feed zvanicno poceo s testom od 18.10. za Srbiju (tada sam primjetio pad na Google Analytics za tu drzavu), postotak posjeta iz Srbije je opao (bar kod mene) sa 14% na svega 5%… Dakle za oko 60% manje posjeta svaki dan!

Pa to je to. Kod mene je ravno 50% manja zarada za domaci sajt. Valjda ce da prestanu da tetiraju od prvog.

Negde sam citao da ce testiranje trajati nekoliko meseci

Valjda ce smradovi zavrsiti do blagdana i do perioda kad je adsense zarada pristojna.

Sustina.

Malopre gledam stranicu gde imam uglavnom fanove is Srb i kliknem na lajkove bzv a ono kao da je bustovan post, 50% ljudi lajkuje postove koji uopste nisu lajkova moju stranicu?
To je verovatno zbog ovo explore feed-a pa im izbacuje moju stranicu, tako da treba ovaj period iskoristiti ukoliko imate fanove is Srb da te koji lajkuju ispozivate da lajkuju stranicu.

1 Like

U mene na stranicama Srbi drugi po brojnosti koji prate moje stranice, zato sam explore feed dobro osjetio - bilo bi dobro da ovo testiranje zavrsi od 1. novembra, ali negdje sam čitao da će trajati nekoliko mjeseci ako se ne varam…da li neko zna tačan podatak kad završava ovo testiranje?

Pogledajte sliku ispod - da li smo ikad mislili o fb-u ovako :smiley:

2 Likeova

Počelo je…

Da li ovo ima veze i sa invate button-om. Naime prije ovog, kad odradim invate na postovima, tipa 200-300 dobijem bar 50 novih, zadnjih 7-10 dana lajk na stranicu je skoro pa stao, tek nesto oko 3-4. Dok je prije bilo sasvim ok. Da naglasim, nema sa stranicom nikakvih problema niti se objavljuje nesto mnogo sadrzaja, par objava dnevno. Ako neko zna do cega je ovo?