Explore Feed završava se testiranjem i širi se na cijeli svijet

Nemojte me trzat’ … :slight_smile:

1 Like

I evo ga … desilo se

“PANIKA - FACEBOOK PAO: Korisnici ŠIROM SVIJETA imaju problem na profilu”

Cim “padne” FB, zapravo rade update, a onda zatim padne i reach :slight_smile:

1 Like

Reach danas i juce katastrofalan, bar kod mene ! :frowning:

1 Like

U kom postotku manji… jel ko u Srbiji tokom testanja?

Pa da te ne lazem ali za 30 %. Ja imam sve domace stranice, uglavnom Hrvatska i Srbija. Bosnu izbegavam u sirokom krugu jer je CPM i ovako slab jos za Bosnu katastrofalan. Ne znam kakav je CPM sto se tice Crne Gore ? :slight_smile:

Kod mene:

Hrvatska 0,73
Srbija 0,66
BiH 0,34
Crna Gora 0,47

Njemačka 3,29

S tim da su ovo eCPM koeficijenti negdje na oko 60% onoga sto je bilo u decembru 2017. - januar je inace slab mjesec s oglasivacima…

Mene izvlaci Njemacka koja mi je druga po klikovima :slight_smile:

1 Like

Ja jos nisam poceo sa clancima, radim stranice to jest punim ih do kraja ove godine cu da ih punim, ali bio postavio par linka na pocetku Decembra cisto da vidim taj eCPM kako ce kod mene to izgledati, i malo je cudan, nikad isti, svaki dan se menja ali ovo za domacu publiku sto je jedan dan bio 13$ me pozitivno sokiralo. :smiley:

To je u pocetku… znam i ja sam bio fasciniram tim brojevima, kod mene su isli cak i do 25, kasnije se sve jako brzo slegne… negdje oko 20-25 dana …

Plus, imas mali broj impresija koje ti i nisu bas relevantne za statistiku, uhvatio si mozda na 15-ak reach-u 2-3 extra klika :slight_smile:

ne bih baš da ispadne na kontriram ali sve se očekivalo

ako malo bolje pregledate onu bigtruckovu temu ja mislim, one starije postove, mnogi su pisali da fb nudi velik cpm kako bi privukli ljude, da treba iskoristiti dok je tako veliki a da će kasnije spustiti, što je istina

Logicno je bilo…mada cpm i nije toliko razlicit, barem ne kod mene. Ali zato je reach katastrofalan, pa ti isto dodje.

Kakav god da je eCPM bolji je nego na AdSensu, tako da i dalje su bez konkurencije.

1 Like

Ma isto to dodje kad su ove zemlje u pitanju, a za strane prije bih adsense.

Pa nisi bas u pravu, bar po onome sto je kod mene.Bar mi je dupla zarada u korist IA.

Za sta govoris, domace ili strano? Pa daju oni bolji cpm, ali ne mozes navuci posjete kad ti snize reach i isti ti djavo bude. Kod mene objavim sliku reach fantastican, objavim IA clanak x10 manji.

Pa da nemas IA na tim clancima bi reach bio jos gori :wink:

Nema to veze. To su prije davali, kad smo svi poletjeli. Davali su bolji reach na IA clanku nego na nekom drugom. Sad to ne, evo veceras na jednom pagu od 12k clanci IA ne idu preko 300 reach, clanak koji nije IA 780.

Sta ja da kazem, stranica 62k samo top zemlje, reach na clancima zadnja 3 dana ne prelazi 500! Nikakav clickbait, nista nelegalno, alo eto, resio da me trpa i tjt…
Ali zato drugi page od 80k, prosecan reach na clancima 15k.

Eh tugo…Vjeruj ja bih se odrekao svega, samo da zvalju nalupam :joy::joy:

Ja kao sto rekoh, u Decembru objavio par clanaka da vidim taj eCPM sta kako, i reach na stranici od 10k mi je bio izmedju 1500 do 2000 na IA clancima. Ali danas je Januar tako da mislim da ce ova kriza ubrzo nestati cim prodje Januar. :slight_smile:

Kriza prodje sa eCPMom al reach ostaje :slight_smile: