ExtJS (Javascript)

Pa, tesko Flash i Silverlight prolaze u nekoj vecoj firmi. Poanta je u odrzavanju, npr. imas poslovnice po cijeloj drzavi, cisto sumnjam da ce firma ic zaposljavat nekog tko ce stalno instaliravat nove verzije.

JS, pa tako i ExtJs, tu prolazi kao rjesenje jer nije potrebno tako nesto.

[quote=“ivan.skugor”]Pa, tesko Flash i Silverlight prolaze u nekoj vecoj firmi. Poanta je u odrzavanju, npr. imas poslovnice po cijeloj drzavi, cisto sumnjam da ce firma ic zaposljavat nekog tko ce stalno instaliravat nove verzije.

JS, pa tako i ExtJs, tu prolazi kao rjesenje jer nije potrebno tako nesto.[/quote]

Ja radim na poslovnim aplikacijama i silverlight itekako dolazi u obzir :slight_smile: pogotovo što ga s win7 mislim već i imaš po defaultu instaliranog…

ps instalacija traje niti minutu i to je jednom u par mjeseci…

Tek u velikoj firmi ce i proc SL i FL. Uvjek update operativnog sustava bude koordiniran preko centralnog update servera, i admin samo posalje klijentima novu verziju (standardna AD fora). Jednostavnije nemoze biti.
Sada ima instalirano brdo klijentskih desktop poslovnih aplikacija, i bas zato, zbog tako jednostavnog deploya, velike firme vrlo lako prihvate browser-based aplikacije.

[quote=“Kečko”]Ja radim na poslovnim aplikacijama i silverlight itekako dolazi u obzir :slight_smile: pogotovo što ga s win7 mislim već i imaš po defaultu instaliranog…

ps instalacija traje niti minutu i to je jednom u par mjeseci…[/quote]

A koje to (vece) firme imaju win7?

Nema veze koliko instalacija traje, netko je treba napraviti, a gotovo sigurno to nece zaposlenik neke poslovnice. Sta znaci, netko treba ici po svim poslovnicama i instaliravati nove verzije.
Vece firme teze prihvacaju nove tehnologije i tesko da ces dobit nesto nestandardno od njih.

Probao ja proturati FF umjesto IE6, mosh mislit kako mi je proslo. :smiley:

nije bitna verzija Windowsa… glavno da sys admin moze poslati svima novu verziju ili update SLa i FLa. Korisnik ne mora nista napraviti, update se sam pokrene.

Ne znam kako to ide u drugim firmama … koliko sam ja imao prilike vidjeti sa ovima sa kojima ja radim, to ne ide bas tako lako (ok za update Windowsa ide, al sve ostalo …).

Sta se mene tice, ja bi isto radije radio u Flex-u nego se mucio sa Ext-om … radio bi aplikacije samo za FF … i tako dalje … al jbg, ne ide to bas tako lako, bar ne sa firmama sa kojima radim. :slight_smile:

Mi radimo za velike klijente, poput vlade, zupanija i gradova, i ako mi kazemo da ce se koristiti Silverlight, oni ce to instalirati. Necemo mi zbog ljenosti admina mijenati tehnologiju razvoja. Security price ne prolaze.
A sto se tice aplikacija, sve novo radimo sa Silverlightom. Ako je uvjet HTML/JS, onda bi ja ExtJS, ali taj slucaj jos nije bio (srecom).

[quote=“ivan.skugor”]
Znam da dosta ekipe ne svidja Flash niti zele instalirati Flash kao ni Silverlight. Neki cak i ne mogu, npr. korisnici koji rade u firmama (a takvih je hrpa).[/quote]

Recimo da RIA aplikacije i widgeti ne postoje, ali što je sa video sadržajima?.

Možda kod RIA aplikacija u AJAXU se može pričati o duljem razvoju i težem održavanju ali kod Flexa ili Silverlighta to ne može proći jer nitko ozbiljan neće raditi nešto u Flexu ili Silverlightu što može u HTML.

U firmu dolazis radit, a ne gledat video sadrzaje, sta ne? :smiley:

[quote=“gorrc”]
Možda kod RIA aplikacija u AJAXU se može pričati o duljem razvoju i težem održavanju ali kod Flexa ili Silverlighta to ne može proći jer nitko ozbiljan neće raditi nešto u Flexu ili Silverlightu što može u HTML.[/quote]

HTML 5 ce to podrzavati (neki browseri to vec imaju implementirano). I sta onda s Silverlightom i Flashom? Oce onda imat smisla?

(“best tool for the job” / “u cemu znam raditi”) x ( 1 / “klijentove zelje i prohtjevi”)
= tehnologija izrade projekta
:slight_smile:

[quote=“hudo”](“best tool for the job” / “u cemu znam raditi”) x ( 1 / “klijentove zelje i prohtjevi”)
= tehnologija izrade projekta
:)[/quote]

Pa da, bas to, treba sve uzeti u obzir. Ja da imam izbora … ZF + Flex.
Al nemam. :smiley:

[quote=“ivan.skugor”]U firmu dolazis radit, a ne gledat video sadrzaje, sta ne? :smiley:
[/quote]
Pa jel imaju kod kuće, to je isto kao da veliš da blagajnica nema flash.

Gdje će HTML 5 do Flasha. Zadnja beta verzija je osjetljiva na dodir (naravno ako hardware podržava).:vatr:

[quote=“ivan.skugor”]
HTML 5 ce to podrzavati (neki browseri to vec imaju implementirano). I sta onda s Silverlightom i Flashom? Oce onda imat smisla?[/quote]

koga briga za video … to je samo marketinska fora i usputni feature.

Pa vjerovatno imaju, al ja sam mislio na poslovne korisnike / aplikacije.
Malo smo se krivo skuzili, al dobro. :smiley:

[quote=“gorrc”]
Gdje će HTML 5 do Flasha. Zadnja beta verzija je osjetljiva na dodir (naravno ako hardware podržava).:vatr:[/quote]

A ne znam, nisam jos citao specifikacije i za sta ce sve HTML 5 biti sposoban (nazalost nemam previse slobodnog vremena :frowning: ), al po rijecima, on je zamisljen tako da vise ne bude potrebe za raznim plug-inovima.