Facebook ad break

bok,

baš malo gledam i čitam po pitanju Facebook ad break, nažalost za naša područja ne podržava.

najbliže austrija…

čak je i indija na popisu država koja podržava Facebook ad break…

međutim vidim da su neki uspijeli sa lažnim accountom pokrenuti Facebook ad break putem vpn-a

dok neki nisu… tako da nije sigurno

sa druge strane, možete dati prijatelju ili nekome kome vjerujete da postane admin

ali to mi nije nekak riskantno

kakva su vaša iskustva

i dali tko koristi Facebook ad break ?

jer vidim da nisu toliko strikni oko videa kao youtube

Kada je u pitanju Ad Breaks, gori su od YouTube-a. Ako misliš zarađivati od njega, sadržaj mora biti 100% tvoj ili moraš imati dozvolu za njega.

1 Like

To ti je najmanje rizicno.Skladistis negde drugo video snimke pre upload-a na facebook i ako ti mazne stranicu prijavis za copyright i dokazes pomocu licne karte i snimaka ekrana,sto znaci da snimis da si ti bio admin i da si ti bio vlasnik stranice.

1 Like

hvala svima na odgovoru :slight_smile:

Ovi sto zive blizu Austrije,mozda mogu da navataju njihov net i dobiju njihovu ip preko njihovih operatera.

ja sam blizu slovenije :smile:

a slovenija je tak mala, pa sa vanjskom antenom uhvatim austrijski signal od neke mobilne mreže.

Au vi se ne granicite sa Austrijom. :flushed:
Gori smo i od ovih zemalja: Bolivia Brazil Chile Colombia…
Zaradjivali smo i na youtube kada nas nije bilo na spisku,zaradjivacemo i na fb,kao sto smo primali pare na paypal,kada nas nije bilo na spisku zemalja.

a stvarno je žalosno… dodaj još indiju koja također može normalno raditi.

a za Facebook ad break moram još razmisliti, jer još nisam odlučio kako najpametnije si srediti account

ako nabavim sim karticu za neku austrijsku mrežu, onda mi još ostaje problem kako potvrdiit account.

Imaju i zahteve:
"To be eligible to use ad breaks in your videos, you must:

  • Pass our Monetization Eligibility Standards.
  • Publish from a Page (not profile) with at least 10,000 followers.
  • Be creating 3-minute videos that have generated more than 30,000 1-minute views in total over the past two months"

treba prvo ovo ispuniti.
Pored stranice od 10000 followers treba imati i video od 30.000 pregleda,sad ne znam da li treba svaki video 30.000 ili ukupno svi video snimci 30.000.
Znaci tek za dva meseca ce me primiti ako sada postavim video od 3 minuta sa minimum jednog minuta gledanja i imam 30.000 pregleda.
Mislio sam da nema tezih od youtuba zbog uslova.:flushed:
Nije neka prevelika tezina ako se danas krene,ali tek za dva meseca,mozda prime.

Ja imam tri stranice koje ispunjavaju te uvjete. Samo moral pametno srediti account sa drzavom koja je na popisu

Ja nemam video snimke,sada sam postavio par video snimaka,pa kada dodju godisnji odmori za dva meseca,valjda ce da me prime a i do tada ce biti mnogo vise pregleda od 30.000 jer cu tih par snimaka reklamirati koji su na FB a ne na YT.

Ne znam sta je to kada se ode na nekoj stranici na opciju creator studio i kliknem na monetization pokaze mi da stranica ispunjava uslove.
Kao u ovom video snimku:

Ispunjavas uslove, onda se prijavis i oni te odobre, ali ti ne daju da zaradjujes dok ne dodje ad break u tvoju zemlju. Tako da dzaba sto ti je sve zeleno.

1 Like

Dao sam prijatelju admina koji je u Nemackoj.
Kako gledaju tu zemlju i ko je odakle ako moze paypal za isplatu,ja pravim video snimke iz Srbije a admin iz Nemacke da bi se omogucio ad break,jer nigde nema pravilo da se mora biti iz neke zemlje da bi se imala FB stranica tako da je admin samo figura zbog ad break reklama.
Nemam vise pojma ni sta je vise normalno na ovom FB jer imamo mogucnost IA na neaktivnoj stranici od 600 ljudi od kako je on admin.
Tek je i onaj YT lud gde placa za demonetizovane kanale,sve ovo poludelo.
Da sam znao da ce placati izreklamirao bi da dobijem 100e.

Ima li naznaka kada bi ad break mogao doći na balkan?

Koliko sam upratio, nije loša stvar…

Zasto cekas da Ad Break dodje na Balkan? Zasto ti “ne odes” kod njega :slight_smile:

Pa neni je nedavno stranica odobrena za ad break. A nisam nista petljao. S obzirom da sam iz hrvatske.

tako je i meni, nedavno sam primjetio… ima i oznaka start now na naslovnici ali odmah ispod naslovne slike je “requirements” a desno od toga “learn more” i kad odeš na strelicu, vidiš u napomenama da u stvari nisi odobren za ad breaks dok ne dođe u tvoju zemlju

Ali je meni skroz odobrena.

A gdje si išao za te postavke? Ja imam sve zeleno ali sam iz Hr koja nije navedena u popisu zemalja u kojima je dostupan ad breaks
https://ibb.co/X81DmKQ