Facebook ad breaks je ziv!

jel mozemo mi bosanci radit? radi li neko s foruma i kako ide zarada?

Ne znam za HR, ali SR i BiH nisu sigurno dozvoljene, ali naravno postoje nacini da se to izvrda. Najveci problem je sadrzaj, jer kao i YT moras da imas koliko toliko originalan. Nije rigorozno kao YT ali opet manje boli glava. Meni i drugaru su nekoliko naloga banovali zbog sadrzaja. Ranije im je trebalo vise vremena da banuju, a bogami sad sve jako brzo ide, ocas posla banuju, nekoliko dana uspes da postavljas i ide ban. Naravno pricam o reused content-u.

Naravno.

Ja sam mislio pravit za youtube… al kontam mozda bih mogao i privuci publiku kroz fb posto video jako dobro prolazi a imam stranica da to poguram… Planirao onako slideshow, s nekim efektima da djeluje zivlje i onda nekog da cita… il na fb da se dodaje tekst jer vidim da cesto takve vide-e neki objavljuje… a mora da ima razlog

Slideshow nije dozvoljen za adbreak isto kao za YT sto nije :frowning:

pa čije je ovo? ovo je neka firma koja ima timove za kreiranje sadržaja … svaka im čast

Nikakav? Vidim dosta kanala koji rade na istu foru na koju bih i ja,a ne vjerujem da rade za dz posto imaju dosta pregelda?

Znaci neki uvod koji ide na svaki video (custom made, znaci pokretno je), onda po par slika za sve sto se objasnjava a kad se prelazi sa jedne grupe na drugu bude kao prelaz s nekom forom (nesto se promjeni da djeluje fino, znaci da nije samo slika iza slike)… uz to da naravno slike nikad nisu staticne nego se uvijek pomjeraju… i uz slike bi isao i po kraji video gdje bi se mogao ubacit

Nemam pojma, videh u nekoj grupi za ad break i reko da parimo oci malo.

NIkakav, a ti koji rade verovatno odrzavaju reach na taj nacin ili sta ti ja znam. Ja pratim nekoliko stranica koje nikad nisu bile monetizovane, ljudi vole da se mlate.

Pa kako racunaju sta je slideshow, sta ako je 50% aktivan video, pola ovakav slideshow (kao sto je opisano gore)

Pa to sto ide zoom in ili zoom out ne znaci da je video aktivan. Radjen je od slika, a to nije dozvoljeno.

Evo ovi npr bukvalno slideshow, nema nikakve aktivnosti:

Da ne otvaram drugu temu: Zna li netko, sto se tice ad breaks monetizacije za video na FB, da li svi admini moraju biti iz npr Njemacke, ili je dovoljan jedan iz te zemlje a ostali iz BiH da bi se monetizovao video? Hvala ko odgovori :slight_smile:

Moze jedan admin, ali s’obzirom da znam da imas instant article, ne mozes isti racun za placanje da koristis jer ce onda da znaju da nisi iz nemacke i ugasice ti monetizaciju

Bas mi jedna osoba isto napisa za racun. A kad sam prijavljivala za Ad Breaks, taj isti racun od IA sam prijavila. Sad mi jedino preostaje da čekam da BiH ubace u ‘podobnu’ zemlju ili da promijenim racun. Hvala na odgovoru svakako :innocent:

Nema nista od Balkana, adbreak je ziv vec dosta dugo, da su imali interesa ubacili bi nas odavno…

3 Likeova

Zato mi i nije žao kad vidim kako im Indijci uzimaju pare lopatom :face_with_hand_over_mouth: Mi smo zlatni, a ispadosmo najgori

1 Like

Popapovi, skriote, obmane klikbait sranjima (poginula caca, hariz dzinovic vesti itd) a na sve to mizerno trziste sa uazno malom plateznom moci, kad sve to stavis na papir, realno ih razumem. Sa druge strane, indija je prvo jako jako veliko trziste, a na sve to njihova ekonomija je u ekspanziji. Realna situacija.

Indijaca jos malo 1,5 milijardi, svakako da su bitniji od nas :smiley: njihova ekonomija je nominalno iste velicine kao ruska+kanadska

Pa da, a milijardu ih hakera :joy: Pa ko hakuje naloge FB naloge nego oni, sve redom, a alata za varanje imaju malu milion. Bosna, Hrvatska, su male, bas zato bi nam mogli progledat kroz prste :innocent: pa da nam jedan vid monetizacije omoguce. Ebi ga, nemamo bas nista kao druge zemlje, ni zaradu sa video, ni bonuse, ni sa reels, a niti zvjezdice.

pa dobro, ako ih ima milijardu i po bice i mnogo hakera jelte, medjutim pitanje je koliko je trziste, a koliki je % onih sto rade bilo sta lose… Eto ja bih glavu dao da npr (nevezano za ovo) procentualno u Indiji ima daleko manje ljudi koji su varali i krali pare oglasivacima na Adsensu, nego sto je taj procenat u Bosni :smiley:

jedno vrijeme je otvaranje adsense naloga iz indije bilo onemoguceno … upravo zbog tih scriptica

ljudi su jednu cijelu indiju zbog varanja blokirali na par mjeseci a da nece nas :smiley:

btw. nigerija je zanimljiva, ima potencijala