Facebook ads experti - javite se

Pitanje isključivo za facebook ads experte .

Planiram od početka 2021. pa u roku od 6,7 mjeseci od toga uložiti 1.000 € na promociju u smislu skupljanja pratitelja i engagementa. Radi se o potrebama širenja mreže pratitelja za news portal.

Koliko se može očekivati povratno followera - obično im onaj kalkulator procjenjuje da mogu dobiti bar 7,8 tisuća zauzvrat ?

Ako ima netko par savjeta ili se time bavi može se slobodno javiti (Za možda i freelance posao da to odradi i postavi adse da budu optimalni)

Po mom dosadašnjem iskustvu, global page boost ( preciznije boostanje lajkova stranice) i nije baš isplativo.

Ako su ti bitni lajkovi najbolji način je boostanje fotografije ili članka sa portala i invite lajkere.

A ako želiš možeš prepisati moju taktiku.
Imam sa frendom lokalni news portal i cilj nam je prikupiti lokalce koji će čitati naš portal svakodnevno i objavljujemo teme vezane za samo za naš grad. Trenutno brojimo 15ak hiljada lajkova, a kada vidimo da je neki članak sa portala dobio 150+ lajkova i reach preko 30k onda na njega posle 24-48h pustimo boost također lokalni od 10$ i nakon sto pristignu novi lajkovi invajtamo usputno. Plus fb algoritam ubaci taj članak u “recommended” i sam od sebe ode viralno te dobije nove lajkove na postu i njih invajtamo.

Naravno taj dan kada ga fb pusti u recommended izvučemo adsensom i troduplo više od 10$ koje uložimo.

Iskreno to sa recommendedom desi se jednom mjesečno.

image

Da, ovo čisto “natjeravanje” na lajk kroz Facebook feed preko Sponsored zaboravi! Jednostavno kada pogledaš omjer uloženo - dobijeno, fakat se ne isplati.

S tih 1.000 € si nekada mogao dobiti i do 50.000, sada si vjerovatno dobro izračunao povrat, te se taj put ne isplati.

@Zdenga npr. radi ono što i ja radim već duži period, samo ja to sebi interno zovem “ubadanje”, ali se u biti svodi na isto.

Dakle, pođeš skoro pa s nule (invajtaš prijatelje i poznanike), ali onda “ubadaš” ono što dobro prolazi i u to ulažeš novac. Po meni ćeš na takav način pronaći više “aktivnijih” folowera nego da ih ubadaš s čistom reklamom!

Koja svrha plaćati ako je post već otišo na recommended?

razumijem vas sve.
imam news i ja sa 75 K fanova i jedan solidan engagement i vrlo dobar ppsao s adsensom. i tu radimo slično s invajtanjem - dosta dobijemo lajkova od ljudi koji nas ne prate pa tako dobijemo ljudi dosta.

Imam drugih news portal - opće vijesti i portal je, nije za jedan grad ali skoro, polu-lokalni (regionalni). Ima fejs od 6500 s većinom pratiteljima s tog područja.

Mislio sam ostaviti tu stranicu samo za lokalne stvari koje će biti sherane i dalje takva kakva jest i polako možda dodavati taj 10$ boost sličan ovome što ste naveli.

A napraviti možda drugu, novu stranicu (diverzifikaciju) koja bi bila ajmo reć nacionalni projekt (za hrvatsku publiku na razini države-veći gradovi) i onda u njoj kombinirati jedan “Klasični ad” i druge oglase pratiti engagement pa onda kreirati za objave na koje publika bolje reagira takve oglase kao što ste naveli (tipa 10-20 dolara)…

Drugo pitanje:

Evo npr. publika mi je grad Zagreb. Ja hoću da povećam još lajkova iz Zagreba. Dakle opet je bolje na taj način da boostam postove tipa 5 postova po 10 dolara nego da jedan opalim klasični ad s targetiranom publikom za Zagreb za 50 dolara ?

A za ovo što ste napisali kako se nekad moglo više dobit za tih 1.000€. Da, znam jbg.

Ja bi bio prezadovoljan da za 1.000 € mogu izvuć 25 000 ljudi, ali to ne vjerujem da je više moguće…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja