Facebook Advertising je bacanje novaca

Kakvog vi iskustva imate s ovim? Vi koji ste kupovali lajkove (recimo konkretno me zanima za domaće fb stranice), jeste li pratili aktivnost novijih objava? Imate li više lajkova / komentara / podjela / people who saw this? Jeste li zadovoljni rezultatom oglašavanja?

Molim vas, nemojte pisati offtopic (autolike sranja, prodaja kupovina fb stranica).

ja sam imao kupon koji sam dobio kod kupovine hosting paketa. iskoristio sam to… npr… kada sam promovirao post onda sam znao imati po 10000 pregleda i tek 50-ak klikova… a kod kupovine like-ova
bi morao imati gadno veliki budget da dobijem recimo 1000 like-ova iz amerike ili sl. zemlje…
pa sam iskoristio taj kupon za like-ove iz turske i sl. zemalja… uglavnom po meni ne isplativo.

FB bi u svom algoritmu trebao raditi razliku između onih koji su besplatno došli do followera i onih koji su im platili najčešće masne pare kako bi ih skupili…

Idiotski je u isti koš stavljat likove s skriptama, ili likove koji kao naziv grupe stave neki citat, s drugima koji imaju naziv firme i još su k tome platili da bi skupili masu…

malo slabije od gugla ali ipak vrijedi… cini se da bosna bolje konvergira…

Imam odlićne rezultate s facebookom. Radim performance based marketing i ako znaš raditi dobar targeting, sve se može ;). Lajkovi sami po sebi nemaju neku vrijednost osim ako nemaš barem 100k lajkova + još moraš koristiti za svaki post lagani “post boost”. Onda reach uvelike raste. No najbolja metoda za mene osobno je slanje korisnika na landing page ili squeeze page unutar fb “aplikacije” ili na externu stranicu.

E ja nemam neka iskustva pozitivna evo 2 godine drzim to i nikakve srece nisam vidio od toga.

Cela prica oko FACBOOKA je naduvana " besplatan je i uvek ce biti besplatan" znaci da svi dolaze na njega jer je besplatan ,zaradjivati od ljudi koji dolaze negde jer je besplatno je neizvodljivo ,
kao da konobar ima baksisa , na veceri gde je pice i jelo bespaltno, pa niko ne vadi novcanik , MALO MORGEN , mozete imati milion lajkova
od ljudi kojima je dosadno pa klikcu redom ,

Dugo nisam pročitao ovakvu glupost…

2 Likeova

Zanimljiv je video skroz!

I google je besplatan pa ima zarade :). Sorry, al sasvim si u krivu. Hoces reci da od 1,3 milijarde ljudi na fejsu nema kupaca :D?

Osobno sam na fejsu imao dane sa preko 1000kn profita dnevno sa side adsima prema raznim CPA offerima. Treba ipak nesto znati, nije to samo “puknut cu adse i zaraditi” ;).

Ugl. “power of free” je jedna od najjacih marketinskih fora kako bi se skupila lista “lead-ova” kojima se kasnije presale-a proizvod nakon sto si ih zagrijao besplatnim sadrzajem.

Ja sam zadnje tri godine puno investirao u izgradnju FB stranica i moram priznati da sam požalio. Nedavne promjene u algoritmu su mi potpuno ubile reach na postovima, pa je traffic s fejsa pao za 80%. Boostanje postova se nikako ne isplati… čak ni da imate popunjene sve oglasne pozicije po CPM tarifama, nebi se isplatilo boostati post.

Traffic s fejsa je loše kvalitete. Primjerice prosječan fejs posjet otvori 1.5 stranicu, dok prosječan posjet s gugla na istom sajtu otvori 4 stranice.

1 Like

Kad sam god u all inclusive hotelu (gdje mi je sve besplatno osim dostave u sobu u 3 ujutro) konobari koji me služe uvijek imaju bakšiš, posebno vani. Tako da ti usporedba ne stoji :wink:

mislim da imas problem sa MOZGOM , hotel si platio papreno da bi bilo sve besplatno i fino , pa se i baskis podrazumeva,
a kada je nesto besplatno onda BASKISA nema jes se skupi raja koja ne placa kao na …FACEBOOKU

brane u krivu si :smile: . Daj mi reci onda sljedece. Ti stvarno mislis da bi se ja na fejsu oglasavao gotovo 4 godine da nemam profita i da imam neki poseban fetish na bacanje novca :smiley: :D? Da ne pricam o oglasivacima koje osobno znam i koji trose od 50 000$ do 500 000$ MJESECNO na oglasavanje tamo :D. Koji ludak bi toliko trosio, a da nema profita?

Primjer jedne od mojih metoda oglasavanja. Free trial nekog proizvoda ili usluge. Dal je free? Naravno, (samo) prvi puta ili prvih mjesec dana. Nakon sto ih navucem vise nije dzabe. Nemoj biti naivan, u zivotu NISTA nije free, iako se tako cini iz prve ;).

Evo primjer kako se radi advertising na fejsu - http://www.jonloomer.com/2013/08/21/facebook-ads-roi/
Smjesno mi je kad neko ko nikad nije oglasavao na fejsu ili je potrosio 100$ i kaze da ne radi. To je biznis ko i svaki drugi gdje je potrebno vrijeme i novac da bi se uspjelo. Onaj tko ocekuje da ce sa 50$ napraviti 1000$ tako da je potrosio 5 min na dizanje kampanje ili postanje 5 statusa, taj podhitno mora promjenit mindset. Preporucam budzet od 2-3k$ za pocetak samo da se nauci ;). Treba znati radit research, odredit demografiju, interese. Treba znat pisat dobar ad copy i landing copy/presale. Treba znat split testat i optimizirat cijeli funnel (od reklame, pa do landing page-a, front sale-cross sale-back sale-a itd.). Da ne idem sad u detalje :smiley:

sa 2000 - 3000 dolara ima daleko boljih investicija od reklame na FACEBOOKU ,

To je subjektivno. Kako za koga :wink:

Pusti ti moj mozak…

Kupit Golfa II? :sunglasses:

Ja sam zadnjih dana malo boostala post, prvi put da sam oglašavala na FB. Prvo sam post boostala u Filipinima gdje je jeftinjava, planirala sam tamo 5$ potrošit, dobit jeftini engagemnet i onda dalje promovirat u SAD-u a ovako će post djelovati ‘bitan’ jer ima dosta lajkova od Filipinaca pa će i Amerikanci radije lajkati i sherati nego da post nema lajkova.

Nakraju sam od Filipina za 5$ dobila 400 lajkova, 70-ak shareova, i nekih 40 lajkova, a kad sam onda prebacila da u SAD oglašava je za 10$ lajkalo svega desetak ljudi, nešto sitno lajkova i ode 10$. Zanimljiv eksperiment al se u SAD-u ne isplati baš oglašavat.

Problem Facebook-a je što mu je CEO totalni kreten.