Facebook Advertising je bacanje novaca

@nikolacvrtnjak imas li neki kurs za preporuciti odakle se mogu neke stvari crpiti?

Radim online prodaju, dobavljam artikle vec 5 godina kina i jos par zemalja preko nekih ljudi… sva prodaja sto imam za 5 godina… koja mjesecno doseze 2-5-7000e je preko fb.

Nemam svoj sajt za trgovinu, tek razmisljam o tome…
sva prodaja je isla iskljucivo preko fb grupa, a sto se tice opcije boost post tu sam skrsio nekad 100e za mjesec nekad 1000e

E kako se isplati…

Imam blizu 1000 artikala raznih, placam boost, 1-2 dana ako u 2 dana ne bude ni jedna narudzba idem dalje opet sledeci proizvod 2-5e…proizvod koji nema narudzbi posle 3/7 dana od prvog boosta vratim se opet boost 24/48h jer svaki boost donese lajk koji mi ne treba, ali prije ce ljudi kupiti kad vide na objavi 1000 like nego bez lajkova(ako ubodes proizvod) i onda kad ubode se proizvod, recimo za 5e ako bude u 48h 2/5 narudzbi onda povecam limit za 20e i boost-am i tako zaradim…

Nikad nisam gradio stranicu tek sada pokusavam sa kolegom sa foruma da napravim neku stranicu da ide sve svojom tokom, ali ja koji zivim od prodaje zivim od Facebook oglasavanja… neko ce reci ne valja ili nije to to… dodji brate ja ti posaljem 100 komada artikala pa ti idi od kuce do kuce prodaji ili na google.

to sto neko ne proda nista ili ne donese neki dobar rezultat za stranicu ili sajt ne znaci da oglasavanje ne valja.

4 Likeova

@Zmajko25 U svakom slucaju metod koji donosi novac je pravi metod, svako ima svoj nacin. Nabavka iz Kine je glavna stvar u prodaji, uvijek si korak ispred konkurencije.
Kada kazes prwko Fb grupa, mislis na online pijace ili?

da… 70 grupa clanovi preko 20k i tjt ide to…

1 Like

To su grupe u kojima objavis post pa onda boostas taj post ?

ne, ne boostam, objavim post nekad bude 1 narudzba a nekad 10 u zavisnosti od artikla ako se “ubode”.
A za boost post samo na stranici, napisao sam kako radim, i slobodno se mogu pohvaliti da imam nekoliko prosjecnih bosanskih plata mjesecno

@Zmajko25 izvini ako si vec napisao…
Prodajes samo u bosni i ako da, kupci cekaju robu 30 dana iz kine?

imam robe blizu 1000 artikala u BOSNI vec spremno kad bude na 200 pozovem covjeka da pokupuje tamo. uzivo u kini je artikal recimo 3e na amazon isti je 10e

Ok, to je vec drugo kad imas robu kod sebe, ja sam jednom probo dropshipping prije korone direkt sa alija i nije tako bilo lose ali nasi udave sa porukama i pitanjima

treba imati zivaca… imam dnevno 100 poruka sto pitaju koliko kosta proizvod, a u opisu stoji cjena… treba imati zivaca pa svakom odgovoriti bez obzira sto nece kupiti…

evo neko poredjenje ugrubo

narucim robu za 1000e,bude otprilike 3 mjeseca nekad 2 sve zavisi kako se proda

za mjesec dana uzimam oko 2-7000e

tu racunam i trgovine kao mercator, bingo i neki manji marketi jer prodajem im robu ako se nadjemo u cjeni za neke artikle

1 Like

svaka čast drug, koliko košta uvoz i te zajebancije, koliki su troškovi državi?

ugrubo, drzavi platim neki uvoz robe jer se dosta znam sa njima pa ne traze “dlaku u jajetu” sve sto poplacam oko 200e

1 Like

@Zmajko25 Je li imas firmu za uvoz ili uvozis kao fizicko lice? Ja sam kontao da uvezem neku kozmetiku cca 30 komada samo da vidim kvalitet i kako funkcionise, ukupan iznos sa shippingom 360KM, nasao na AliExpreau. Kakva je procedura kod uvoza, kakve su moje obaveze, do kojeg iznosa sam oslobodjen poreza, itd

placa i carina i PDV i prevoz i brod i spedicija, i svašta nešto, ja radim uvoz direktno iz kine, ne amazon, imam covjeka sto kupuje uzivo na pijaci.
Prebacujem preko velikih firmi jer uzimaju robu u mene, “gurnes” malo u dzep i cjelu kinu dovuku.

@Zmajko25 Moze li neka info vise o tome, postojil nacin kako se ubaciti u tu semu

@DavidAlaba Posjeti Arizona Koridor u Brčkom i uzmi sta ti treba.

Ma kralju rijesi racune za tu robu da imam ja kako uves u firmu to i ja cu ti biti broj 1 parner, dicemo shop i promovirat ga na 50-70 najacih medija u BiH, ubit prodaju. Ali ne moze ovako na crnjaka.

1 Like

rjesena je roba, placena je carina nije krijuci uslo u drzavu, a to sto nemam firmu pa ne izdajem racun je drugo :smiley:

Kralju radicemo zajedno ako se zakotrlja kad ja krenem haha

Pa imas nekog jbtg da ima firmu da mi das bilo sto