Facebook (+ Bing) vs. Google

[indent][color=green]Odvojeno iz [thread=26291]Youtube oglas - je li dozvoljeno?[/thread][/color]
___________________[/indent]:Sto se tice posjecenosti.

1.google
2.facebook
3.youtube
4.yahoo

[quote=“markomarko”]Sto se tice posjecenosti.

1.google
2.facebook
3.youtube
4.yahoo[/quote]

Ne baš, Facebook je prošli mjesec prestigao Google. Znam da zvuci nevjerojatno, ali je.

ma je ko i sveti *****

moze link? da se uvjerim :wink:

[quote=“markomarko”]ma je ko i sveti *****

moze link? da se uvjerim ;)[/quote]

http://techcrunch.com/2010/03/15/hitwise-says-facebook-most-popular-u-s-site/

http://www1.voanews.com/croatian/news/Facebook-premaio-Google-po-broju-korisnika-u-tjedan-dana-88172642.html

http://www.pcchip.hr/vijesti/vijesti/internet/facebook-nadmasio-google-u-americi

http://www.dalje.com/hr-svijet/facebook-prestigao-google-i-postao-najposjeceniji/298229

Toni i mene to buni.
Jeli facebook.com prestigao google.com ili sve google zajedno?

[quote=“sime_zd”]Toni i mene to buni.
Jeli facebook.com prestigao google.com ili sve google zajedno?[/quote]

facebook.com Google u SAD-u, iako nije istraženo za neke druge zemlje, ali prema broju registriranih korisnika, vrlo vjerojatno je i u vecini drugih zemalja a u onima u kojima nije, s ovim trendom rasta ce prije ili poslije prestici.

ja ne mogu vjerovat.

takvog diva preć…

Opet ne kužim, facebook.com je za cijeli svijet. Jesu brojeni svi posjeti ili samo iz SADa za facebook?
Google.com je samo za SAD!

[quote=“sime_zd”]Opet ne kužim, facebook.com je za cijeli svijet. Jesu brojeni svi posjeti ili samo iz SADa za facebook?
Google.com je samo za SAD![/quote]

Vrlo jednostavno: facebook je imao vise posjetitelja iz SAD-a nego Google.

[ATTACH]facebook vs google[/ATTACH]

Nije provedeno istraživanje za vecinu ostalih zemalja, barem ne relevantno istrazivanje, ali prema broju registriranih korisnika se da jasno zakljuciti da je i u ostatku svijeta Facebook mozda jaci od Google-a. Na zalost, vrlo vjerojatno nikada necemo imati ovaj podatak.

Da, kad google nema gdje rast više.
Facebook je prolazna moda, ne vrijedi vjerojatno ni 1% googla!

[quote=“sime_zd”]Da, kad google nema gdje rast više.
Facebook je prolazna moda, ne vrijedi vjerojatno ni 1% googla![/quote]

Hipotetska situacija, Microsoft kupi facebook, nakaci Bing na search, sto ce se desit sa Googleom? Tvoja djeca ce pitat GooŠta? Facebook je trenutno jako vrijedan. Jako.

mislis da ce MS kupiti facebook prije nego to ucini google?

Microsoft je u 10. mjesecu 2007. uložio 240 milijuna dolara u Seriju C venture kapitala u Facebook odnosno, Microsoft vec drzi podosta vlasnistva u Facebooku u odnosu na Google koji nema ništa :wink:

Kad bi se tako lako google mogao bacit u povjest :wink: vjerojatno bi to netko napravio već!
Nisam rekao da nije vrijedan, al ne može se uspoređivat sa googlom!

[quote=“sime_zd”]Kad bi se tako lako google mogao bacit u povjest :wink: vjerojatno bi to netko napravio već!
Nisam rekao da nije vrijedan, al ne može se uspoređivat sa googlom![/quote]

Naravno da nije lako baciti Google sa trona, ali samo kažem da Microsoftu ne bi trebalo ništa osim Facebooka da to ucini :wink:

BTW. Zadnji podatak iz 26. 3. 2010. kaže da je Facebook trenutno vrijedan 35 milijardi dolara. Pošto je u 11. mjesecu prošle godine bio vrijedan svega 9.5 milijardi, ako nastavi ovakav rast, vec ove godine bi mogao kostati vise od Google-a :wink:

da, tko zna dal google uopce ima budget za kupiti facebook… :slight_smile: al ako ih MS kupi, google mora kupiti twitter pa nek kombiniraju orkut-buzz-twitter.

a ne valja ni yahoo iskljuciti. sto god da se sprema, nadam se da ce biti uskoro da se razbije monotonija :stuck_out_tongue:

Daj Toni, google ima pola od oglašavanja cjelog interneta a facebook još nije uspio pronać način kako da uđe u plus a ti govoriš o nekoj vrijednosti!

Sime, ja ti govorim koliko kosta, ne izmisljam brojke. Zdrav razum ti takoder nalaze da najposjecenija stranica u SAD-u (trenutno Facebook), a mozd ai u ostatku svijeta (nemamo brojke) mora rasti u cijeni, a oglasavanje na fecbooku ce pod utjecajem ponude i potreznje prije ili kasnije premašiti oglasavanje na google-u.

Vec sada u RH bi se dalo reci da je na Facebooku veca konkurencija nego na AdWordsu, barem po cijenama koje ja vidim :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja