Facebook Fanpage

Vidim ima tu dosta faceook strucnjaka pa me zanima kako ti fanpagevi funkcioniraju.

Naprimjer imam fanpage, e sad vezan je za moj site i automatski se sve objave objavljuju na fanpage. No tih objava iam 1 tjedno. A vidim vi objavljujete po 7 dnevno.

Pa me zanima, dali ima smisla objavljivat na fanpageu tudje linkove? Kakvog to imas smisla? Ili sto da radim?

Nema smisla objavljivati tuđe linkove, džabe preusmjeravaš svoju publiku nekome tamo, još ako taj ima likebox negdje na sajtu ili popup…puniš njegov fanpage svojom publikom…inače ja kad mi ponestane članaka taj prostor popunim objavljivanjem slika i videa tako da održim fanpage aktivnim…

Mislim da je dobro svaki dan objaviti neku sliku ili nesto sto nije link direktno na stranicu :slight_smile:
Previse linkova “gusi” FB stranice , bar je kod mene tako bilo.

Trenutno i ja eksperimentisem koliko objava da postavljam na FB page jer je reach svaki put drugaciji

Kod mene je slučaj da što više posete i što je veće zadržavanje na Fb stranici + lajkovi i po neko šervovanje postova, onda reach skače ko lud.
Imao sam. sa jednim postom (koji nije bio sa sajta, već solo) reach i preko 50.000. Na nekom od naših foruma, jednom kad sam tako nešto pročitao nisam verovao da je moguće sa jednim postom, ali kad sam “ubo” post onda sam se uverio. Pregled samog posta je bio preko 110K, lakova je bilo oko 90 i nekih 40 šerovanja za 48 sati.

Ja sam imao par postova na stranici od tada 3k ljudi reach po 500k. Eksluziva + kvalitet=reach :slight_smile:
Nemoj da gusis stranicu sa mnogo linkova koji vode sa fb-a jer fb smanjuje reach takvim stranicama. I redovnost je mnogo bitna, objave bez dana pauze.

Dobro je također obratiti pažnju na video klipove na fb stranici jer znamo da fb daje prednost videu više nego članku ili slici to i sami vidite svaka druga ili treća objava je video na news feed…meni je zbog nekoliko videa a posebnog ovog koji je otišao viralno, stranica sa 6k otišla na 20k lajkova a trenutno je na preko 30k…a imam i poslušnu publiku na ovoj stranici, kao što možete vidjeti na slici zamolio sam ih da podijele video i pogledajte koliko shareova a ni pregledi nisu loši…

Isto tako kada sam zamolio da shareaju video , nije bilo odmah sve ovako ali ovaj mi je video nabacio dosta lajkova na page :slight_smile: Iskren da budem video je totalna glupost pa sam se i dvoumio da li da ga objavim haha

A šta ćeš, ljudi danas najviše čitaju i gledaju gluposti, baš ono što nema veze s vezom njih privlači da kliknu na to…btw. impresivne brojke, svaka čast…može li se znati od koliko lajkova je stranica bila tad? I je li to sponzoriran video?

1 Like

Nisam jos nikako placao reklame na stranici , a bilo je oko 40k i preko ovog je dosli oko 1.3k ljudi za samo jedan dan :slight_smile:
sada ima preko 100k

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact