Facebook - Fun page ili profil?

Pozdrav,

da li se za stranicu više isplati imati fun stranicu na kojoj korisnici moraju lajkat ili se isplati imati profil gdje se dodaju prijatelji ? Ili kombinacija neka, prvo napraviti profil i prikupiti puno prijatelja, te onda promovirat fun stranicu?
Recite mi malo vaše mišljenje.

[quote=“iZona”]Pozdrav,

da li se za stranicu više isplati imati fun stranicu na kojoj korisnici moraju lajkat ili se isplati imati profil gdje se dodaju prijatelji ? Ili kombinacija neka, prvo napraviti profil i prikupiti puno prijatelja, te onda promovirat fun stranicu?
Recite mi malo vaše mišljenje.[/quote]

Zavisi šta reklamiraš. Ljudi ne vole spamanje ni u jednom slučaju. Pages su uveli neke promjene, koje ste vec vidjeli. Samo 10% postova se vidi, za ostalo se mora platiti FB-u. Sa druge strane profil postove bi svako vidio. Moj savjet je ipak, da napravis neki page a onda ulozis nesto novca u FB lajkove. Tako ces bar imati publiku kojoj je stalo do toga scime se bavis.

uvijek su korisnici vidjeli samo 10% vasih objava

Možda bolje umjesto fun page napraviti fan page

Za osobne potrebe - profil.
Za razne diskusije - grupa.
Za sve ostale (a posebno poslovne potrebe) - page.

Page nema limita na broj lajkova. Profil ima limit od 5000 prijatelja (ako i to nisu mijenjali).
Page može imati ugrađene aplikacije, profil ne može.
Za page imaš kvalitetnu statistiku.

Da ne duljimo, page.

ja koristim i profil i page za sada se bolje pogazao page …

Nikako ne profil u poslovne svrhe. Ja ludim kada me razne “firme” žele dodati za “prijatelja”.

Kada naletim na neku firmu, rado ću lajk Page ako mi se svidi, ali ih kao “prijatelja” neću ni dodati ni odobriti.

dev_masta ti je dao najbolji odgovor :wink: Svakako napravi Page.

Page definitivno, a i ako trebaš pomoć za promociju kontaktiraj me… :smiley:

Preopručam Facebook “Fun Page”, jer je kasnije moguće implementirati (ili čak i već ranije) sa Facebook aplikacijom (ukoliko se gleda na daljnji razvoj). :wink:

Fan a ne fun, zar ne?

Pa čuj, što sve danas ljudi (ne)rade s Facebook stranicama i to je pitanje, stoga se može svrstati pod “Fun Page”. :slight_smile:

• hahah, šalu na stranu, da u pravu si, imam propust, Facebook “Fan Page”.

Vidim da nitko nije spomenuo, ali za potrebe firme ili promocije bilo kave vrste, ne smijete imati privatni profil. Isključivo page, smješten u kategoriju kojoj pripada. Prema Facebook TOS-u privatni profil koji se koristi u poslovne svrhe je protiv pravila i biti će obrisan…

A da li se to zaista i radi? Baš i ne za sada. Reagiraju na prijavu. Isto tako i vaš osobni profil je protiv pravila ukoliko ne koristite vlastito ime i prezime. Al sad nećemo toliko u krajnosti, jer taj dio Facebook neće nikada dirati…

Ali sa poslovnim profilima se nemojte igrati. Apsolutno nikakve koristi od njih, a samo šteta može nastati. Kad sami tražite prijatelje, ne znate da li su vam to i kupci. Ne vidite statistiku. Povezivanje page-a sa vašim sajtom… Ma prednosti ko u priči, da ne znam zašto bi itko razmišljao danas o privatnom profilu za firmu.

Privatni profili poslovnih subjekata ostavljaju mi dojam pijavice…

zato profil migriraš u Fan Page i spojiš oba fan stranice

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja