Facebook gasi stranice 😐

Pozdrav. U zadnje vrijeme sam čuo da je fb ugasio baơ dosta stranica. Da li neko ima iskustva da podijeli ?

Ne od skoro, to traje od proĆĄlog juna. Nekad budu bas u ofanzivi pa malo vise gase, ali sve u svemu bas su aktivni sto se toga tice. Uglavnom briĆĄu strane stranice.

Po mojim informacijama da su otiĆĄle gotovo sve stranice koje su kupljene ili na kojima je zamijenjen admin u zadnjih 20 dana

Meni su prve stranice ugasene jos prije 2 godine, nikad nijedna nije vracena. A to sto si napisao admin mijenjan u 20 dana je cista glupost.

zaĆĄto bi bila glupost, covjek kupio stranice i stavi ih na jedan profil i joĆĄ neke svoje prebaci na taj isti profil i ugasi ih sve, ove ostale ĆĄto nije prebacivao su ĆŸive, i tako se desilo nekoliko ljudi da je ugaĆĄeno

Druze to ti je cista glupost. Ja sam uzeo 10 stranica zadnjih mjesec dana. Sve normalno funkcionisu. Samo treba povesti racuna sta se objavljuje. Ljudi hoce svasta da objavljuju pa onda se pitaju sta je problem kad im ugasi fb stranicu. Ja prvi kad god vidim vijest koja nije po fb pravila iste sekunde je prijavim. Kad ja ne mogu da objavljujem takve vijesti. Nece vala niko. I podrzavam facebook u svakom smislu. Fb je i uveo ove restrikcije zbog debila sto objavljujuju sve i svasta po fb. E sad je problem sto ta restrijkcija utice i na nas sto se drzimo pravila i posteno radimo. I vjerujem da je ovo nista sta tek dolazi. Jednostavno ljudi moraju tako. Jer se i oni ganjaju po sudovima radi nas a to im ne treba u zivotu. Kud ces dalje meni je na pocetnu prije godinu dana izasao video snimak iz Sirije kako zivog covjeka gule kao ovcu. On vristi. Sedam dana nisam dosao sebi. Takvim stvarima nije mjesto na drustvenoj mrezi.

1 Like

Ne znam druĆŸe. Čovjek kupio stranice i prvi link objavio i ugaĆĄene sve i joĆĄ neke njegove stare. To nije jedan slučaj. Ć to ja znam je ugaĆĄeno preko 2 miliona fanova u stranicama kod različitih ljudi.

Ja sam bas kupio jednu od 130k, evo je kod mene 7 dana već i nista joj ne falj. Nema to veze sa promenom admina vec onim sto se objavljuje.

I, kako ide? :blush:
Koliko si objavljivao članaka dnevno u tih 7 dana? Vjerujem da se niche podudara? Jeli ljudi dobro reagiraju, klikaju? :o:

Trenutno je u fazi “adaptacije” na novog vlasnika. Kad prodje taj period onda se polako uvodi u monetizaciju, bas da bi se izbegle gore pomenute stvari. Ljudi kupe page i hoce brze bolje da vrate ulozeno, a to tako ne ide.