Facebook HR

Ja bi sve tužio koji nešto slično naprave kao facebook jer je to sranje največe zlo u povijesti interneta i nadam se da če otići jednom u quarac :mad:

[quote=“PeGO”]facebook.hr je domena registrirana na Slavku Klišanić iz Samobora…iako su rekli u Carnetu da takve domene neće moć bit registrirane pa mi nije jasno kako
[/quote]

pa dotična je registrirala i yahoo.hr bilo je već riječi o tome :neznam:

Sad su kod njega oba sajta i nitko mu ne može ništa? :S

Ako ne stavi ništa na njih i nema nikakvu osnovu da drži te domene (brand, tvrtku ili trademark sa tim imenom), kada Facebook ili Yahoo odluce uci na nase trziste vrlo ce joj jednostavnim postupkom oduzeti te domene.

Svida mi se blog

Definitivno se ne isplati imati takve domene. Koliko god su male šanse da te netko od njih tuži ili sl., kad-tad stvarno može doći do toga i onda zamisli da ti je stranica dosta posjećena… jako puno posjetitelja ćeš time izgubiti jer će korisnici jednostavno vidjeti da te stranice više nema, bar ne pod imenom za koji oni znaju. Zbog toga (i još mnogih drugih razloga) najbolje je odmah krenuti malo pametnije u projekt i odmah se zaštititi od ovakvih problema.

Kupio sam svojevremeno “lego-igre.com”.
Otprilike 7 dana nakon postavljanja, ljepo sam dobio scan certificiranog zahtjeva za preuzimanje domene od lego korporacije preko neke australske agencije. Kao pravi skeptik, reko - iako izgleda to bezveze, ne izgledaju fejk i moglo bi bit pizdarija.

Fino sam zemskoj otkljucao domenu i predao.
Refundirali su mi pare za domenu i ejmen.

Dakle, brandirane domene -> ne fala.

A ovo, za Carnet i domain pravila. Isti je to nepotizam tamo kojim je Ivek otisao kvragu.
Naime, svojevremeno je frend trazio alt domenu za firmu (prije ovog public registar izlaza) “investicije.hr” i dobio fino niz usljivih obrazlozenja da to nije moguce dobit, da to nece nikom davat, da je to nekakva domena koja ovo ono, u biti - hrpa bezvezarija natipkana u mail, ako se sjecam dobro, i telefonom se tu nesto vodila komunikacija.

Na kraju nije uspio dobit domenu. Ali, ona je par mj nakon toga regana. Cudno.

ma ko će ti u bih šta oduzeti unas nemam nikakvi zakona mores sta te k… volja

Glupost, nasmijali ste me. Za domen Vas niko ne može tužiti. Može ali neće dobiti ništa. Osmislite bilo koji domen, koji nije zauzet na netu , i ne može Vas uopšte niko tužiti. Korištenje nekih riječi “facebook, youtube” što ne bi bilo dozvoljeno ako ga koristiš u sklopu s nekom drugom riječi? Domen je zabranjen samo kad je zauzet. Znači ja imam ideju, ti je prvi realizuješ, ja ću da te tužim? Da li ću baš da dobijem? Pošto ti registruješ domen na sebe , ne može njega niko ugasiti, dok ti ne istekne normalno :). Eto ako ko ne vjeruje i javlja se dobrovoljno da mi zakupi domen na 5 godina ( npr : facebooks, youtuber itd…) ja bih bio zadovoljan, a Vi se raspravljajte jel’ dozvoljeno ili nije :slight_smile: zzOp…

Upravo tako odgledas film Social Network i svatis da je ovaj kreten ustvari ukrao ideju ali je prvi realizovao. I sto su mu mogli nista, nego da ne idemo offtopick super ti je blog svidja mi se dizajn bas lepo.

O idejama i krađama, vrijedi prvo pogledati Pirates of Silicon Valley

Ajd molim te pojasni malo, ukra ideju za drustvenu mrezu? Ne kuzim sto si htio reci?

:jaooo: Nisi upućen. Nije on ukrao nikakvu ideju , on je sam osmislio “tadašnji fb”, i krenuo da realizuje, ali pošto nije imao novaca, nije mogao. Isto što i ja sada imam ideja, mogu realizovati, ali nemam novaca, naravno nisam ja kriv što nemam. Čovjek se snašao, prevario ih, a ko i ne bih, i ne mogu mu ništa. Sve ove godine na sudu, a ništa nisu dokazali. Zašto? NJEGOVA IDEJA, ON NAPRAVIO, SKIDAM MU KAPU, ČOVJEK JE USPIO.

Bez obzira što se zapravo dogodilo u tom slucaju, jesi ti sad u ovoj recenici morlano opravdao prevaru zato što je cilj uspjeti?

Pa da. Moralno je ispravno opljačkati banku, ako to učiniš zato da dođeš do novca. :zub:
To što će ljudi morati iz svog džepa nadoknaditi ukradeno - koga briga. Glavno da je pljačkaš postigao uspjeh. :rolleyes:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja