Facebook instant articles

Kod mene je monetizacija aktivna. Ali domena je not approved. Pisao sam sa facebook na live chatu. Oni nisu sigurno u cemu je problem. I jednostavno nemaju nacina kako bi to rijesili. Da li neko zna jos neki apel kako bi se doslo do facebooka. Jer apel za monetizaiju nema veze sa odobravanjem domene.

Jedino zalbu da probas ponovo poslat, ali ako je bude neki zbrda zdola pregledao mogu ti poslat zabranu na monetizaciju, jedino da rizikujes pa posaljes, uslikas taj dio gdje domena nije odobrena, i na slici napises sta je problem, da imas monetizaciju ali da web nije odobren,valjda bi trebali procitat. Ovdje ti je link za appeal

Tu ideju sam davno pokusao al dzaba. I plus najveci problem je sto ne mogu poslat apel zbog toga sto je monetizacija na stranici odobrena.

Mozes poslat , u tom tekstu je link za Zalbu, pa posaljes url od neke manje bitne stranice ako ti je web ukucan na vise njih

Kazem ti vec sam to radio. Prije 10 dana. Isto napisao im poruku unutar screenshota. Da bi mi taj isti dan odobrili monetizaciju a domenu dalje ostavili kao not approved.

Da li je neko od vas sa Upapproved domenama provjeravao objave na FB? Gledam jutros objave mi konvertovane u IA od domene koja je bila upapproved ali nema reklama, u konfiguraciji i dalje pise Unapproved url i u Production articles su objave i dalje Unpublished :roll_eyes: Možda kasne sa azuriranjem. E sad me znaima da li je kod vas tako ili je do toga jer sam juce dodala tu domenu u Bussiness maanger i verifikovala u Brand safety opciji :smirk:

Da li neko ima problem sa IA ,danas su nam zaradu za citav mjesec spustili za 50% barem tako prikazuje na manageru. Da li zna neko o cemu se radi i da li se i vama dogodilo?

Svima koje poznajem su skinuli zaradu, zadnjih par sati sam pratila, 20% skinuli, pa 40%, pa 60%, do sutra ce sve pozobat ahahhahahha. Ja sam slala kroz bussiness manager zalbu i poslala sam 5 screenshotova sa dokazima, pisala sma na community forum i jos nema odgovora. Nadam se da je greska, ali nista ne javljaju

Pa za prosli mj sto je isplaceno pise na payouts puni iznos a ovdje kad se odabere prosli mj od prvog do zadnjeg dana pise pola manje haha, znaci vidjeti cemo sta ce biti, mada nije fer prema nama

Da, sve su umanjili, i za prosle mjesece, vidjet cemo sutra :innocent:

1 Like

hvala ti, sad mi je lakse kad nisam sam u tome pa se nadam da ce se vratiti na staro:smile:

Meni prijatelj javio, a ja opet drufom javim, pa me psuje kud sam mu javljala nece moc zaspat ajajjaja :joy:

1 Like

isti sam i sam hahaha :joy: :joy: :joy:

1 Like

Meni odgovorili da posaljem screenshot problema, a poslala sam 5 u prvom mailu, tako da se prave glupi. Pa sam poslala jos 10 slika i dala sam im ovlasti da slobodno uđu i provjere sami. Tako da saljite mailove sa prigovorima ili ce im proci ovo jer se danas obracunava revenue

uredu, poslati cemo svi pa cemo vidjeti sta nas ceka

Izgleda da pare nisu nigdje otisle, odite na kreator studio i pogledajte sve je tu

da, jesu tamo , evo pogledala sam i poslala i te slike u odgovor na zalbu, jer ovo je zadnji mjesec kada se koristi platforma monetization manager, prebacit ce se u creator studio. Jer tek od iduceg mejseca ce se creator studio platforma koristit za obracun, tako da necu da mi ovaj mjesec obracunaju manje i poslije se nemam kome zalit. Sad sam ih pitala koju opciju ce uzeti u obzir za isplatu

tako je, nadam se da ce sve oke biti, svima je za sad tako pa valjda ne bi trebao biti problem, mada cu im i ja pisati za to

1 Like

Vratili su sve kako je bilo u bussiness manager Monetization, sad prikazuje sve ispravno

1 Like

Tako je i kod mene, kazu ako bude kakvih problema da se javim pa ce rijesiti

1 Like