Facebook link preview problem

Pozdrav ekipa,
molim vas pomoć.

Već par dana pokušavam šerati link s portala na facebook stranicu. Slika linka nikako da se prikaže. Naravno, pokušao sam s raznim wp plugin-ovima, ali bezuspješno.

Varijant sa facebook sharing debbugerom ne uspijeva - javlja stalno problem nekog tipa:

link hasn’t been shared on facebook before (fetch for new info) i kada kliknem taj fetch debugger page se učitava - i također bezuspješno.

Kako riješiti taj problem ?

Posalji link da pogledam.

1 Like

Skini “Mashare” plugin + nemoj stavljati male slike, mozda je to razlog zasto ne ucitava

Zna biti ako su nedefinisane dimenzije slike s “og” tagovima, ali bi se nakon Fetch trebale pojaviti… možda je slika premalena ili je FB iz nekog razloga ne može opšte “pozvati”… neki plugin, postavka servera …

Instaliraj Yoast plugin i napravi novi post te pokušaj podijeliti.

Ne pomaže ni mashare, ni debugger.

A yoast je bio cijelo vrijeme aktivan ali nešto se očito pomjerilo. Deaktivirao sam ga sad pa ću probati ponovno

De uzmi link i probaj na chat poslati nekome "tvojlink.com/wp-content" ili
"www.tvojlink.com/wp-content/uploads" prtpostavljam da ti je stranica polovično blokirana. Ako ti javi grešku i blok pri tim linkovima, sa wp-content i upload folderom, javi mi se privatno pa ću ti riješiti.

Ti plugini i ništa to ne pomaže, teško ćeš odblokirati, ali može se nešto drugo izvesti.

2 Likes

Verifikuj domenu u biznis menageru ako dijeli na vise stranica, pa postavi rucno.

Jeste nesto na taj fazon, kao da se treba zamijeniti mjesto gdje se slike spremaju, nisam nikad probavao ali jeste prijatelj uspjesno

Koliko sam belaja na fb imao nije niko, tako sam čim je napisao da ne lista slike, zna blokirati odredjeni folder ili nešto deseto, zašto i kako ne znam, ali se može krpat.

1 Like

Yoast SEO plugin i podesi ovo:

Napravi facebook app i postavi ovdje ID

I to ima već sve postavljeno

Javi se PM, riješit ću ti ja ako nisi. Nije to ništa gore, nego dio stranice blokiran.

Nemora znaciti da je Yoast, ja radim bez njega skroz i nije nikakav problem…

Riješeno.

Nešto unutar Wordpress teme se izbrisalo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja