Facebook mi blokirao sajt - sta dalje?

Pozdrav , pre par dana Facebook je blokirao moj web sajt , tako da sada više ne mogu da delim svoje objave tamo. Na tom sajtu sam imao po 12.000 posetioca dnevno , jer su ljudi delili moje članke, sada je sajt bukvalno mrtav. Kako da vratim sajt na Facebook i da li bi promenom domena , mogao sajt da se vrati ?

Na prvu bi ti rekao da napravis novu domenu i tamo redirektas stari sajt s tim da racunas da Fejs novim domenama daje puno manji reach u pocetku dok ne postanu autoritetne.

No najprije bi trebalo pitati zbog cega je sajt uopce blokiran?

E vidis, ja tvrdim bas suprotno… zavisno od situacije, nova domena bi mogla imati i do 5-6 put a veci domet nego stara :smiley: (bukvalno domena registrovana prije mjesec dana). Nekad fb na odredjene domene smanji domet (a ne banuje), ispane tzv shadow ban. Napravis novu domenu, prebacis sav sadrzaj na nju i onda opet ispocetka- odlicno rjesenje za one koji svu posjetu dovode sa fb.

Meni je npr situacija bila da sam pao na 15k pregleda dnevno… zamjenio domene, sredio adsense na njima (sad imam 2 “rezervne”) i posjeta je dnevna izmedju 40-50k

A to da, u slucaju kad stara domena ima penal, logicno je da ce prelazak na novu imati bolje rezultate. Ali isto tako mislim da kad bi sajt prebacio na recimo bbc.com, da bi reach bio veci nego sto bi bio da ga prebacis na neku jucer registriranu domenu.

Bili su neki clanci na tu temu gdje su iz Facebooka najavili kako uvode razne parametre koji mjere autoritet domene i da ce to preko algoritma imati utjecaja na reach.

Isto tako moje iskustvo je da mi reach na stranici koja postoji 10 godina bude oko 6-7%, sto je i dalje njesra kad se usporedi s reachom kojeg sam imao prije nekoliko godina, međutim reach na stranici slicnog sadrzaja, a koju sam napravio tek nedavno, je jos gori - nekih 2 do 3 posto.

Moje misljenje je da Facebook ima bazu podataka sa svim domenama koje su se ikad šerale kod njih, i da za svaku domenu ima statistike koliko se lajkala, šerala, komentirala i slicno ali i koliko je ljudi prijavilo los sadrzaj, zatrazilo da se taj sadrzaj vise ne prikazuje, itd… i da na osnovu svega toga i ostalih parametara određuje autoritet domene. Tako da neka domena koja je prikazivala sadrzaj kojeg ljudi ne zele gledati, bi mogla imati losiji reach nego neka nova domena za koju jos uvijek nema statistike. Isto tako domena koja je prikazivala kvalitetan sadrzaj i koja je dobivala pozitivniji feedback, bi trebala dobiti nekakvu prednost nad novoreganom domenom.

Eh sad postoje i razne teorije da Facebook gleda i koja domena placa reklame, a koja ne, i da na osnovu toga odredjuje kojoj ce dati kakav reach. No to su samo teorije zavjere koje mogu i ne moraju biti istinite.

Ja mislim da domena nema veze sa reachom, mislim da reach daje facebookov algoritam i to razlicito za svaki post. Sto znaci da dva razlicita posta koja dolaze sa iste domene mogu imati razlicit reach. Meni su najveci reach donosili postovi sa vestima koje su aktuelni u tom trenutku, cim krenu lajkovi, sherovanje i komentari facebookov algoritam odmah daje vecu paznju tom postu i vise ga prikazuje. Znam mnoge vlasnike facebook stranica koji su svojim objavama podizali reach komentarima. Recimo postave neki clanak, a onda sa par laznih FB profila na tom clanku zapodenu raspravu, tu se odmah nadju i ostali ljudi da kazu sta misle, krecu raspravke, sherovi, lajkovi i facebookov algoritam automatski tom postu ali i samoj stranici daje vecu gledanost. Stara fora…koriste je i na Youtube

e pa ako si i ti tu metodu koristio onda nije ni čudo što je blokirana

Ma nije blokirano zbog toga, jer taj domen koristim vec vise od godinu dana, mislim da je blokada usledila, nakon sto sam na sajt ubacio linkove ka bloggeru… tj. napravio sam neki blog i linkovao sa svog sajta ka njemu.

Ako zbog neceg nije banniran nakon godinu dana, to ne znaci da nece nakon dvije :smiley:

Pa da , ali ja to nisam radio, to sam radio na pocetku, kasnije kada mi je stranica ojacala nisam imao potrebe to da radim. Moji postovi su se puno serovali sa stranice , ka drugim stranicama, grupama i licnim profilima, neki postovi su dostizali i po 700-800 deljenja, a nikada nisam za reklamu platio ni jedan cent. Moguce da je i to, sta znam.

Prebaci se na novu domenu, pročitaj TOS od Facebooka i ako se držiš svih pravila ne bi u buduće trebalo biti problema.

1 Like

Pisalo mi je kao da koristim click bait naslove koji privlace ljude da kliknu na moje postove , a da to nije dozvoljeno.

Mada ja sve nekako mislim da mi je blogger zeznuo stvar, jer su mi u tom periodu bloknuli stajt.

Sada planiram novi domen i reklamnu kampanju… nesto sitno 1euro dnevno, cisto da im zamazem oci, da me vise ne diraju :slight_smile:

Da, zbog boostanja takvih postova sam ja izgubio ads account star skoro 10 godina. Bez ikakvog upozorenja i bez obzira na to sto sam im ostavio preko $40.000 kroz oglasavanje.

Probaj provući par puta kroz debugger pošalji appeal.

Nema nista , probao sam milion puta kroz debugger i nista, mora da se menja domen… bas su me ubili, sajt dobro radio, imao od 12k do 15k kako kada.

Meni blokirali i odblokirao par puta i više ne zezaju, ali ne brljam gluposti ko prije. Možeš odblokirati, gdje god zalijepis link i imas priliku za poruku napisi.

Sastavi poruku neku finu, ne neke sablone i kratke recenice. Napisi da cijenis sto rade na sigurnosti i da im svaka cast. Da si zahvalan i da fb treba biti sigurno mjesto, obrisi clanke s glupim naslovima i slikama, ako imas kakvih naslov napasnih i 18+.

Sa profila ili kolege zamoli da u chat lipe ili na zid i onda posaljite i proce :slight_smile:

2 Likeova

hahahhahahaha e jesi namazan hahaha

4 Likeova

Bolje znati, nego imati :stuck_out_tongue: .
Da ne bude kako ja samo hejtam, da se svit okoristi malo od mene . To je provjereno i pali, meni proslo x puta.

3 Likeova

Pozdrav svima napravio sam novu Domenu I fb mi blokirao za tri dana da li ima neko link za zalbe hvala