Facebook naplaćuje nepostojeće reklame

Pozdrav ekipa!

Danas sam dobio dva Paypal računa od Facebook Meta. Prvi na 25 $ a drugi na 50 $.

Nisam pokretao nikakve reklame na Facebooku u zadnjih godinu dana a da bi stvar bila još zanimljivija meni je jedini Facebook Ad account kojeg imam isključen i na sebi nema uopće postavljen payment method.

Ostatak novaca sa Paypala sam brže-bolje prebacio na karticu, isključio recurring payment za Facebook na Paypalu i tražio refund za prvih 25 $ pod sumnjom da je to bio unathorized access. Dobio sam mail od Paypala u roku od pola sata u kojem piše da to nije unathorized access i da mi ne mogu pomoći:

We’ve completed our review of your unauthorized activity case PP-R-HGE-484889101, and we’ve determined there was no unauthorized use.

Naravno da sam odmah promijenio Paypal password (imao sam cijelo vrijeme uključeno 2FA putem slanja koda za potvrdu sms-om na mobitel) a Facebook account mi nije hakiran i nisam primijetio nikakve sumnjive aktivnosti na njemu.

Što napraviti u ovom neobičnom slučaju i kako postupiti?

Najbolje bi bilo da kontaktiraš fb podršku live i objasniš im situaciju…

Ok, ali gdje to naći?

Ako si ikad pokretao reklame imat ces live chat, skroluj dole i " [Contact advertising support]

To kod mene ne postoji.

Citam na paypal forumu da puno ljudi ima taj slucaj i da je Paypal svaki put to proglasio za authorized transactions i ljudi su ispusili pare.

Meni je tako iscurilo preko 1000 eura. Paypal me odkantao, facebook profil nikad nisam vratio. Nedavno sam cuo da se treba zaliti banci cija je kartica i da vrate pare jer je takav novac osiguran. Al neznam na koji nacin da dokazem da sam hakiran pa nisam ni isao za time…pustilo me

Evo meni je paypal vratio 50 dolara a onih prvih 25 nije. Prezalit cu to, nisu neke pare ali mi nije jasno kako su to izveli kada je paypal i wise kartica postavljeno na 2fa i nitko se ne moze ulogirati bez mog mobitela i potvrde preko njega.

1 Like

Za FB zaposlenike ne postoji zaštita, oni mogu ući na naše profile kad god žele.

1 Like

90% vjerovatnoca da je problem na strani fejsbuka - mozda je neko iskoristio neki exploit, koje su ti aplikacije povezane sa fb nalogom? tamo u podesavanjima third-party access provjeri

tacno ne treba nista povezivati i nikada ne drzati nista recurring

Ovo cu obavezno pregledat jer znam ponekad koristiti facebook login opciju na nekim stranicama.
Nije mi jasno kako se na mom ad accountu nista ne vidi? Kako ovo izvedu bez da hakiraju facebook account?

Ako uradite chargeback preko kartice, PayPal ispusi pa vas banuje… tako da se to ne isplati

unazad 5 godina sve oko fejsbuka je misterija :smiley: dosta ih je dozivjelo isto sto i ti - sve zastite ukljucene a neko u pozadini pokrece reklame i fb skida novac

Kako je u mom slucaju paypal ispusio? Jedini tko je tu ostecen sam ja.

Znam, ima dosta takvih slucajeva. Jednom liku su skurili 4x900 dolara. Nitko ne zna kako.

Paypal radi ko posrednik, znaci oni su tu da odlucuju kad placas preko njih… imas ovo da se zalis pa da oni zakljuce ko je u pravu…

Ako si platio preko PayPala, a udaris chargeback u banci, to je chargeback protiv njih (ne protiv fb), i zbog tog bi mogao biti banan… Takva sam iskustva cuo…

Ja sam se zalio za obe cifre. 25 $ nisu priznali ( ne znam sto sam bio odabrao prilikom zalbe - ima hrpa toga ponudjenog u stilu: nisam dobio uslugu koju sam platio, dvaput mi je naplaceno isto itd.). Slijedeci put kad sam se zalio za 50 $ odabrao sam nesto drugo i to su uvazili i vratili mi 50 $. Za svaki slucaj sam sve pare prebacio na karticu odmah (da se slucajno ne ponovi) i, kao sto sam vec rekao, ugasio recurring payment za Facebook.

idi u business manager - security center i vidi da li si dodao admine, klikni gore i partneri i provjeri.

provjeri i u Ad account settings da li si dodao admine…

zato sto za reccuring payment kada se prvi put autorizuje i izvrsi inicijalizacija, nema ponovne autorizacije za naredni put. AuthorizationId se sacuva i koristi pri narednim placanjima, nekad zna isteci, al namjanje 1g traje. Radim 5 godina u kompanijama koje bave paymentom, a i integirsao sam puno puta paypal i stripe, znam da ovako radi.

Za ovaj tvoj slucaj nisam cuo nikad prije, znam da je bilo problema kad ljudi promijene valutu u dinar, a ostane im euro il dolar, pa se ljudi iznenade. Al fb/ig support je los, sve to roboti handlaju xd

@musliamar opaa nova profilna, btw kako da ti poruku posaljem

Znači da sumiram:

Od ukupno 75 $ Paypal mi je vratio 50 $ a 25 sam spušio.

Nije mi jasno što se tu trošilo i tko je trošio pošto ja na Facebooku nemam aktivan niti ad account niti payment method.

piše ti na računu sve, kada ti meta naplati pošalju ti račun i na njemu sve piše