Facebook objavljuje rat spamerima?

Na moje veliko iznenađenje dobila sam na kucnu adresu pismo iz USA,tocnije od kompanije Perkins Coie koja predstavlja facebook i koja je prije par dana po novom kaznenom zakonu USA dobila spor nad Sanford Wallacom kraljem spama koji mora platiti 711 milijun $.
Uglavnom da skratim što mi pišu i na što su me upozorili da ne radim više:

We represent Facebook,Inc based in Palo Alto,California.It has come to our attention that you are:

1.Create multiple or fake accounts on Facebook.
2.Sending unsolicited commercial email messages ( spam ) through the facebook network to facebook users.
3.Creating multiple groups for the sole purpose of furthering your spamming and scraping scheme.
4.Using personal profiles for commercial gain.

Facebook demands that you immediately cease and desist this activity.
Your activity is illegal,fraudulent and violates Facebook s statement of rights and responsibilities.

Should you choose to ignore this letter or continue your current improper conduct,facebook will take necessary measures to enforce its rights,maintain the quality of its site,and protect its users.

Imam zaista par lažnih profila kao i milioni ljudi kod nas i diljem svijeta.Znala sam kreirati grupe i pozivati facebook frendove u te grupe da bi reklamirala svoj website što također radi milijun ljudi po facebooku i to je to.Neki savjet? odustati od svega,izbrisati sve profile i otkantati facebook zauvijek zar ne?

Nije sramota biti bez FB profila.

pa sta mislis da ce te tako velika kompanija samo tako lako sa 100 klonova karikiram reci samo ti radi njih jos … samo daj hehe :wink:

Moram priznati da te nisam baš razumjela,hoces reci kako facebook ima 100 klonova i njima nece nista pa kako bi onda meni sa laznim profilima i spamanjem tamo? neznam baš isplati li se riskirati nakon ovog upozorenja,da mi jos policija ne pokuca na vrata radi gluposti.cak su 15$ potrosili na mene za markicu iz USA lol

Naravno ali je dobra i laka promocija (zarada) tamo.

Nije to promocija dušo, to je spam. :wink:

Pa 80% facebook grupa je spam a od pages da i ne govorim,tu je skoro 100%.

To je CIA izmislila. Hehe, čuo sam tu priča, i itekako ima smisla, a da li je istina nije me briga.

Facebook i tako ne koristim. A i to je kao da imaš kućnog ljubimca, moraš to održavat, odgovarat na svakakve gluposti, pozivnice itd. Krađa identiteta je moguća itd itd.

Ali često čujem da ljudi traže neke veće grupe da bi mogli promovirat nešto svoje. Dobro je mile napisao da je to spam. Mislim da ništa ne gubiš ako ostaneš bez “fejsa”.

Just my two cents, kak bi rekli Ameri, jer se zapravo uopće ne kužim u taj Facebook niti me interesira :slight_smile:

Ne. Izvorne grupe koje su pokrenuli ljudi koji se bore za nešto ili zalažu za nešto ili podupiru nešto (koliko god to bilo banalno ili komercijalno) nisu spam.
Isto tako ni ‘pages’ nisu spam - iako ih je velika većina izrađena u komercijalne svrhe.

Spam je ako radiš facebook stranice ili grupe samo da bi privukla članove i onda im slala spam/reklamne poruke koje nisu tražili.
Spam je pogotovo kreiranje višestrukih lažnih profila.

Spam nije doći na webmajstori forum s nadimkom Pamela i ženskim avatarom, a u stvarnosti si 50-godišnji umirovljeni pivopija, iako je dovoljno blizu. :slight_smile:

Ali šta ja znam.

Budi mi uspomene kada sam u poslovnoj dokolici na icq-u imao profil tajnice od 23 godine.

Poziva na kavu k’o šodra.

hehe

kivo sam se malo izrazio … zelim reci da 90% korisnika “webmastera” radi po 7-8 i vise grupa razlcitiji i profila ali nisam nikako cuo za ovakva upozorenja mogu reci da me iznenadilo …

svakako savjet odustani od spama hehe

[quote=“Zyex”]hehe

kivo sam se malo izrazio … zelim reci da 90% korisnika “webmastera” radi po 7-8 i vise grupa razlcitiji i profila ali nisam nikako cuo za ovakva upozorenja mogu reci da me iznenadilo …

svakako savjet odustani od spama hehe[/quote]

Napokon netko realan,jer ispada da sam samo ja “webmaster” spamer a mile ako ikad odeš na neku facebook grupu pregledaj malo wall pa vidi koliko tona spama ima u svakoj.Grupe i pages s najviše clanova na facebooku su mafia wars grupe,to je opce poznata stvar a svaka mafia wars grupa je kreirana za komercijalu tj. promiđbu nekog sajta,download necije aplikacije i sl.No dobro necemo u detalje.

Ne razumjemo se, profesore!

[quote=“Zyex”]hehe

svakako savjet odustani od spama hehe[/quote]

Odakle tebi ovaj podatak…

Ja prvi nemam vise profila, imam tri fan page i jednu grupu ali svaka za po jednu stranicu. Vecinom oni zeljni uspjeha preko noci rade stvari koje ti spominjes.

taj podatak je 100% tocan … smijem se kladiti da je cak i vise

A tko bi bi drugi dao totalnom gubitašu kojem je jedini cilj imati čim više korisnika 15$ za markicu.

et nije 100% :D, ja tu ne spadam… a od 100% nema vise :wink:

Gorane zar nije svima cilj imati što više posjeta na svoju web stranicu???
totalni gubitaš ? tko?

[quote=“Pamela”]Gorane zar nije svima cilj imati što više posjeta na svoju web stranicu???
totalni gubitaš ? tko?[/quote]

Pa fejsbook.
Godišnje ide par milijardi kuna u minus a love ljude po internetu. Otkud im sredstva?
Mislim tko financira tu vreću bez dna.

ha ha ha :roflmao: bas sam se nasmijao citajuci ovaj topic

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja