Facebook objavljuje rat spamerima?

[quote=“mile”]Ne. Izvorne grupe koje su pokrenuli ljudi koji se bore za nešto ili zalažu za nešto ili podupiru nešto (koliko god to bilo banalno ili komercijalno) nisu spam.
Isto tako ni ‘pages’ nisu spam - iako ih je velika većina izrađena u komercijalne svrhe.

Spam je ako radiš facebook stranice ili grupe samo da bi privukla članove i onda im slala spam/reklamne poruke koje nisu tražili.
Spam je pogotovo kreiranje višestrukih lažnih profila.

Spam nije doći na webmajstori forum s nadimkom Pamela i ženskim avatarom, a u stvarnosti si 50-godišnji umirovljeni pivopija, iako je dovoljno blizu. :slight_smile:

Ali šta ja znam.[/quote]

svaka cast majstore kako si ga prokuzia (spamera)

samo što se majstor malo zeznuo ali nebitno za ovu temu topica pa necu u tome.

Nisi u mirovini ili ne piješ pivu?

[quote=“Pamela”]Na moje veliko iznenađenje dobila sam na kucnu adresu pismo iz USA,tocnije od kompanije Perkins Coie koja predstavlja facebook i koja je prije par dana po novom kaznenom zakonu USA dobila spor nad Sanford Wallacom kraljem spama koji mora platiti 711 milijun $.
Uglavnom da skratim što mi pišu i na što su me upozorili da ne radim više:

We represent Facebook,Inc based in Palo Alto,California.It has come to our attention that you are:

1.Create multiple or fake accounts on Facebook.
2.Sending unsolicited commercial email messages ( spam ) through the facebook network to facebook users.
3.Creating multiple groups for the sole purpose of furthering your spamming and scraping scheme.
4.Using personal profiles for commercial gain.

Facebook demands that you immediately cease and desist this activity.
Your activity is illegal,fraudulent and violates Facebook s statement of rights and responsibilities.

Should you choose to ignore this letter or continue your current improper conduct,facebook will take necessary measures to enforce its rights,maintain the quality of its site,and protect its users.

Imam zaista par lažnih profila kao i milioni ljudi kod nas i diljem svijeta.Znala sam kreirati grupe i pozivati facebook frendove u te grupe da bi reklamirala svoj website što također radi milijun ljudi po facebooku i to je to.Neki savjet? odustati od svega,izbrisati sve profile i otkantati facebook zauvijek zar ne?[/quote]

A sta mislis zasto ti je face poslao ovo pod quote

svaki daljnji komentar je suvisan

[quote=“gabrieldh”]A sta mislis zasto ti je face poslao ovo pod quote

svaki daljnji komentar je suvisan[/quote]

Pa ja sam to i priznala u prvom topicu da sam imala par lažnih profila a velemajstori po 1000 zar ne vidiš? please ako neznaš ništa o facebook black hat worldu nemoj više sudjelovati na ovom topicu.

p.s. Ustvari nemam ni ja što reći više,ekipa s private sretno.

Fejs to za ozbiljno tak šalje?
Ne moš vjerovati

[quote=“Pamela”]Pa ja sam to i priznala u prvom topicu da sam imala par lažnih profila a velemajstori po 1000 zar ne vidiš? please ako neznaš ništa o facebook black hat worldu nemoj više sudjelovati na ovom topicu.

p.s. Ustvari nemam ni ja što reći više,ekipa s private sretno.[/quote]

kako ti znas sta ja znam a sta neznam
sigurno ces mi ti zabraniti da sudjelujem u ovom topicu…
Ko si ti da o tome odlucujes
spamer si sto si sama ili sam priznao i sa tim je ova prica gotova

Kako ti je Facebook zna adresu? :S
Koliko ja znan, takve podatke nema.

Nemoras cak ni ime pravo ostavit, samo je ‘pozeljno’.

Ako imas grupu o npr. o svom kvartu, nitko tebi ne brani da saljes poruke clanovima, pises na tu grupu, pa cak i ako to bili linkovi za tvoj site. Zato i postoji opcija slati istodobno svima poruku.

Spam kao takav je pretjerivanje, nepozeljna posta, i sve ostalo sto nije kao takvo samo na Facebooku, nego i u ostalim granama, mail i sl. Facebook nema nikakvo drugacije shvacanje spama. Dopusteno ti je radite sve sto ti on nudi, ako spamas, nisi istoristio to na dobar nacin.

Da, kako ti znaju adresu? Jedino ako si oglašavala nešto na Facebook-u pa dodala svoju karticu tamo, pa onda tako možda znaju adresu.

Drugačije, ne bih rekao.

Drugo, valjda bi ti banovali account?

Ja imam jedan fan page, gdje ima preko 23.000 fanova. Gdje objavljujem poveznice ka svom portalu. Isto kao što ima:

Svako dobrovoljno uđe i može pratiti sadržaj koji se objavljuje. Kome smeta, izađe i gotova stvar. To nije spam.

Ali, ako šalješ ljudima poruke “Uđi u grupu”, pa zatim neku reklamu itd. onda to jeste spam. :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja