Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

I kod mene je isto, sad ce skoro mjesec od kako su to odradili.

Kod mene ova stranica koju sam ostavio i dalje ima odlican reach na slikama, linkive ne stavljam jos uvek. I dalje je reach od 1.5 do 2.5 mil nedeljno, zavisi koliko se potrudim.
Od juna cu da pocnem da peglam adsense + jos jednu oglasivacku mrezu, jos se razmisljam kiju cu da ubacim.
Od IA za sada nista, ne daju pa to ti je…

1 Like

E tad ti i ide pad :joy::joy: Nema linkova, slike prolaze… Vidjeces

Kod jarana mi na instant articles ubi brašno ba, lik ima po 70.000 rič na linkovima, znači nije kod svih. Samo su nekog zavrnuli. Imam osjećaj da hoće da unište google i zato forsiraju instant articles :frowning: Kud se konj ne prijavi kad sam i jarana prijavio, mogo sam sad bit rahat.

Jel se koristi clickbait, broj lajkova stranice na kojoj ima takav reach? Najlakše je reći ima toliki reach bez ikakvog objašnjenja, može imati i toliki reach na stranici od 100k, a može i na stranici od 5M.

clickbait = ban
Osnova je da poznajes nichu i svoju publiku.

Zato i pitam jel je clickbait, jer se clickbaitom navuku klikovi i reach, ali niš ne znači reach ako dobiš ban :smiley: A po naslovnici mi svako malo izbaci IA članak neke stare fb stranice s clickbaitom

Ne znam sta pokusavas reci, ali googl-u se mogu sageti samo. Moji sajtovi koji zaradjuju od organske posjete, ne bih mijenjao adsense da mi mafija sa fb daje rpm 150…jer ce ga sutra isto tako smanjiti, a vjerujem i ostali. IA je samo za trash sajtove…i uvijek ce tako i biti.

3 Likeova

Trash sajtovi? Pa više trash sajtova koristi adsense nego IA. Kao što se moraš potruditi za SEO, tako se moraš potruditi i za FB, čak i više.

Lik radi recepte samo, nema ništa klik bajt.

Ahaa, recepti, sad mi je sve jasno… :rofl:

Danas mi je na stranici od 66K, reach na linkovima od 1 do 5. Ovo mi izgleda kao da mi je fb stranicu stavio unpublish, ali nisam dobio nikakvu obavijest, nista, niti mi prikazuje da je stranica unpublish.

EDIT: Evo upravo sam pronasao, ugasio je zbog clickbaita

I meni je od sinoc reach na linkovima 0 a na slikama tu i tamo. Gdje si pronasao to zbog cega je ugasio? Postoji li nacin da se povrati?

Pa jesi koristio click-bait? Ovo onda znači da njihov program sada možete prepoznati i click-bait na našem jeziku :wink:

Da koristio sam clickbait naslove.

Izbrisao sve objave, poslao appeal i skinuli restrikciju.

Sad sam na mobu pa cu kasnije postavit link za provjeru

Može link gdje si poslao appeal?

https://www.facebook.com/help/contact/349130238842860

Evo, tu mi je izbacio stranicu

Hvala, mislio sam da je appeal općenito za IA probleme a ovo je samo za one koji su imali problema sa click-baitom.

Meni je katastrofa zadnja tri dana… danas pogotovo. Prije onih problema u aprilu imao oko 40k dnevno, nekad do 50k… zadnja dva dana i danas nema ni 40k

Meni prije dva dana na jednom pagu, stoji gore ono crveno kao pise objave stranice nece biti vidljive do 5.6, i opcija za apel. Ja ignorisem, nije mi toliko bitan page, danas ulazim nema poruke sve normalno…Da li je bio bug ili su nesto mijenjali…