Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Neznam sto fb radi po pitanju publishera al se ocito ide na gašenje tog plana.

1 Like

Da ne otvaram novu temu zbog jednog pitanja, vi koji zovete ljude koji su lajkali neku objavu da lajkaju i stranicu, jel vam od nedavno da možete više puta pozvati istu osobu? Prije kad bi pozvao nekog, ugasio popis lajkova i opet upalio pisalo bi da je osoba pozvana, a sad mi opet stoji gumb za pozvati.

Kod mene nema, ali bi bila odlicna ta opcija.

To znaci da osoba nije ni pozvana… najvjerovatnije. Barem je tako meni bilo prije ponekad kad je fb bagovao.

Nazalost, mislim da pozivanje vise nema efekta jer oni koji su pozvani vise ne dobijaju notifikaciju

Pozdrav svima. Da li je neko uspio riješiti problem sa reachom?

To nije problem, i tu nema rješenja, onako je kako kaže algoritam :wink:

1 Like

Bilo je u predratnim “Nadrealistima”:

Zar ima išta niže ispod nas?

Ima, ima… ispod nas su rudari i penzioneri :stuck_out_tongue:

Tako da od nižeg (reacha) uvijek može biti još i niže - sada mi ovo liči na reach od oko 1,5 max 2% - ne znam kako je kod vas i kakva je vaša procjena?

Tu je to negdje i kod mene, na stranici od 80.000 rič po postovima jedva i to samo poneki pređu 5000 riča. Od toga većina ima jedva 100 klikova na poveznicu. Žalosno :frowning:

Pa na 5k reacha ako serviras ono sto vole i ako pratia svoju publiku mora da bude bar 300-400 klikova, ovo vise govori o tvom nepoznavanju publike nego o FBu. Reach direktno zavisi od zainteresovanosti fanova, a kod tebe je 2% samo CTR sto je jako nisko, zato je i takav reach.

1 Like

I automatski bi na tih 400 klikova dobio veći reach.

Ali nekad nije lako pogoditi publiku, jedan post mi prođe sa 4000 klikova uz reach 15k unutar 24 sata i onda se reach popne na 40k kroz par dana, a nekad kroz 24 sata sličan post skupi ispod 500 klikova i reach ispod 10000… Znači 2 slična posta, u slično vrijeme ali tolika razlika.

To je tačno, all… uvijek ima ono ALI :smiley: Fejsbuk već neko vrijeme ne prikazuje dobro objave u news feedu, meni se često dešava da mi učita news feed kao kad sam tek otvorio profil pa piše da krenem sa dodavanjem prijatelja itd :smiley: zatim prikazuje objave sa drugih stranica koje ne pratim, ono top stories ili npr danima jedne te iste objave prikazuje. to se dešava već 6-7 mjeseci, nekad radi normalno, većinom ne. To bi takođe mogao da bude problem sa dosegom objava jer čini se kao da nisu vratili sve u normalu nakon ukidanja explore feed-a. Imam neke stranice koje razvijam i doseg po objavi bude 7-10k redovno, onda 7 dana ne bude ni 1k doseg po objavi… Možemo jedino da se nadamo da će to riješiti u skorije vrijeme.

1 Like

Da ne otvaram novu temu,

Kakva je situacija sa kopiranjem video klipova sa drugih stranica? Jel se moze to radit bez da fb zajebava? (znaci ne od onog viral hog, nego neke domace fb stranice koju su samo upload klipove iz domacih filmova i tako to)

Da li se vama reach povećao? Meni je na jednoj stranici od 127K, gdje je nekada sedmični reach bio do oko 500K, porastao sada na 2M. Naime od 14-15og je počeo reach rasti nevjerovatno.

Kod mene zadnjih dana sve gore, al znači gore nego je bilo u aprilu kad je svo ovo sranje započelo. Najgori dan u zadnje 3 godine :frowning:

Ali evo upravo mi prije nekih 30 min stize notifikacija ono vasa stranica je u proteklom tjednu imala 200K reach itd itd…
Pa sad mi nije jasno zaista sta se desava, na stranici mi trenutno pokazuje 2.1m reach proteklog tjedna, takodjer kada odem na insights itekako se vidi veliki porast reach-a (slika ispod)

Screenshot_32

EDIT: Da dodam, kada dijelim linkove, dijelim ih na vise fb stranica, da li je mozda ovo razlog za to, mozda su neke promjene uradili pa onda za npr isti podijeljen link broji reach tamo gdje je postavljen FB IA

Jučer nista nisam postavio apsolutno, a pokazuje mi da je reach oko 500K.

Ovo definitivno nesto nije uredu.

EDIT 2: Upraov sam provjerio da mi je reach trenutno najveci iz Turske 800K, a iz Turske nemam ni 1000 lajkova

Zna li neko kako da pošaljem FB-u poruku oko ovoga, jer ovo mi se uopšte ne cini uredu

Ja na jednom “mrtvom pageu” na kome nisam nista dodao ima 2 godine imam situaciju u kojoj stalno raste reach, ponekad i padne, ali je stalno u “zelenom” (brojevi do 3000 Reach +/-)… po meni to je FB fora da aktiviras page i radis na njemu, prividno prikazuju da rach je dobar, a u biti nema nista od toga… inace vidim mnogo “mrtvih” i “zapostavljenih” pageova okolo

Zabranio sam Tursku na stranici, evo vec danas vidim da mi je reach ‘normalan’, jer ipak ono mi je bio nevjerovatno velik reach iz Turske, pregledao sve objave (misleći da nije slucajno neka Turska stranica podijelila), međutim ni jedna objava nije zabilježila toliko velik reach, tako da jedino što mi je palo na pamet je da je mozda generalno fb stranicu podijelila neka Turska stranica, ali opet to se kosi sa onom notifikacijom koja je došla da mi je reach na toj stranici prethodne sedmice bio 200K, a vamo pokazuje preko 2m.
Šta se tu zapravo desilo, ostaje misterija haha

Meni je reach skočio za duplo

Screenshot_3

Ekipa čiji su ovo recepti? :rofl::rofl: I još reklama :smiley:

1 Like