Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

:joy::joy::joy::joy::joy: Bolesti braćo moja mila, još garant ima i popup sa reklamom :slight_smile:

Facebook svakoga dana radi na unapređenju protiv ovakvih stvari, tako da neće oni još dugo. Ovo je najnoviji članak po tom pitanju:

Čekaj, kaj nisi ti pisal da neko tvoj radi sa receptima? :smiley:

Da, ali sa receptima radi. Ovo što si ti postavio je adult kategorija :grin::grin::grin:

Pa vidiš da piše recepti za svaku domacice :smiley:

Kakvo je stanje sa kopiranjem fb videa sa drugih stranica? :smiley: (npr isjecci iz starih filmova i takve stvari)

Jel raja vama sve zamrlo od početla jula, meni je sada gora situacija nego što je bila u aprilu znači ovo nije normalno ba. cpc 003 i ne miče se, ctr nikad niži 1.5, rpm 0.50 a nikad nije bio ispod 1. U isto vrijeme na facebooku rič opo za 60% ako ne i vise, znači po postu imam 20 klikova. Instaliro SSL certifikat na stranicu 2 jula i od tad mi je sve krenulo nizbrdo ali nisam siguran da je do toga, jer mnogi se žale i po engleskim forumima. Kakva je kod vas situacija? Znači ovo je najgore stanje u zadnje 3 godine kod mene :frowning:

Izgleda mi kao da fb lagano ubija IA. Mali reach, cpc nikakav, stalno neki ban itd.

1 Like

Normalno da ubija, ostavljaju samo velike kao sto je Bored Panda, Dodo itd. Nemaju dovoljan broj reklama da pokriju sve pablisere, iz gomile su prosejali ono sto im se svidja i sad ostatak bacaju. Preoteli su od Adsensa ono sto im je trebalo i tjt.
Zasto bi nekom Nemanji iz Srb davali par k eura mesecno kad mogu to da uzmu sami preko feed-a. Ne znam kako je kid vas, ali kod mene je daleko manji broj reklama na feedu nego ranije.

3 Likeova

Bilo je lijepo dok je trajalo nema govora, fine crkavice se ubilo. Nemam ideje sta dalje. Ne ispali se ovoliko posla 250.000 ljudi a zarada 5 eura dnevno. :frowning:

Pozdrav svima, da li je možda nekome poslednjih dana opao reach što se tiče deljenja linkova, dok je reach kada se podeli slika i dalje dobar?

Rič za linkove je dno kod mene cijeli July :frowning:

I meni :smiley:

Čitajte Facebookov zvanični blog (onaj “Newsroom”) i pronaćićete razlog za to…

Jedan od razloga:

Cuo sam kako je neki satiricni sajt of FB-a dobio zabranu objavljivanja neko vrijeme zbog laznih vijesti hahaha

Vratite se u 2013-14, nakon 7-8 objava od stranica i vaših prijatelja, išla je 1 sponzorisana, dok danas reklame idu nakon svake 3 objave…

1 Like

FB ne predvidjam svijetlu buducnost, ukoliko nastavi ovakav odnos prema korisnicima.

Dakle, maloprije sam dobio ban od 30 dana na 2 accounta radi satirične slike na facebooku i sad nemogu upravljat page-em od 800,000 followera i cijeli biznis mi zeznu…

  • on topic, da reach je užas zadnjih dana. Doslovno članci dobivaju minimalni ctr, uopce se ne isplati truditi vise na toj platformi…

Piši im, ako je tako kako kažeš vjerovatno će ukloniti ban…