Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Pa index na fejsu, ako pogledamo broj lajkova stranice i pojedinog posta, ima katastrofalan reach.

Skoro 800k lajkova, a pojedini postovi imaju 2 lajka.

To ne mora uvek da bude podazatelj koliko klikova ima npr neki link. Meni se vrlo cesto desava da npr link ima 3-4-5 lajka, 2-3-4 shera a ode npr na 20+k reach i 2000+ klikova.

Na 800k lajkova da post ima 2 lajka je po meni nevjerojatno, ja bi to cak nazvao slucajnost, ljudi su slucajno 2 puta kliknuli na to.

125K stranica, reach linka do 1000K, par linkova ima sa 2-3K, do prije par dana 3-4 K dobije za 1sat od objavljivanja, da bi zavrsio na 12+K …katastrofa

1 Like

Vrati se long post i pročitaj . Tačnije tačka 2.

To je to !
Drago mi je da neko ima slično mišljenje da ne ispadnem budala :crazy_face:

Evo ovde sam vec to pisao.

Zdenga, hvala na korisnom postu. :blush:
Ja nisam toliko u FB-u, molim te reci kakve su to fotografije o kojima govoriš? Jesi li to ti fotografirao, vjerojatno nisi (ispričavam se) :blush: ili si “skinuo” od negdje (možda i sa FB-a) i uploadirao na svoj page? :frog:
Ne shvati pogrešno da te korim o autorskim pravima, ne ne, taman posla, nije mi to nikako namjera, dapače, ti si FB Master i sigurno znaš mnogo bolje od mene kako to ide tamo, zato te i pitam; koji su preduvjeti da bi slika imala barem potencijalno “114k reach”? :blush:
Prvi je naravno da je slika postavljena (uploadirana) na page, a ne shareana? Ima li još što, osim naravno da je “jaka”; atraktivna i interesantna? :o:

Verovatno neka slika kao sto je ova kod mene. Ja sam je uzeo i kopirao status sa jedne vece stranice gde je decaku stvarno potrebna pomoc i skupljao se novac za njegovo lecenje, no nisam ocekivao da ce otici ovako daleko reach i sve to. Stranica ima 46k. :slight_smile:

Daj Aleksandre, zar na ovakvim stvarima gledaš reach? :disappointed:

3 Likeova

Napisao sam i ponovicu opet, ako novine kao sto su Blic i Telegraf mogu da postave da je ljudima potrebna pomoc, zasto ja nebih kopirao isto to na mojoj stranici ? :slight_smile:

99% takvih objava koje sam vidio su bile upravo nabijanje reacha i lajkova i vlasnicima stranica se živo jebe za potrebite ljude, a došlo je do toga da se slike stare po par godina stavljaju kao da je sad potrebna pomoć…

Sace da me napravite da sam 46k nabio na onoj jednoj slici :smiley: Inace one zezalice tipa za genije i to jako dobro prolazi, evo 1 Aprila objavljena slika, reach 430k na stranici od 46k :smiley:

Ako može nekome pomoći zašto da ne… naravno ima i takvih koji objavljuju neke nebuloze tipa da će Fejsbuk donirati 1 cent ili koliko već za svaki lajk i slične gluposti. Viđao sam to prije često.

Ja sam jednom promovisao apel za pomoć jednom dječaku za koga su skupljali za neke operacije. Za 5 eur je članak imao 16k podjela i 80k pregleda. Pare su uglavnom skupljene i to je bitno. E sad nisam to radio zbog dosega ili stranice nego što sam htjeo da pomognem jer je moj poznanik pomagao toj porodici i znam u kakvoj su bili situaciji…

Ali ako može dobro doći stranici i onima koji skupljaju za pomoć zašto da ne, odlična stvar…

Pa vidi neke i jesam ja napravio a neke nisam skinuo sam sa neta :smiley:

Fora je u tome da tu stranicu nisam ni u jednom obliku unovčio niti imam namjeru već je fazon da tu objavljujem fotografije automobila svojih prijatelja i njihove aute ismijavamo dakle vezana je za “tuning”.

Slikam od prijatelja auto u gradu i onda skontam nešto smiješno te napišem na toj fotografiji. Naravno ima tu i slika koje vidim na netu pa uradim stranica je ddvozaca.

image

Dakle sve je zajebancija fora je sto skoro cijela moja raja prati page sa njihovih telefona sam krišom lajkovao stranicu pa kad njihova slika izadje na page-u sjebu se pa se onda zezamo al zadnje vrijeme i ne radim nemam vremena, kao sto vidite i na forumu sam u zadnje vrijeme neaktivan.

1 Like

Hvala na odgovoru, ali ovo DD vozača ipak nije taj FB page što ga gore spominješ?
Osim zarade (kako kažeš), nema ni linkova na web, a domena s kojom je povezana ta FB stranica je parkirna? :frowning:
Jasno, postoji i opcija da možda ja ne kužim ove visoko sofisticirane FB metode. :blush: :o:

ddvozaca je username stranice.
Domena je random upisao radi pozicije na FB.

Ma da, to je ovo:


Drugu rečenicu ne kužim.
No nema problema. :blush:
Ako se ne slažeš da link bude ovdje, kaži pa brišem. :o:

Nema potrebe da brišeš iznad sam naveo ime stranice i user, ispravka radi pozicije na fb*
Pojavile su se neke stranice koje zele kopirati 2 sam vec ugasio :smiley: pokupili su moj logo i kupe fotografije kao da su njihove. (jedan je čak ispravio ime u dnevna doza vozaca ali nije dugo izdrzao nakon par prijava obrisana.

Sto vise imaš informacija o stranici to te bolje rangiraju na fb, a to mi naravno znači zbog slika koji mnogi uzimaju i postavljaju na svoju stranicu a ne prekrivaju logo tako da novi potencionalni followeri kucaju na fb dnevna doza vozaca i da se medju prvim moja stranica pojavi.

Nadam se da si sada razumio :smiley:

Kod mene prvi april 33.417 pregleda, drugi april 30.209, treći april 23.806, četvrti april 20.770, jučer 13.330, danas još gore mozda oko 10000. Znači od 3 aprila jednostavno krenulo nizbrdo i izgleda da će ovako da se nastavi. Inače mi je prosjek oko 25.000 pregleda. Gotovi smo :frowning:

Mislim da je neka greska u pitanju… mnogi se zale na probleme da im feed ne radi kako treba, da npr vide samo 2 posta… Za 10-ak dana bi trebalo biti sve opet ok (posto nije bilo nikakvog updejta sto se algoritma tice)