Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Facebook je umro u aprilu :slight_smile:

Isti problem kod jednog sajta, mislim da je do GA…i jeste li primjetili ?fbclid= nastavak nakon linka.

Da, ?fbclid= spam. Doslovno od jednog članka sve posjete razbije na 100 takvih.

Novi fb update je donio za sobom još manji reach bar kod mene na jednoj stranici a na drugoj nema nekih promena.

Novi update još nije došao, sve je ovo puno i prepuno bagova. Još rade na tome.

fbclid je Facebook Click Identifier

Što znači bolji uvid u sadžraj koji se plasira, jel tako?

Prošle nedelje sam primetio da je Facebook počeo da prikriva upit parametra pod nazivom “fbclid” do izlaznih veza. Ovo sam primetio samo zato što se saobraćaj sa Facebook-a počeo pojavljivati sa parametrom “fbclid” na kontrolnoj tabli Google analitike.

Šta to radi?
Novi model se uklapa u novi mehanizam za praćenje koje je Facebook implementirao. Izgleda kao da je Facebook postavio prvu partiju za implementaciju piksela. Ako želite da koristite ovu datoteku, koristite ovu opciju da biste saznali više o tome kako da budete zaštićeni od 3 sata Praćenje kolačića.

Termin “fbclid” znači “Facebook Click Identifier”. Google ima sličan parametar pod nazivom GCLID, koji označava “Google Click Identifier”. Google GCLID parametar se koristi za prenos podataka između Google analitike i Google Adsensea.

Nećemo stvarno znati šta “fbclid” radi tačno dok Facebook ne odluči da se otvori i da bude transparentniji u vezi sa tim.

Ono što sam primetio je sledeće:

Kada sam posetio BBC Facebook stranicu u režimu beskorisnosti na mojoj radnoj površini, parametar nije bio povezan sa bilo kojim od njihovih izlaznih veza.
Kada sam se prijavio na Facebook na mojoj radnoj površini i ponovo proverio stranicu BBC-a na Facebook-u, video sam da su sve odlazne veze imale priloženi parametar fbclid.
Posetio sam izlaznu vezu koristeći pregledač koji je ugrađen u aplikaciju Facebook na Androidu i parametar se NIJE pojavio.
Kada sam koristio Facebook veb lokaciju u Chrome-u na Android-u, parametar se nije pojavio.
Posle brzog pretraživanja na Google-u, primetio sam da nekoliko veb sajtova već imaju svoje stranice indeksirane sa ovim novim parametrom “fbclid”. Još jedan dobar razlog zašto biste uvek trebali eksplicitno postaviti kanonski URL za svaku stranicu.

Katastrofalan reach i zarada na FB ali ni Google nije bolji danas. Što smo blizi americkim izborima stvari su sve gore… dođe ti da se prestaneš bavit ovim poslom koliko nezahvalno…

Da, sve je do izbora. Jbg, neće da se opeku dva puta.

meni je ok ovih dana… zadnjih 20-ak. Bolje preko ljeta (stos e tic eposjete) a evo kako je jesen malo je i RPM bolji.

imam stranicu od 35 k i jos nisam ni poceo objave raditi, ali mi reach skoro nikad iznad 1000, nije mi jasno nikako,cak sam danas imao reach 250 na nekim slikama :open_mouth: … Jel moze neko pomocii ? Hvala

fb uvodi neke promjene, imam istu situaciju na svojoj stranici 1100 000 fanova, do prije par dana reach na slike ubijao, sada katastrofa.


meni cim sam presao 20 k ljudi , snanjili mi reach brda . Uzas

izgleda da nastupa sex :smiley:

koji addon ili program koristite da mogu odjednom sve pozvati odnosno napraviti invite za one koji su like-li post ?

https://www.facebook.com/oficialmundodefutebol/?modal=admin_todo_tour ljudi 34,500 a reach po 300 znaci ne znam sta reci

kucaj na chrome prodavnici “invite all people that liked the post”, i imas tamo dodataka. Ima neki premium, platis 20$ i imas za citav zivot- on udje u svaki post samostalno i poziva onda sve ljude. Naravno ima pauze prije pozivanja

1 Like

to sam sada našao. a dali postoji free opcija koja sve vrlo brzo pozove ? ili samo premium

jer kod free addona dosta sporo ide.

Narednih deset dana očekujte svakakva dešavanja oko riča, idu izbori u USA.