Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Kažu slika govori 1000 riječi :frowning: :frowning: :frowning:

Cijeli dan pjevušim onu Miletovu " Smejem se a plače mi se" :slight_smile:

Ja nisam ništa dobio od facebooka danas, osim srednjeg prsta očito :slight_smile:

Nadajmo se da ce se popravit do Maja hahah

Ne znam bogumi…

image

Koji je sajt u pitanju ako nije tajna? :smiley:

Kod tebe se nista nije menjalo ovih dana?

Vjeruj da nisam radio do prije 4 dana prethodni 15 dana smor mi bio. Ne vidim neku razliku.
@1116 male tajne velikih majstora :joy::joy::joy::joy:

Evo sta me tjesi:

:smiley:

Na sta tacno misliš, pojasni?

Na smanjen reach o zadnje vrijeme (nakon drugog aprila)

Da li se kod vas situacija popravila ? :smiley:

22052596_1547513541973542_1447050135_n

1 Like

Sta se desava sa fesjom samo Bog i Mark znaju. Od 1 Aprila reach mi opao na 800k da bi se u zadnja dva dana podigao na 1 500 000. Pricam o domacoj sranici od 46k. :blush:

Imao sam nekad tjedni reach do 10 milja a sad je pao jedva na 2 milje. Neznam što se događa, ali očito se ide na crackdown pageva i ide se ka tome da page imaju samo establishirani brendovi i velike kompanije.

Ova camebridge analytics afera je ništa drugo nego iscenirano šamaranje Facebooka sa agresivnim člancima od strane zapadnih medija kao osveta za to što je on njima radio, sad oni njemu ruše vrijednost dionica i uništavaju ga člancima i optužbama da kompromitira zapad zbog toga što neda njima dovoljno važnosti i što niću kojekakvi “fake news” (čitaj kao: ne-mainstream) sajtovi . A moja procjena je da će se naći negdje na sredini i da će on njima ustupit nekakav special deal i reach kako bi bili profitabilni, konkurenciju tipa naše male websiteove koji uzivaju reach pogušit i onda će ga oni prestat drmat jer će bit jedini a nas više neće biti.

Takav filing imam :sweat_smile:

1 Like

Pogledaj po stranim forumima sta se sve prodaje. Nekada su im te stranice pravile brdo para, a sada non stop vidjam stranice od po 100+k sa reachom jedva 1k…
Postaje bas gusto, i definitivno mora covek da se ikrece na drugu stranu.
A ovaj procenat impresija me ubi! Danas cak ispod 30%…Dal nema oglasivaca zbog ovog haosa ili je nesto drugo ne znam, jedino znam da me zaklase…Pravim od sutra pauzu 7 dana, samo slike stavljam i tjt, ne vredi da akam stranice za 30%<

Cekaj, ti danas imas dovoljno ljudi koji “vide” tvoj “clanak” samo se trecini onda prikaze reklama, jel tako?

Danas 100k requesta a 25k impresija, plus eCPM sa 1.7 pao na 1…Pre ovoga bilo je oko 60-70% pa ti vidi koliko me sve ovo kosta…

Ne koristim IA pa ne znam terminologiju… Request je kad se pojavi na newsfeedu i neku udje u clanak, a impresija je kad kad neko udje i prikaze mu se reklama? Ispravi me ako grijesim

sad sam malo gledao ove gurue po fbu … i zaista je situacija generalno oko fejsbuka katastrofalna

Čupavo je, čupavo…ali razumijem čovjeka, uložiti toliki trud i novac da bi na kraju od tih 6 milijuna, post vidjelo 100-tinjak osoba…LOL

Danas eCPM ocajan sa 1.2$ na 0.68$ :bangbang: