Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Krenuo link super i samo od jednom rucna :smiley: 50 ljudi na sajtu cim sam objavio i nakon 10 min trenutno ih je 3 :smiley: hahahaha
Naterace me da objavljujem linkove na 30 minuta narednih mesec dana i da zahebem vise ovaj FB.

To ni ne pokusavaj :slight_smile: mene je to dovelo do ovoga :smiley:

Pa isto mi se uhvati…Bar cu mesec dana da izvucem maksimum iz ovoga, jer iako radim kako treba ono me obara…

Al dobro u mene je news site balkanski. Page preko 110k i vec sam publiku navikao na 48 linkova dnevno eventualno 12 slika i ponekad video. I to je sve super islo do jutros… Zamisli da mi je reach sa 20k do 30k spao na 200 do 300…

Mene najvise nervira sto nista nije transparentno, nema pravila kojih treba da se dzis i da mozes da radis, vec eto tako dunulo im i obore te… Ljudi trose vreme, novac a ovi zajebavaju… Iskreno FBu zelim sve najgore, i veoma bi srecan bio kada bi pukao, znam da je to kao da secem granu na kojoj sedim ali u ovom slicaju ne bi mi smetalo da padnem sa tom granom.

1 Like

Uvijek neka drama s njima. Mozda ovo ima veze s ovim svjedočenjem, tko će ga znati sta izvode ali isto sam misljenja da trebaju obavjestiti ili nesto slicno

Ali evo gledam uvijek mi je eCpm bio izmedju 2 i 3, medjutim u utorak mi skocio bio na 5, jucer vec 3, danas se ovo desi. Mozda rade kakav novi algoritam :frowning:

Nadam se da će firme/novine početi napuštati FB, odmah će biti više prostora za moje objave :stuck_out_tongue:

Nisam mnogo stručan u IA. Kako vam se ovo čini? U pitanju je manja stranica sa malom publikom. :slight_smile:

Screenshot_20180412-143301|690x217

1 Like

Nije loše, zavisi koliko je stranica mala…nisam ni ja loš ovaj mjesec do sad…ako nas ne zezne sve sad ovaj pad reacha…

1 Like

Koliko lajkova ti broji stranica i odakle je publika

domaće stranice, najjača 40k i par manjih…

Odlična aktivnost na stranicama onda moram priznat ako je najjača 40K :+1:

Koliko linka dnevno ti objaviš

Sistem brate, samo sistem je bitan…dok vidim kako će biti ovo s reachom, pa ću otvoriti topic i napisati kako ja vodim stranice i koji zapravo sistem koristim, mala napomena, grupe ne koristim nikako…nisu one više sigurne…
Evo prošli mjesec zarada…

EDIT: Znam svoju publiku u dušu, ja sam ih okupio od početka, nisam kupovao stranice :wink:

6 Likeova

Evo kod mene do sad, to mi je u zadnje vrijeme prosječni eCPM, kad vidim kod vas preko 1$ i ovaj svoj od 0.6 dođe mi da se roknem, ukupno u lajkovima imam oko 190K.
Jedino što bih dodao je da ne držim kontinuitet, npr, nekad objavim samo 2 linka, nekad 12 linkova, onda par dana nikako ne objavim ni link ni sliku (ne mogu stić zbog primarnog posla), možda mi i to utiče na eCPM jer ne držim kontinuitet ili što ti kažeš nemam razrađen sistem, morat ću se zalaufat vala da vidim kako će ić

1 Like

Što se tiče reach-a, mogu reći da se polako vraća u normalu, nije još kakav je bio, ali je opet oke za sad.

Ovo je od jučer, u pitanju su samo linkovi.

U pitanju je stranica sa 115K

Jeste li vi blokirali neke od kategorija na oglasima?

Je l nam ovo ervin sa novim nickom ili mi se cini, pa tebi trebaju da stave reach 20-30 a ne 200-300…

A @MuamerWP dobar posao pravis, sa tako malim brojel lajkova…svaka cast.

1 Like

'Ajde, ne zaboravi ovo što kažeš. :blush:
Već se veselimo. :wink: :o:

3 Likeova

Bravo! Radujem se ovoj temi više nego mjesečnoj zaradi :smiley:

3 Likeova