Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Imam fb stranicu i sa njom sam kreirao stranicu i dodao još jednu svoju stranicu kao ADMINA.

Nisam koristio grupu neko vrijeme i danas uđem i vidim da su se neke dvije osobe dodale kao ADMIN.

***ime made ***ime an admin.

Same sebe dodale za admina, pa kako je to moguće?

Da li se još nekome desila slična situacija? Ne mogu da shvatim kako je ovo moguće…

Izvinite što spamuje, ali ne može edit.

Ovde sam htio napisati “kreirao GRUPU”.
“Imam fb stranicu i sa njom sam kreirao stranicu i dodao još jednu svoju stranicu kao ADMINA.”

Ko ce znat, fb je prolupao zadnjih mjeseci. Ako mozete uklonite ih

Ali kako ću znati da se neće opet ponoviti…Te dvije osobe ništa nisu ništa ni pokušale( a i kreatoru grupe se ne može ukloniti admin). Ali uvijek mogu ispamovati grupu ili banovati članove…

A ne mogu da shvatim na koji način su dobile admina.

Vjerovatno im je fb ponudio da postanu admini grupe, nema ništa drugo.

Vjerovatno. Jedino češće provjeravat i to je to.

Meni je FB pao 26. oktobra i od tad do danas u odnosu na prethodni period imam pad od 73% kada su u pitanju posjete sa FB.

image
Prestao je da gura male portale vidim i po drugima koje pratim preko one opcije na fb da promatraš druge stranice. Velike stranice gura a ja ne znam kad mi je neku objavu pogurao preko 3K rič iako imam angažman na toj objavi preko 10% uvijek. Maksimalno mi nagura na 900 a najčešće na manje od 500.

To ti je tako treba pronaci nacin da se probijes uvijek velike guraju jos vise a mali nek se potrude

loše iskustvo :smiley:
pratim(rad) ovu stranicu zadnjih 20 dana i provalih :rofl: im šemu i foru :rofl:
@simeon da nije ovo tvoje maslo :stuck_out_tongue:
šema ubija preglede i pare
evo dva linka ko se bavi ovim sve mu jasno…
ipak ne može linkovi jer izbaci 404
ali evo, odite na ovu stranicu i u pretragu upišite slijedeće:
Pas heroj: Spasio cijelu porodicu od najezde
Bivši građevinac napravio kuću naopako

ZAKLJUČAK: ‘surferi’ s ovih naših prostora su izuzetno glupi ljudi. Zano sam to i prije, ali evo opet se iznenadim ljestvicom glupoće…

jbg to su dobri clanci… vidim imaju dva portala, nemam pop-upa ni na jednom, mada na ovo 24h ima malo reklama…

Nije moje, fino bi bilo da jeste, ali i kod mene je to na istu tu foru

5k lajkova na istom članku na 3 ponavljanja ( Pas heroj: Spasio cijelu porodicu od najezde, a onda se desilo nešto mnogo strašnije)

Klasični click-bait naslov + ona fora da ljudi jednostavno “vole gledati tuđu muku po društvenim mrežama” - na ža lost, ali tako je.

Pa čak iako znaju da su vijest već negdje vidjeli - ponovo će je otvoriti da je čitaju!

Pa da samo ih treba navuc na komentare da krene rasprava

Gledo nesto statistiku jedne stranice i kontam ovo se mora podijelit… Kupio nekad u avgustu stranicu za msm 100 evra… Znaci za 5 mjeseci ima skoro 5,000,000 klikova na linkove, a svaki klik na link (nakon sto se stranica ucita) bi trebao biti u prosjeku oko 1.25 pregleda… znaci ajde recimo nekih 6,000,000 PREGLEDA od stranice koja je placena 100 evra :smiley: ROI od 40x za 5 mjeseci

Al ova je jos bolja… ima mozda 10k vise (30 i nesto k), a placena je oko msm 300 i nesto e (ne vise od 350e, tu smo se negdje izmedju nasli). Za 5 mjeseci 10,000,000 klikova.

Teze bi mi palo da me algoritam izbaci iz kola nego da sam se bez ***** rodio

4 Likeova

ili sam tenkre ili kod mene nema takve statistike, de rec kako doći do tog :slight_smile:

1 Like

ovo je na social champu

Koje mreže koristiš za monetizaciju?

adsense, adnow mgid …

1 Like

Ja na dvije stranice po 100k nista reach dobaci do 1k.

Katastrofa,isto koristim mgid adsense i nativmediu.

Uzas sta Fb radi!

posalji ako hoces na dm linkove do stranica pa cu ti reci sta radis da ne valja

Ako FB ne gura džaba sve… Nebitno jel članak od prije 5 godina ili danas objavljen. Dok je FB gurao prolazili su svi članci, stari, novi, klikbejt naslovi, obični naslovi, ma sve šta god postavim. Kad FB prestane gurati, možeš raditi šta hoćeš… dok ne krene opet. To je sva filozofija.

1 Like