Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

meni vec drugi put bitdefender detektuje phishing attempt kada otvorim ovu temu … neko je ovdje zalijepio neki zlocest link @c3po @steelmaiden

Odustao, doduše sada me FB smara da vratim Način plaćanja u Page manager, pa mi ne da da koristim tu aplikaciju :slight_smile:

1 Like

isto blokira sajt sa kaspersky

spijuni su medju nama

Prijavite post na zastavicu pa ce biti uklonjen.

Post je podijeljen u novu temu: Da li se na FB možeš oglašavati i kao osoba?

Sad je jasno…

Pitanje je da li je ovo kraj sajtova na fb?

Nije kraj siteova nego kraj spamerskih postova sa znj domenom

Naprotiv, nikad bolje nisu prolazili…

1 Like

snimci su uvijek prolazili bolje od slika a slike su uvijek bolje prolazile od linkova, barem je tako bilo dok sam ja spamao po fbu

Meni su na nekim fb stranicama bolje linkovi prolazili od slika, valjda ovisi o tom kako si navikao svoje followere.

2 Likeova

Tačno 100%. Tako je kod mene.

Da li je kome facebook ogranicio stranice, smanjen reach na postovima,zbog prenosenja laznih vijesti i koliko traje to,da se vrati u normalu.

Ne briši te članke što su ti označi sa sajta inače nećeš moći ukloniti restrikcije…

Prepravi naslov, sliku i tekst tj. ono što su naveli da ti krši.

Nakon što sve prepraviš pošalješ mail ovima koji su to prijavili, i oni ce ukinut restrkcije, ako budeš čekao da fb sam uradi, može potrajati i do godinu dana, poslije godine automatski se skidaju sve restrikcije.

1 Like

Problem u poslednjih mjesec dana je sto i kad ti raskrikavanje ,afp ili vec koji fact checking skine ocjenu zbog prenosenja laznih vjesti upozorenje da ti stranica sadrzi lazne vijesti i dalje ostane,
stranica u zutom upozorenje i dalje ima samo sto ne moze vise da se otvori post
imam takav problem na 2 stranice .sad da li je neki bug na fb ili ne znam sta vec
kontaktirao raskrinkavanje oni kazu nije do njih,pisao appeal na fb nista

Do FB-a je. Prošli mjesec prije nego će prebacit ‘prisilno’ stranice na novi izgled, podijelili su restrikcije skoro svim stranicama. Razlog? Razlog je njihovo nedavno ukidanje monetizacije preko FB-a, Instant Articles… To su bili oglasi od Audience Network, koji i dalje rade ali samo za ios i android aplikacije, kao i za Reels i video zapise. Ali su indijski mozgovi uspjeli ubacit oglase u objave, tako da je FB jednostavno podijelio restrikcije za oko 90% stranica na monetizaciju za IA. Sama restrikcija se ne vidi kad se prebaci na novi izgled, ali se vidi u Business manageru pod ‘monetizacijom’. Oni i jesu napravili novi izgled za stranice jer tu i nema opcije za IA. Ali i za to su Indijci izmislili caku pa vrate stranice u klasicni izgled. Da li to skodi stranicama iako se ne vidi? Mislim da DA. Facebook jednostavno nece da ima posla s linkovima, ko hoce domet…neka plati reklame, to nam je sad tako. Previse su zakomplikovali FB, pogotovo kod nas, mi smo zemlje nizeg ranga za njih, zato nam i ne daju opcije za zaradu kao nekima.

I jel ti dosta manji reach , dok ne vrate u normalu. U mene ima ogranicenje, kad udjem u kvalitet stranice, zbog prenosenja laznih vijesti
Ispravio sam i poslao raskrinkavanju ispravku, pa cekam, al eto ako je do fba to , onda kad vrate vrate.

Posaljete im i zahvacene stranice, pa kad Raskrinkavanje ispravi samo te objave osvježite na fb-u. Na tri tackice … pa refresh
refffff

1 Like


auu, ako krenu ovo i kod nas (a sigurno hoće), gotovo je :S