Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Kako je moguće da si dobio ban na 2 accounta? obično se dobije na onom s kojeg je objavljen post

Razgovarao sam telefosnki sa djelatnikom Fb-a i maknuli su mi ban evo, kažu “false-flag”, dakle raspad sistema :slight_smile:

baš me interesuje kada bi nekako mogli doći do podataka koliko je fb zarađivao od oglasa prije 3 godine i sada (ne računajući instagram)

13 milijardi za drugi kvartal 2018
2015 je drugi kvartal bio 4 milijarde

bez instagrama? ako je tako, veliki su prošli i samo veliki mogu da se oglašavaju, dakle strogo po pravilima, a to mogu samo veliki :smiley:

Jos imaj na umu da je ovo valjda daleko ispod ocekivanog za ovaj kvartal

Da ne otvaram novu temu, dok postoji ova a tice se facebooka…

Da li je neko koristio skripte poput ove:

Znaci da automatski invajtuje sve koji su lajkovali slike da lajkuju i stranicu

Pazi, ako FB provali (a veoma lako mogu) izgubit ces ovu opciju. Svaki dan odvoji 2x po 5 minuta i to je to, jer veoma je korisna opcija da bi je sada izgubio zbog neke skripte.

A nije bas 2x5 minuta ako imas vise stranica… a djeluje jako korisno da radi u pozadini… Bilo bi ekstra kad bi moglo da intervali izmedju pozivanja budu razliciti… Trenutno ono poziva svakih x sekundi (nez tacno).

Koristio sam prije i one skripte sto ubacis u konzolu… Funkcionisalo je neko vrijeme ne sjecam se sto sam prestao.

Kakve ti rezultate imas sa invajtovima? Sta mislis koliko ljudi u % lajkuju stranicu? I da li dobijaju notifikaciju sad? (posto znam da je prica prije bila jednom da se vise ne dobija notifikacija)

Za ove sto govore da se ne isplati vise raditi na facebook-u. uvek mogu prodati stranice :slight_smile: uvek ima kupaca :wink:

Pa sigurno nekih 25%. Preko mobitela invajtovanje ide daleko brže :wink:

I preko mobitela ti od vrha idu osobe koje su zadnje lajkale objavu, dok na kompu bezveze pobaca sve koji su lajkali. Tak da kad pozoveš neke ljude i dobiješ još lajkova na objavu, ti koji su lajkali objavu a nisi ih još pozvao će na mobitelu biti pri vrhu, a na kompu pobacani po cijeloj listi

Ja kad sam koristio nije bacalo tako random… nego je bilo kao sto si rekao za telefon: prvo idu oni zadnji sto su lajkovali

Meni je preko chromea na kompu uvijek bacalo random, a na mobu preko page managera su uvijek bili noviji lajkovi pri vrhu

Koliko invajtova posaljete otprilike dnevno? i u kom vremenskom periodu

Slao sam po 250 pozivnica, 2x dnevno, više ne šaljem jer se opcija gubi nakon 100k lajkova.

Jel znas da li oni sto su pozvani dobiju notifikaciju?

Da. (20 znakova…)

Znate sta sam ja primijetio, kad god invajtujem ljude a nikad nisam vise od 100 dnevno sledeći dan mi rič na Facebook postovima bude duplo lošiji. Nije mi jasno kakve veze to ima al kod mene ima tako da sam to batalio. Ovo sam testiro više puta i svaki put je tako.

I pitanje i odgovor :slight_smile: