Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Kako su skupljali? Znam z anovi ba da su kupovali pa spajali

Ja ušao na Facebook nigdje ni jedne objave od prijatelja, sve stranica za stranicom i mnoge koje nisam ni lajkovo, nešto se čudno dešava

Jel ima neko ikakav graf kad su fb reklame najjeftinije?

Znam da su u Januaru veoma jeftine a na jesen skupe sto ima smisla.

Jucer sam na mob. dobio info da pregledam stvari u svom Feedu koje nikada nisam lajkao.

Ponovo testaju taj fazon, dobio sam random postove, jako cudno da imam to u feedu, nemogu se uopste navici na to

Meni je to sa objavama stranica koje ne pratim već mjesecima. Bude nešto objava od prijatelja i stranica/grupa koje pratim i onda ispod kao neke top objave. Najgore što mi izbacuju neke sportske stranice a sport nikad nisam pratio. Uglavnom manje vremena provodim na fejsu zbog toga, što i nije loše na kraju :smiley:

Ja sam na Twitteru vec poodavno - kratko jasno i pregledno - sluzi mi samo da dodjem brzo do informacije ili da satima “ubijam vrijeme” sto na FB vec godinama nije slucaj

1 Like

Twiter je trenutno najbrza i najstabilnija mreza bez mnogo sranja …napisi sta hoces i objavi…sve ostalo je veliko g…o od silnih regulativa…

Ljudi nešto se čudno dešava opet, jučer sam imo oko 30.000 pregleda a rič na facebooku nikakav, na analiticsu mi pokazuje duplo vise direktnih ulazaka nego sa socialnih mreža, a danas opet katastrofa, dok recimo kod jarana koji inace zaradi 4-5 eura i ima manje od 8000 pregleda sad ima preko 25.000 i zaradu od 45 eura, sta se ovo dešava??? :open_mouth:

Jel vi razumijete da Facebook nije konstanta i normalno je da ima oscilacija. :open_mouth::open_mouth::open_mouth:

hahah meni zao pogledat statistiku… neda se 30km navuc dnevno… i reko kad sam vidio ovo- ajde da pogledam… kad ono: odlicno hehe

Neki članak postao viralan, to je normalna stvar s vremena na vrijeme.

Meni je nekad prije ~6 godina kada sam tek počinjao raditi neki članak postao viralan pa mi donjeo nekih 70-tak eura taj dan, eh koja je to sreća bila :smiley: inače tada bila neka mizerija, toliko nisam imao ni za mjesec…

Izgleda da je facebook dodatno smanjio reach za 50% ovih dana :slight_smile:

Meni je ok ovih dana… da bar hoce tako ostati

Ja sam sve pageove zapustio na fb godinu dana, vidim ovih dana nonstop one spam poruke dolaze na jednom, kad uđem, od nekada 2000 likeova na page sada imam 10k. Ništa nisam objavljivao, postovi imaju na stotine likeova takođe. Da sam reklamirao ne bih ovako dobro prošao :D.

Također su mi neke stranice dobile tisuće lajkova, čini se da se videi koje sam nekada objavio pokazuju ljudima u prijedlozima…

Kad kliknes na ono new likes, i kad povuces misem i oznacis- pise ti odakle su lajkovi za taj period dosli… Obicno kad bude neki velik broj novih lajkova to bude zbog “page suggestions”- to je kad te fb nagradi

I kod mene ista stvar, par dana islo ok i onda mrtvara opet

Mislim da pokušavaju da nas ponovo navuku da aktiviramo stranice i eventualno platimo sponsored, jer ne vidim drugi razlog, bio sam neaktivan a oni me nagradili.

Nema veze… jednostavno tako fb prepozna neku stranicu kao slicnu tamo nekoj stranici koju je neko lajkova. I onda kad neko klikne tamo na lajk- odmah ispod iskoci i tvoja stranica i kao fb sugerise da ju lajkuju… isto tako iskace sa strane (gdje inace idu reklame) free :smiley:

Ja sam tako dobijao na jednoj stranici preko 100 lajkova dnevno bez da sam ist akonkretno radio… nakupio 20.000 novih lajkova i onda je stalo… pa opet malo pocelo, pa stalo. Sad ne dobijam ni na jednoj stranici “Page suggestion” lajkove

Samo lajkovi večinom iz Nigerije, nigdje veze.