Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Tu je jedino isplativo ako nesto prodajes. Ovako tesko da mozes da napravis nesto. Ranije je moglo sa IA clancima da se izvuce pozitivan bilans. Pravio sam od prilike na ulozenih 10$ od 15-20$ ali ko ce da se mlati sa tim kad je tad dobro islo i na organic poseti.

Pozdrav Penchy,
po vašem sistemu teško :confused:

A kao što je rekao Jeronimo, prolazi ako imaš nešto vrijednije npr ako prdaješ neke stvari i slično onda se može izvuči pozitivna kalkulacija.

1 Like

Ja čim sam napravio prvu objavu ukinuli su mi tu besplatnu reklamu, koja gamad.

A ma to za fejs je odavno jasno da samo smanjuju reach, tu nema ništa čudno nažalost.

Sve mrtvo znači, od 2. aprila do dana današnjeg 80% prometa je nestalo.

1 Like

Da ne otvaram novu temu… Kakav je FB sto se ticeo video klipova skinutih sa youtube-a? znaci npr scene iz domacih filmova starih. Jel da fb da se to objavljuje?

I kod mene, nema popravka. IA clanke ko i puste na stari reach, ali ostale poveznice umru.

Ja sam se skinuo sa IA jer su sve gori sto se zarade tice, a i fb kao platforma propada nekako

1 Like

Kod mene i dalje sve u padu i ništa se ne popravlja, kod većine raje koju znam a radi sa fecebookom je manje više isto mrtvo more, baš su nas uništili. Sad nemam dnevno ni 5000 posjeta. Zadnja dva dana pogotovo.

Vidio sam na nekom jacem news portalu da su 40% korisnika izmedu 19 i 27 godina deinstalirali aplikaciju tako da ovo ce samo i dalje padati…

Veću glupost nisam čuo u životu

1 Like

Hahahah…nikakvo vrijeme, brisanje app i slicne gluposti nemaju veze sa reachom. Ne znam kako vise nije jasno da fb algoritam radi na ubijanju dosega na linkovima i to je to. Nema nikakvog drugog razloga…

Kod mene page gdje nema linkova od 14k, ima uvijek reachod 10k-30k…kako na tom pagu ljude ne otjera lijepo vrijeme hahahha…treba se fokusirati na seo i druge drustvene mreze. Od fb je trenutno krvav hljwb :wink:

3 Likeova

treba se fokusirati na instagram i promociju preko instagrama, instagram storija, naravno obratiti pažnju i na fb ads … seo je krvav također, bez dvije godine nema hljeba

prošlo je vrijeme kada si za 10$ mogao 100$ uzeti :smiley: ali zato onaj ko po ovom teškom vremenu svari IM bez problema će plivati u svemu :smiley: dok se sada teško snalaze oni koji su prije 5-8 godina uzimali lahko pare :smiley:

1 Like

Ne možete ljudi samo da rokate linkove, na 25 min i očekujete rič, mora da se radi na stranici koja ima ciljanu publuku, ali ne mogu da verujem koliko neki “šatro” stručnjaci pocenjuju fejs, ne nije fejs problem u toj meri u kojoj pričate, nego je spamerima došao kraj, više neće pretrpavati početnu stranu, ja recimo radim na portalu na kom rič raste i do 80% u odnosu na ostale, ali mi ne kačimo vesti na 30 min, ima i neka slika, stranice se s vremena na vreme dopune plaćenim članovima itd. Prošlo je vreme kad je sve bilo džabe

3 Likeova

Bolje i dvije godine uloziti ali znati da neces preko noci tek tako pasti, kao sto je slucaj sa fb. Ja sam trenutno isto najvise fokusiran na instagram, pa onda i na twitter. Recimo na twitteru imam super doseg, ali opet i malo ulazaka. Ali mislim da bih ubrzo ako nastavim ovim tempom, mogao dobro razviti taj profil.

Fb naravno drzati po strani, bonus posjete i to je to. Ali ulaganje u ads ili kupovina page-a niposto.

1 Like

Evo ti primjer moja 5 page-a, radilo na dva linka dnevno…svi sad imaju 350% manji reach. Nije bilo clickbait i slicne gluposti, ali jednostavno je tako.

Ima i dalje ekipe koja dobro prolazi, to sve stoji. Kad pogledas neke bas jake stranice, i dalje su na istom.

Kod mene jaran sve isto radi kao i ja, reda recepte samo i reda svakih sat i po vremena samo linkove, ništa slikice i videi , znači samo linkovi i ima sedmični rič 830.000 na stranici od 90.000 a ja nemam ni 50.000 sedmični rič još redam rjeđe, stavljam slikice i videe. Koga su zajebali zjebali su. Facebook algoritam je glup ko noć. Znači lik nema ni jednog komentara, jako malo lajkova na postovima a ubi brašno. Trenutno mi na stranici od 130.000 maximalan rič od 2000, neki post pođe malo bolje al u suštini mrtvo more, jednostavno se ne prikazuju objave ljudima koji su lajkovali :confused:

Vidjeli smo već prije o kakvim “receptima” je riječ

1 Like

hahahaha to to

stranica recepti a vamo +18 ispovesti

2 Likeova

Pa recepti za ses :joy::joy::joy:

1 Like