Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Ne postoji program koji će ti brzo sve pozvat, jer bi te odmah blokirali zbog toga i onda bi tvorac programa dobil negativne ocjene…

Ja koristim ovo, besplatnu verziju. Otvoriš post, otvoriš popis lajkova i klikneš na ikonu u chromeu, on onda vrti po listi i zove ljude, između svakog poziva ima 1.8 ili 9 sekundi razmaka (ovisi kak odabereš u postavkama), a koliko sam vidio, premium i sam hoda između postova, a onaj skuplji ima realtime pozivanje… Ako imaš dosta lajkova po slikama onda se definitivno isplati platiti.

1 Like

hvala na objašnjenu :slight_smile:

To je to sto ja koristim, i imam premium verziju. Korisno je svakako. Ostavis da radi na chromu u pozadini a ti picis na mozzili i radis sto ti treba

Da li mi reach moze biti ovako mali ( 300 ) na str. od 35 k zato sto kacim samo slike ili nije do togaa ?

Zar vi zbilja mislite kako su izbori problem slabijeg ucinka zarade na Instant Articlesu? Barem tako tvrdi jedan kolega s kojim sam redovito u kontaktu i stalni si pomažemo.

Što se tiče pozivanja, nemojte nikakve gluposti koristitit u obliku programa. Normalno si spojite stranicu sa nekoliko profila i samo rotirajte to s pozivanjem. Ja sam recimo to s guštom radio na 10-ak profila pa samo rotirao jer limit je oko 500 pozivnica dnevno sa jedog profila.

Jedan od razloga su izbori, živi bila pa videli kad prođe 11 novembar, jednom se fejs žestoko opekao i neće više nikad, a to smo generalno kako god da zvuči u mnogome doprineli, imate one Makednoce koji su puštali lažne vesti iz Makedonije, južnog dela Srbije itd. Dakle smanjiće sve do kraja ovih izbora, a što se tiče riča, mnogim stranicama je pao, a mnogima i nije, stranice koje su spajane, pravljene na neke fore, menjana imenta itd. nemaju veliki rič, sve je ovo postalo vrlo individualno. Svakako, veliki problem je što je fejs pritisnut da reši probleme za par meseci, a oni su se gomilali godinama, nije to nimalo lak posao, zato sve na kraju dana baguje i ne radi kako treba, a što se tiče artikla jedan od razloga je i mnogo novih naloga, isto je bilo i na adsense, ako se neko seća njegovih početaka.

Najmanji problem nama su izbori u Americi, veliki problem je copyright na linkove, to će definitvno uticati na sve nas, od smanjenja reacha do raznih blokada. Rad na fb je već neko vrijeme veoma težak, a početak naredne godine će biti priča za sebe, 80% nas neće moći opstati.

Kakav copyriht? Misliš kopirane vesti?

Da. Postoje priče da se ni slike neće moći objavljivati tako što se preuzmu sa drugih stranica. Za slike nije ništa sigurno, ali linkove će zabraniti. Linkove možeš koristiti ako dobiješ dozvolu od vlasnika sadržaja(misli se na pisanu dozvolu) ili ako platiš korištenje. Tako da će i cijena stranica naglo opasti.

Uh, nemoj molim te da plašiš ljude i širiš takve dezinformacije.Borba protiv lažnih vesti je mnogo teža kada je svaki sadržaj na svakom sajtu “poseban”. Dakle fejsu odgovara agencijski izvor, jer faktički najmanjom pretragom vidiš odakle je uzet ili kopiran. Nije dobro imati sav sadžraj kopiran, na kraju dana i veliki portali informativne vrste koriste “agencijske vesti”. Ne paničitie i ne širite gluposti koje ste načuli.

Druže nisu dezinformacije, ja prvi bih bio presretan da to ne bude istina. Nije riječ o lažnim vijestima već o copyright, autorska prava, razlika je imeđu lažnih vijesti i autorskih prava.

Budi siguran da to nije istina.

1 Like

Haha prica o izborima i losem reachu je za malu djecu. Reach je ogranicen 365 dana, imas ogranicen postotak koji kozes dosegnut na linkovima i to je to. Jedino sto moze biti losiji os vec loseg postotka :joy:…isto kao sto ce sad srezati i rezu story preglede na instagram, radi promoviranja storija.

ja već pola godine govorim da se najveći ROI izvlači upravo sa storijima … treba iskoristiti dok i to nije prošlo, pa čekati sledeći talas :smiley:

1 Like

Ja sam ga fatao odavno, ali evo polahko se zavrce pipa.

Vjerujem da će trebati još dugo vremena da to zaživi na našem jeziku. Za engleski jezik možda ne, kao i za njemački i dr. gdje i zarađuju najviše love, mi ćemo možda doći negdje na kraju na red… Ista stvar kao i za klikbejt:

Fighting Engagement Bait on Facebook
December 18, 2017

Update 4/4: In December, we announced that we would begin demoting individual posts in English from people and Pages that use engagement bait. We recently expanded this to Spanish, Arabic, French, Italian, and German posts as well, and today are also extending this to posts in Portuguese.

Update 4/26: Starting today, we have expanded this to posts in Mandarin, Hindi, Indonesian, Tagalog, Vietnamese, Thai, and Turkish.

Update 6/25: Starting today, we have expanded this to posts in Bengali, Bulgarian, Dutch, Greek, Hungarian, Korean, Malay, Polish, and Romanian.

Prošla godina a još nije gotovo a gdje tek za vijesti (kopiranje članaka), vjerujem da tu ima mnogo više posla da sve automatizuju.

Btw meni zadnjih 7-8 dana se posjeta vratila otprilike kao do maja što je bilo, prije smanjenja dosega. Da li je neki privremeni bug il šta nemam pojma, al nije loše :smiley:

nadam se da nećemo nikako doći na red :smiley:

Meni nije bio slabiji dan od danasnjeg sto se tice reach-a i klikova na post.

Da li je imao itko problem s ukidanjem IA naloga, kao zbog prevelikog broja klikova, odnosno umjetnih klikova?

Kao svojevoljni klikovi ili?