Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Upravo to mi se dogodilo dva puta. Sinoć sam imala dobar doseg i rano jutros, međutim mislim da je na linkovima i kod mene danas palo, mrtvo. Navodno onaj blok da se linkovi prikazuju kao klibait je bio greškom stavljen, pa su se kao ispričali zbog neugodnosti.

Želim reći, posljednjih dana sam primjetila da nešto rade na fb, možda je i to problem našeg dosega.
Jutros objavila dva linka imali su neki doseg prema broju mojih fanova redovno ono, međutim sad neke druge, vidim mrtvo.

Kak ce to smanjiti na storiju kad svi mogu vidjeti sve, tj svima se pokazuju svi storiji.

Nadam se da se salis :thinking:…isto kao sto ti samnji i prikaz na new feedsu kada je page upitanju. Ja imam jedan profil od 30k gdje stori vidi 700-1000 ljudi.

Vidi ga tako malo ljudi jer svi folluju nekoliko tisuca ljudi i onda ni ne gledaju storije. Ja na privatnom profilu imam 200tinjak followersa i oko 120 pregleda storija.

Ma algoritam ima isto kao i na fb…Drugarica mi ima 120k, znaci 120k koji su licno pratili bas radi nje, pa joj stori pogleda do 20k.

Sad sam rucno pregledao, svi ljudi koje pratim i u zadnja 24 sata su objavili stori, pokazuje ih gore medu storijima.

Eto, ona ima skoro 20% sto je odlicno, inace prosjek kod mene na profilima je 2-8%.

Ja sam siguran da mali broj pregleda storija je najvise zbog toga jer ljudi koji prate profil prate i puno ostalih profila pa ne pogledaju sve storije. Sigurno netko tko prati 5000 ljudi ne pogleda sve storije, dok netko tko prati 200 pogleda sve.

Nova stvar na FB?

Ovo ti stoji mjesecima, to je oni sto su lajkali na slikama ili objavama, a nisu stranicu.

Meni se tek sad pojavila ova opcija.
Do sada je bilo samo pojedinačno pozivanje

Na početnoj samo sponzorisane objave, većini portala posete drastično brzo padaju na analitici čak i kada odu na veće cifre, kao da su stavili novi prugušeni algoritam. rič je u velikom padu ovih dana. kako je kod vas?

Ja ne monetizujem FB traffic ali mene monetizuju :).

Do prije par dana sam imao jednu sponzorisanu reklamu u sedam dana. Doslovno sam odlajkovao sve, unfollowao vecinu prijatelja, obrisao sve one preference za adse i to je super sljakalo. Nema reklama doslovno nikad.

Od mozda prije 4-5 dana doslo je do promjene, svaki refresh imam ne jednu reklamu, nego vise njih, a prva reklama je uvijek na drugom mjestu u timelineu.

Znači opet su nešto menjali govnari… Kod nas u Srbiji, pošto radim i sa najvećim portalima sa milionskim posetama, na dnevnom nivou, desio se veliki pad u poseti, sličan kao kad smo imali eksperiment. Užasni su postali zaista!

Jel ima neko problema sa ričom zadnja dva dana. Ovo je užas.

Meni bilo uzas par dana… nesot su radili… danas ODLICNO…

Tragedija je kad imas fantastican reach, a eCPM drasticno padne pa je bolje prebacit na adsense i skupljat… ovo je bas tuzno.

Jeste primjetili da svaki dan neko ima “problem” s Reachom!?

Da ponovimo… FB to radi selektivno, danas “zapadne” jedne, sutra druge ono što namjeravaju raditi s reachom :slight_smile:

Tako je, prave limite, tako lakše imaju kontrolu i nad vestima i sami vlasnici portala ne mogu previše da ulažu u propagandu itd.

Sve je do toga… A od jutros je svima bolje, a evo i razloga https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=12&dd=27&nav_id=1486689, sve je to postalo usko povezano

Šta sve neću pročitati u zadnje vrijeme to je nevjerovatno. Daj molim te reci nam kakve veze ima Volstrit sa fejsbukovim bagovima ??? :smiley:

Zezam se čoveče hahahahahahhaha :smiley:

Smešno mi kako svi kukaju :smiley:

Da li se kome desava da je reach opao za 1000% meni traje vec 10 dana i isprobao sam 7 razlicitih domene sve isto i postao sam sa drugih portala nista