Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Ma bit će ne brinite, samo da vidim kako će se odvijati sad situacija sa facebookom, jer promjena će biti to je sigurno…

Moja stranica ima 13k fanova. Većinom iz Bosne

Pade mi na pamet, mozda obaraju reach na linkovima zbog situacije u Siriji, na taj nacin smanjuju doseg objava linkova, a samim tim i laznih vestj i dizanja tenzije.

Može da bude…mada ja sve nešto mislim da su se “oglašivači” malo povukli dok se situacija ne sredi. U prilog tome je i sve veća razlika između ad requestsa i impresija. Mada nadam se da grešim i da će sve da se sredi uskoro

Ljudi, jel vama konstanto od drugog aprila problem ili samo od jutros (opet)? Posto meni su oni linkovi normalno prosli sto sam prije 2 i 3 dana stavio…

Strasno je sto rade, meni su prvo ubili najveci page, pa banovali IA…a sad evo ubijaju i najbrze rastuci page…Prosto me na silu pokusavaju natjerati da im platim promoviranje, sto ne bih uradio kada bih napustio skroz online poslvoe. Na ovom page mi samo stopiraju objavu, i kao daju kupon kod za promoviranje.

Objavim krene reach 400-500 i samo STOP…

Ja od danas poceo sa linkovima… za sad oko 20k pregleda… s obzirom da je prvi dan- ODLICNO. Trebalo bi za 3-4 dana ici na 40-50k dnevno…

I kod mene je bolja situacija, zadnjih par dana preko 25.000 posjeta prekjučer 39.000. Primijetio sam da stari postovi idu puno bolje. Nove postove facebook uopšte ne benda, nemaju nikakav rič tako da zasad ostajem na starim objavama, stavim samo 5 novih danas radi reda…Nadam se da ce se ovo još malo popravit. Sve u svemu izgleda da još nije kraj :slight_smile:

Meni je odlicno… tek juce poceo sa linkovima… Juce 28k, danas 35k… sutra ocekujem oko 40k i da otprilike tu ostane i da se vrti oko te brojke od sutra ako bude sve ok

Također i kod mene ide dosta bolje, reach se dosta popravio, jedino što se nije još popravilo je eCPM, a nadam se da će se i on vratiti na normalu uskoro

Popravlja se cpm …

Jeste odmarali par dsana pa vam se vratio reach ili? Kod mene na slikama nema, samo ga stopiraju nakon 5-10min, dok link tu i tamo prodje na 2-3k…Sve u svemu ocaj.

Ja sam preskočio mozda dan-dva, nisam imao vremena objavljivati, objavio samo 1-2 objave, ostale dane kao i inace, ali eto vratio se reach dosta u odnosu koliko je pao. Sa 800-900 (link) na 10-12K u prosjeku, opet je malo niže u odnosu kako je prije bilo 15K+ (link/prosjek), ali zadovoljan sam trenutno. Samo da mi se ovaj eCPM podigne, kombinujem sad sa blokiranjem nekih oglasa u nadi da bih ga uspio tako podići, kada bi se prikazavali oglasi iz kategorije koju mozda zanima “moja” publika.

1 Like

Ja sam odmarao 10 dana :smiley: I cini se sad normalno… mada opet je bilo 2-3 posta koja su prosla iznenadjujuce lose! Ali u globalu je to sve na starom nivou… Juce 35k pregleda, danas do ovog trenutka vec 20-ak k… Tako da ide ok

1 Like

Par dana gledam, linkovi mi imaju dobar reach a slike ubijene. Sto je u biti i dobro haha, no jedino ne valja radi daljeg rasta. Meni ovo mirise da su napravili nesto, ako zelis dalji rast nema vise organic vec izrasito placanje ili se zadovolji tim sto imas.

I masovno mi dijele kupone 10-20-30$ samo da me natjeraju na tu promociju…ali nema sanse

Da mi je kupit neki fejk nalog sto je bio malo aktivan pa da mogu sadrzaj djelit u ovim grupama posto planiram izgradit par stranica od nule uz minimalnu promociju preko fb-a

Ne kupuj…ako su te zapikali, a jesu cim ne mozes od sebe, neces imati nikakve koristi. Ja sam kupovao naloge iz 2009, ali nikakve razlike sa ovim sto ja napravim. Blokiran bude odmah…samo mozes dobiti ban page-a

Moras biti aktivan sa tim nalogom… Spamovao sam sa ovim svojim “poslovnim” nalogom i nikada nije bilo problema… Ali imam tu mnogo prijatelja pa onda ne zelim s njim da izgleda kao da spamujem pa bih radije volio imati neki treci nalog.

[Uploading...]()

Treci po redu ubijeni page…

1 Like

To je u ovi zadnjih par dana jel?