Facebook page nema reach na linkove

Dragi forumaši da li i neko od vas ima ovakav problem i jel ga uspio rijesiti ili zna o cemu se radi. Naime na 6 facebook pageova nema reacha nikako na linkovima. Na slikama i videu ima i sve super radi… Radim i promocije tj. dajem facebooku komad kolača ali opet isto. Jel zna itko o cemu se radi tj. sta je problem. Lijep pozdrav i hvala unaprijed

to je tzv. bacanje posta u ghost mode, novi fejsbuk algoritam, mnogi to osjete, kažnjavaju se clickbait naslovi i neoriginalne vijesti

par dana postavljaj samo slike i video, možda se vrati reach

Aha, hvala drug. A de mi reci jel mi mozes objasnit sta su to clickbait naslovi. Izvini ako te smaram

sokantno, senzacionalno, sise dare bubamare, stanijino dupe, SOKANTNO Necete vjerovati itd. itd.

@korisnik9758789 Hvala drugar jos jednom

Na to bih nadovezao i nerelevantan sadrzaj. Npr stranica je o automobilima a ti objavljujes clanke o woodoo medicini, kako uz pomoc magicnog lista lipe izleciti kurje oko u samo dva dana (FOTO+VIDEO)

2 Likeova

Jednostavno FB odnedavno želi da na news feedu bude samo kvalitetan sadržaj, bez click-bait naslova, bez spam linkova, bez kopiranog sadržaja i sl. Sad sve zavisi kako njihov sistem prepoznaje naš jezik ali očigledno je da su i njega veoma dobro savladali :wink:

Ma prolazi kopirani sadrzaj idalje, ali mora da bude relevantan i da ima reakcija publike. Ako nema reakcija automatski ga smatra nerelevantnim i sklanja ga. Isto kao i za slike, video snimke. Ako reaguje publika ide reach, ako ne reaguje nema reacha. Bukvalno je sve isto.

Evo vam primer, upoznam lika koji ima 2.7 miliona ljudi u stranicama, sve stranci. Dogovorimo saradnju, ja da monetizujem stranice i imam 30%. On mi precuti da su mrtve stranice jer je stavljao 10 linkova dnevno (clickbait linkova plus nerelevantno nacisto). I na 2.7 miliona fanova, mi za dan imasmo celih 1.5k ulazaka na sajt! Reach mizerija! A ja se ponadao upala sekira u med. Kad sam video sta je stavljao slogirao sam se…
Nekada je to sve prolazilo i moglo je da se zaradi, sad vise nema toga, sto je i normalno.

znaci u svakom slucaju graditi stranicu od nule i od pocetka objavljivati linkove do relevantnog sajta … u međuvremenu lupati slike i klipove na dnevnoj bazi?

Tako je, trenutno je najbolje sam graditi stranicu. Ja kad sam pokazao moju stranicu tom liku, inace stranica ima 5.7k trenutno, on kaze kako? Prosek mi je 150+ Serova i 300+ lajkova slika…
Samo kvalitetno raditi i drzati se teme. Podji od sebe, ako si lajkovo stranicu o ribolovu, ti si lajkovo to zato sto volis ribolov a ne da citas kako se leci kurje oko…

1 Like