Facebook puca po šavovima

Stara poslovica glasi: možeš kako hoćeš , ali ne i dokle hoćeš… Facebook u poslednjih mesec dana bukvalno puca po šavovima. Velike svetske kompanije masovno napuštaju ovu društvenu mrežu, bojkotuju je i više se ne oglašavaju kod njih. Pre nekoliko dana i Viber najavio totalni raskid sa facebookom, a sve zbog , kako kažu njihove nasilničke politike, koju su počeli da vode poslednjih meseci.
P.S karma je čudo…

https://nova.rs/nauka/novi-sunovrat-fejsbuka-100-kompanija-stopiralo-oglase/

https://nova.rs/nauka/ni-kompanije-u-kanadi-se-nece-oglasavati-na-fejsbuku/

1 Like

Neće se FB dati tek tako lako, ali da su većinu problema sami izazvali, to jesu…

1 Like

hahaha a gdje ovo nadje :smiley:

Firme otkazuju reklame u Julu jer fb nije uradio “dovoljno” da zastitu platformu od lazi i napada (ono sto se ti zalis tamo na drugoj temi kad ti fb smanji domet) tj od hate speecha. Obicne gluposti- a odlicne za nas male kojima ce reklame sad biti dosta jeftinije (nadajmo se)

Nece biti jeftinije nego skuplje. Ista stvas sa google ads. U sijecnju mi je klik na reklamu bio cca 7 centi, sad je 20 uz istu konkurenciju.

1 Like

Eto, ponuda ostaje ista, potraznja opada- cijena ce porasti. Gdje je tu logika?

Logika je ta da pokusavaju zaraditi isto love sa manje oglasivaca.

1 Like

Danas prvi put vidio, mozda je bilo i prije na fb “oglas” od fb gdje imas listu sajtova koji daju zajam zbog korone -.-

1 Like

Stavim ja 5 oglasa na 4 svoje male stranice, bas zbog tog pada dometa, prosao jedan dan odobre prva 2, ostali jos na cekanju( svaki sam podesila na 3 dana). Drugi dan prosao i treci oglas (jos su znaci dva na cekanju). Ona prva dva se vec zavrsila jer zamislite da oni vrijeme cekanja dok se ne odobri oglas uopste ne uracunavaju u vremenski period, tako da se prestao vrtit oglas nakon 2 dana a sve je pare pozobao ahahahhaah. Ja onako ljuta, sta me handre, covjek pokusa sve normalno, kontam pustit ce mi taj ebeni domet, a ono nista, i ja fino ona dva preostala otkazem, jer sigurno ne bi trajali ni pola dana s obzirom da su na cekanj skoro 3 dana . I STA SE DESAVA?!, Ja jutros na svoje dvije male, jadne, tuzne stranice hop domet 0, nista, kolaps, cekaj sad 7 dana pa ce opet isto bit. I ovi sto su zavrseni, umjesto po cijeloj Evropi da se reklamiraju, oni su se samo u Makedoniji pojavljivali- 90% Et to bi bilo moje jadikovanje sto se fb oglasa tice. :joy: :rofl:

2 Likeova

To vam je ljudi moji sve zbog tog šta je facebook peder. Ajte na Linkedin. Tamo su ozbiljni poslovnjaci.

2 Likeova

Pre nego pocnes sa hejtovanjem , barem procitaj nesto, da bi uopste znao o cemu se ovde radi… nisam rekao ja , rekli su ovi iz Vibera, ali svakako ti znas bolje od njih. Ne moras da mi odgovaras , evo odmah ti kazem da sve sto planiras da napises si u pravu. Sada ce FB tebi da skine cenu oglasa i ti ces da se obogatis, srecno ti bilo u poslovanju sa njima.

1 Like

@Dali i ja sam imao iste probleme…
Ali sada sam opametnio :slight_smile:
Zakažem objavu oko ponoći za sutra u podne i onda na zakazanu kreiram promoviranje, oni odobere taman par sati prije objave :slight_smile:
Mada nikad nisam duže od 15 sati čekao na odobrenje…

1 Like

Ne dam im vise ni marke, ni jedna objava ne ide u newsfeed, domet 0, ako ocekuju da svaku promoviram tu se grdno varaju, radije cu izbrisat stranice :face_with_head_bandage: :face_with_head_bandage: :rofl:

3 Likeova

Upravo to očekuju, FB je postao gramziv, zato im se i dešava ovo što ime se dešava.

1 Like

Dali ste probali TikTok ?

1 Like

Hmmmmmmmm ja ne :innocent: :innocent: :innocent:

vi evo već dvije godine kukate kako fejsbuk propada, a fejsbuk prošle godine 30% više zaradio nego pretprošle godine :smiley:

vi zaboravljate da fejsbuk danas posjeduje nešto oko čeka se danas ratovi vode - a to su informacije

fejsbuk i google imaju ogromne baze podataka (najveće na svijetu) i zato što posjeduju ogromne količine podataka o pola svijeta - nikad neće propasti :smiley: to su preveliki ekosistemi da bi propali, pravila se mijenjaju, ali oni propast neće

7 Likeova

Facebook je postao smećarko go*no!

2 Likeova

Ja znam da nikada nista pozitivno nisam imao sa njega ,a koristim ga od prvih dana ,i imao sam najmanje 100 popunjenih profila po 5000 ono kada je to moglo brzo i lako, 90 % po meni je to publika , vidi onu sliku hahahahaahaha ,vidi onaj video hahahahaah, skidam kapu svakome ko ima koristi od facebooka…
ja nisam mogao ,od 5000 ljudi jedan je normalan,

1 Like

nisam ni ja…

Google da , ali Facebook nema nista korisno sto bi nekome znacilo, cak sta vise 99% njihove baze je totalno beskorisno. Facebook je obicna ameba koja koristi veliku posetu i svoju popularnost, koja je kao sto vidimo u poslednjih nekoliko meseci pocela ubrzano da opada. Njih odrzavamo mi , koji imamo svoje naloge tamo i zbog nas, se razne firme tu oglasavaju, bez nas Facebook je mrtav, kao i svaka druga drustvena mreza, koja zavisi i ne moze da opstane bez stalne posete.

1 Like