Facebook restrikcija na doseg svih objava

Pozdrav svim Webmajstorima!

Nadam se da je neko imao slična iskustva i da će mi pružiti adekvatne informacije oko gorućeg problema.

Naime, Facebook mi je prije 10 dana u “page quality” poslao notifikaciju o povredi intelektualnog vlasništva. Po novim pravilima slijedi smanjenje dosega koje je počelo sa djelovanjem par dana nakon gore pomenute notifikacije.

Da li neko ima predstavu koliko restrikcija može potrajati i nakon koliko dana je facebook uklanja. Doseg na svim objavama ne prelazi 100 (maksimalno).

Unaprijed se zahvaljujem i nadam se brzom odgovoru nekog od korisnika

Ja sam slicnu situaciju imala prosle godine, ali sam se pozvala na zalbu da je video kad sam ga ja preuzela bio pod licencom Creative Commons (kao sto i jeste), ali mi je ipak Page quality" bio narusen, mislim da je isteklo nakon 90 dana ,nisam sigurna. Bitno je u tom razdoblju ne narusavati Standarde zajednice, ako ti i dođe prijava na post ili slicno, nemoj da kliknes na “prihvati” nego posalji njima na uvid ponovo. A sto se tice dometa objava, skoro svima je opao zadnjih mjesec dana, kvaliteta stranice mi je ok ali maximalan domet po objavi je samo 1000, a imam 74k pratitelja, to su smanjili jer hoce da “Boostas post”, da platis da se reklamira, to im je politika. Tako da te to mnogo ne brine, bit ce sta bude :slight_smile:

1 Like

Mi smo do trenutka restrikcije imali prosječan reach 50K (fotografije), poveznice (20K max), video snimci su znali ići i do pola miliona.

Malo je neobično da reach naglo padne sa 50K na svega 100. Fotografije su sa prosjeka od 700-800 reackija pale na par lajkova.

U njihovim pravilima stoji da će ograničiti domet, ali je ovo zaista poražavajuće…

Besplatno je i uvijek će biti besplatno… je došlo svome kraju.

Ovo za “Boost post” još jedino nisu ugradili u WC :slight_smile:

Tako da, dok je išlo išlo je, sada i oni malo traže novca nazad!

Q_Line, jesi se susretao/la sa sličnim problemom oko smanjenja dosega i koliko je trajao?

Mislim da sam to već objavljivao tu, starta sa 7 dana, 15, 30 pa do 90 dana.

Međutim, primjetim sada novi način “utišavanja” stranice, ne totalni, nego djelomični.

Imam isti problem od 25 jula je mi je smanjen doseg svi objava, ali nisam dobio nikakvu notifikaciju, da me obaveste da sam povredio neki njihov zakon, sta mi je ciniti ima li neki link da proverim da li postoji nikakv zahtev sto se tice povrede pravila faccebook’a.

Probaj domenu zamjeniti, to je meni pomoglo

Mnogima to rade … smanje doseg bez ikakave obavijesti, cisto da sam skontas da pogresno radis to sto radis … obicno se reach vrati nakon odredjenog vremena od 7 do max. 90 dana

Meni je smanjen ima pola godine, a ne radim nista pogresno, ne sluzim se klikbajtovima, nema nista da se kosi sa fb standardima. Uz sve to mi i dalje brisu lajkove stranice, uz izgovor “Suspicious Account Removals” Tako da imam 47.000 oznaka “sviđa mi se” za stranicu, i 74.000 pratitelja, vec 3 mjeseca tapkam u mjestu, koliko god lajkova da dobijem oni izbrisu. Mada mi to nije problem, reach je problem, da mogu vratila bih se na 10k pratitelja jedino tada je bio dobar reach, sada jedva 100 ljudi da vidi objavu, uzas.

Da li je moguce da podijelis vijest na FB stranicu koja ima 233.000 pratitelja i da nakon dijeljenja vijesti nije kliknulo niti 20 ljudi na vijest?!? :open_mouth: Na sta je dosao ovaj FB :frowning:

Vidite da je moguce :joy::joy: Clanci nula bodova, slike 1 bod, e jedino video klipovi imaju bolji reach.

Kako su se do skoro kupovale Fb page i profili, a sad će se poklanjati i neće ih hteti niko :grinning:

1 Like

Ako imaš upozerenje o kršenju pravila na FB stranici i ako ti pokazuje da je kvaliteta stranice “u žutom ili crvenom”, može potrajati od tri mjeseca do godinu dana dok se status “kvaliteta stranice” ponovo ne vrati “u zeleno.” Naravno, u tom periodu ne smije biti novih kršenja pravila…itd.

Što se tiče Raskrinkavanja, pa izgleda da i nisu više tako “besposleni”, čak naprotiv. Nedavno je Advokat Mirnes Ajanović podnio krivične prijave i tužbe protiv Raskrinkavanja i Faktografa, zbog cenzurisanja sadržaja i onemogućavanja ustavom zagarantovanih prava na slobodu govora, izražavanja i prava na drugačije mišljenje…itd.

Na koji nacin faktograf onemogucuje ustavom zagarantovano pravo na slobodu govora (ovo je samo po sebi sirok pojam), izrazavanja i prava na drugacije misljenje?

Nek tuzi fb ako moze, oni mu smanjuju domet (na njihovoj platformi)

kako si njih povezao sa svojim problemima?
došla obavijest na fb stranicu ili?

kakav ti je pejdž kvajtli? narandžasto/crveno?

ono što znam da sam ja imao narandžasto zbog kopiranog videa i trajalo je okruglo 1 godinu ali nisam imao nikakve rič probleme

okruglo godinu ti traje ako izbrises post, a ako posaljes raskrinkavanju ispravku prode kazna skroz brzo

kakva godina, nemojte pricat gluposti. Nekom ce za nesto trajat godinu, ali u vecini slucajeva traje 3 mjeseca ako je to prvi put da te kazne (a da nije u pitanju “kradja” videa i sl)

aje postavi ovakvu sliku dvije objave od danas, jednu što ti je najbolja i jednu što ti je naj gora, da malo analiziram…
i meni je pad od subote na fb za nekih 50% ali nemam nikakvih prijava i sl… sve zeleno…

prije koliko objavljeno ?