Facebook stranica - potrebna pomoć; reach je 0 ili samo moji pregledi

Pozdrav kolege, imam jedan problem sa facebook stranicom koji me zeza već par dana. Ne znam kako da ga riješim.

Radi se o tome da kada objavim post na stranicu, reach je 0 ili samo broji moje preglede. Do sada je sve bilo u redu. Objave su na public. Nisam dobio nikakvu obavijest o kršenju pravila, niti bilo šta drugo na email.

Da li je neko imao sličan problem. Zanima me da li je neka greška do facebooka ili do mene.

Lijep pozdrav.

Restirekcija na linkove…Ne dobijes obavijest, samo ti ako ukinu reach… Traje otrpilike 7-10 dana ako ti je prvi put.

Jeste, prvi je put. A iz kojeg razloga se to dešava?

E to mi je vec nepoznato…I ja sam ih dobijao.

Oke, hvala puno. (20 karaktera)

Provjeri ovdje: https://www.facebook.com/help/contact/349130238842860 ako ima tvoja stranica onda imaš block za linkove. Nekad traje 7, 10, 15 ili 30 dana, vjerovatno zavisi od broja prijava…

Your Page has been sharing links that we believe are clickbait, such as a headline designed to get someone’s attention and lure them into clicking it. Your post will still appear on your Page, but it won’t appear in News Feed. You can appeal our decision here.

Hvala druže, poslao sam im upit. Nadam se da će brzom odgovoru.

Dobio sam odgovor, prema njihovom odgovoru čini se da su mi greškom napravili restrikciju na stranici.

"Thanks for contacting us. It looks like your Page was recently blocked in error. We’ve now removed the restriction from your page. We’re sorry for the inconvenience this caused, and we appreciate you asking us to take another look.

Feedback like yours will help us prevent this kind of mistake as we work towards keeping the Facebook community safe. Thanks again for your help and understanding."

Ukoliko neko bude ima sličan problem, može im se obratiti putem linka koji je kolega flex poslao, meni je bilo od pomoći. Hvala još jednom svima.

1 Like

Ja sam imao isto ali si mans obavjestili da sam kaznjsn 7dan pa mi kasnije produzili15.Navodno krsim jos pravila a neznam ni zasto

@flex Hvala na informaciji gdje se može poslati apeal. I meni je srezan reach ali nikakvu obavijest nisam dobio niti sam znao zbog čega. Evo sada barem znam. :slight_smile: Mislim da su algoritmi na facebook-u postavljeni tako da skeniraju sve i svašta i mislim da su mi skenirali ime kategorije ili tag čiji naziv je podjećao na clickbait i eto me na crnoj listi.

Ja bih prije rekao da su korisnici prijavljivali linkove kao "clickbait nego da to FB skenira pa na osnovu nečega da uvede blokadu…

7-8 stranica mi sad flagovane ovim. Planiram da obrisem sve linkove u zadnjih 2-3 sedmice sa njih i onda da se zalim.

Kad ste slali appeal, sta ste uglavnom pisali?

Pozdrav. Nemam iskustva sa FIA osim sto sam jednom na kratko probao.

Zanima me, da li FB blokira linkove na page-u i kada radite samo za FIA, dakle ne koristite stranicu za Adsense i ostale mreže, ali naravno da pratite pravila objava, sadržaja itd?