Facebook ukinuo reach, vide bukvalno samo posetioci stranice?

Facebook ukinuo reach, vide bukvalno samo posetioci stranice?
Da li se neko susreo sa istim problemom?

ne ali se ništa nebi čudio, onaj bastrd cukerberg je spreman na sve samo da zaradi

Ima li stranica ovdje:
https://www.facebook.com/help/contact/349130238842860

1 Like

Ima, tu su skoro sve na listi. Pokušaću da podnesem zahtev da me odblokiraju. Hvala za link

Jel neko uspeo da odblokira stranicu?

Meni jednom, al je stranica imala klikbejt naslove tako da su greškom uklonili zabranu :slight_smile:

Koliko sam shvatio, prodje neko vreme pa ti se vrati stranica u normu…

Treba da prodje nekad i malo vise vremena ako je prekrsaj veci. Idi poovo na onaj link i salji apeal-e. Budi dosadan, sa njima ne moze drugacije.

Sada su promijenili metode, kada objaviš post na FB stranici odmah ga označi kao SPAM i vidljiv je samo tebi + ima opcija da im pošalješ na pregled ako smatraš da je u pitanju greška i naravno…možda nikad i ne pregledaju

U pravu si, nekad se desi da bespotrebno dodje do greske pa uklone mi sliku koja nema veze sa linkom

Blokade idu ovako: Prvo ukinu REACH na linkovima 7 dana, zatim odblokiraju dva ili više dana i bez obzira što ne objavljuješ CLICKBAT članke, sex, golotinju i slično, oni opet automatski ukinu reach na 15 dana, nakon toga slijedi blokada na 30 dana i može tako unedogled. Koga Fesjbuk “potkači” nemože se lako izvući.

Ja sam imao zabranu 10-ak dana, prekjuče odblokirali i evo malopre opet blokirali… baš nemaju pametnija posla

Obzirom da u Mainstream medijima nema tekstova o ovom problemu (inače svako malo pišu kad zapne Fejsbuk) nameće se zaključak da je ovo neka planska aktivnost od strane Fejsbuka prema svim “alternativnim” web-sajtovima koji imaju svoje FB stranice putem kojih dolaze do čitalačke publike…

1 Like

Blokada na mojoj stranici stoji od 27. marta i ovo je prvi put da me blokiraju, navodno su prvi put učinili to greškom pa su smakli nakon dva dana uz izvinjene. Stavili su mi blok bez obzira što linkovi ne krše nikakva pravila, nema golotinje, bomba naslova, samo regularni news naslovi uz obradu nekad i moji tekstovi bet golotinje, poznatih i sl. Više politika u BiH i dešavanja u zemlji, regiji i svijetu i blok. Haj im sad znani fazon i u čemu je fora zapravo. A stranica mi ima preko 21. 000. Uglavnom moj reach je mnogo veći na slikama nego na linkovima, tako ne znam i dalje u čemu je ovdje fora.

ja recimo nemam blokadu. ali nisam nikada objavljivao click bate naslove i sl.

Pozdrav svima, vidim da diskutujete o temi u vezi recha pa da se i ja prikljucim. Naime imam vise stranica, preko 300 hiljada ljudi ukupno. Dvije stranice preko 40 hiljada ljudi za zivotinje, sto znaci da je page revalantan, na fotografijama imam dosta engagmenta, medjutim na linkovima smijesno… Prije nekoliko mjeseci sam objavljivo linkove dok su imali cirka 15 hiljada ljudi i pravio sam dosta posjeta…Zaradjivo sam samo sa ta dva page 9 eura dnevno… U zadnje vrijeme sam poceo da zakazujem svaki sat vremena linkove na sve pagove i ne mogu da napravim 3 hiljade posjeta na adsensu zaradim otprilike 2 eura dnevno. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :smiley:

Pa realno previse linkova ka van. Treba biti veci omjer postova koji zadrzava korisnika na facebooku. A manji dio koji vodi van. Jer realno facebook zeli zadrzati korisnika.

Nebitno jel 2 linka danas ili 42, nema to apsolutno nikakve veze.

Gledao sam stranice na kojima je kolega objavljivao linkove na svakih 30 minuta + pored toga iznajmljivao 10 linkova dnevno :smiley: stranice su bile ekstra… s druge strane imao sam stranicu sa 105k fanova koja nije mogla dnevno da pošalje ni 1000 posjeta.

Tako da mislim da broj linkova danas nije uopšte bitan, nešto je drugo u pitanju.

Ja već godinama postavljam oko 22-23 linka dnevno, kada sam smanjivao taj broj imao sam i manje posjeta. Ovo sada što se dešava sa fejsbuk je nešto drugačije. Ili su neki veliki bugovi u pitanju ili je (najvjerovatnije) rezanje dosega objava kao što je i najavljeno poslije nove godine.

Pokušajte malo miksati, malo slike i video zbog interakcija, pa poneki link između…

facebook je postao žešće sranje. Neda mi ni sliku objaviti stiže obavijest da krši standarde zajednice, a prije dva dana su mi uklonili blok sa stranice. Pifff dokle ovo samo ide.