Facebook uvodi kronološki prikaz objava: Vraća li se veliki organski doseg Facebook stranica i grupa?!

Vraća li Facebook nakon dugo godina mogućnost kronološkog prikaza sadržaja na NewsFeed-u? Što vraćanje takvog poretka objava znači za prirodni doseg Facebook stranica i grupa? Mogu li vlasnici Facebook stranica i grupa vratiti popularnost i maksimalno iskoristiti potencijal koji se ukazuje? Žele li korisnici uopće više vraćanje na kronološki redoslijed objava?

Korisnici koji su napravili update Facebook aplikacije na svojem pametnom telefonu zaista su mogli primijetiti neke novosti po pitanju sortiranja sadržaja. Naime, Facebook je uveo Favorite – kao novu kategoriju prikaza sadržaja. Favoriti su zapravo zamijenili dosadašnju opciju “Prikaži prvo” koju je bilo moguće postaviti za sadržaj koji ste favorizirali. Sada, uvođenjem favorita dobivate opciju da odaberete točno ciljani sadržaj Facebook stranica i prijatelja koji želite da vam se prikazuje na NewsFeed-u.


Pročitajte cijeli članak: https://geek.hr/clanak/facebook-uvodi-kronoloski-prikaz-objava/

nadajmo se da će biti tako jer mi u news nichi smo u k… zbog fejsa…

nadajmo se da će biti istina :slight_smile:

Kod mene je na FB profilu odjednom juče izletelo barem 5 stranica koje sam nekada davno lajkovao I ostao sam začuđen. Nadam se da će ovaj “novi algoritam” Facebook uticati i na nas koji imamo FB stranice te će vratiti onaj stari hronološki prikaz. :smiley:

Ja lično bi voleo bih da se vrati hronološki prikaz objava :smiley: Jer ovako danas, naše (verujem kod većine) Facebook stranice izgledaju polumrtvo to jest, slabo ljudi čitaju ili putem linka odlaze na websajtove

Evo kako to kod mene na FB izgleda. Novi izbornik u kojem se nudi odabir načina sortiranja objava na NewsFeed-u:

Klikom na Nedavno prikazuju mi se objave kronološki. E sad, meni je to realno (sa strane korisnika) katastrofa nakon jedan dan korištenja. Vratio sam se na algoritam (Početna). Naime, na kronološkom poretku imam hrpu dosadnog, lošeg i ponavljajućeg sadržaja koji me apsolutno ne interesira - i s te strane je algoritam zakon. Dakako, sa strane vlasnika Facebook stranica i grupa podržavam kronološki prikaz, al nekako mislim da ga korisnici baš i neće ponovno zavoljeti :smiley:

Ja taj Fav badge na objavama vidim samo kad sam na Mozili, nista preko moba i Edge :roll_eyes:

A sta je oznacen po defaultu?

A i taj fb see… Taman naviko i provalio ovaj način koji nitko ne voli i sad opet neko srnje…
I ti FAVORITI su postali čisto sr*nje, valjda je neko označio to da mu iskoči prvo a ne kao ono praktički da ako naleti…

Mnogi su domaći korisnici posljednjih dana primijetili zbrku na svojem Facebook profilu. Naime, na NewsFeed-u su se počele prikazivati razne objave Facebook stranica (koje korisnici čak nisu ni lajkali), što je pomalo neuobičajeno u vremenima kada je doseg Facebook stranica drastično malen . Neki su korisnici čak primijetili da im je NewsFeed ispunjen isključivo objavama Facebook stranica, dok objave prijatelja uopće nisu vidljive.

Ovo nije posljednih par dana nego gotovo godinu dana da se prikazuje objave stranice koje niste lajkovali i ne pratite (nit su vasi prijatelji podijelili/lajkovali)… I doseg objava stranica ciji sadrzaj fb “predlaze” je otisao u nebesa u tom istom periodu.

Ovo je vrlo zanimljivo pitanje na koje teško da možemo dati konkretan odgovor. Naime, iako je opcija kronološkog sortiranja sadržaja tu – pitanje je hoće li je korisnici poželjeti koristiti . U godinama iza nas navikli smo se na Facebook algoritam, koji nam pruža točno onakav sadržaj koji nas interesira. U vremenima kada Facebook svakog dana dobiva gomilu sadržaja, a pažnja korisnika je iznimno mala – pitanje je želimo li kao korisnici uopće kronološko sortiranje sadržaja .

Onda kad su uveli ono posebno za stranice/posebno za prijatelje, domet na stranicama je odokativno pao za nekih 70% jer ljudi nisu klikcali na novi meni, tako da sumnjam da ce se s ove strane nesto promjeniti.

Jedno je sigurno- broj provedenih sati na fb stagnira, dok je kolicina sadrzaja u prethodnom periodu rasla eksponencijalno… tj ljudi ne provode dovoljno vremena na fb da bi vidjeli sve sto su lajkovali i zapratili nekad davno i onda je manji domet na stranicama logicna posljedica

@tempoit Kad kliknem na clanku da vidim one komentare ne izbaci mi komentare nego opciju da ostavim komentar. Zbog cega to?