FB Glasanje

Prvo pozdrav svima. Drugo, unapred se izvinjavam ako postam na pogresnom mestu i ako je pitanje glupo ili neprikladno ali sam besna bas, pa moram da pitam. Radi se o Fb votingu, dakle glasanje na odredjenom fb takmicenju, preko aplikacije koja se mora dodati da bi se lajkovala slika. Uz sav moj trud i angazovanje nismo ni u prvih 100, a vidim da ima ljudi koji skupe po 1000-2000 glasova dnevno. moje je pitanje - kako?? znam da postoje nekakve scripts i autolajkovi i svasta nesto slicno…

Ako imaš aplikaciju, pretpostavljam da se nalazi u sklopu neke facebook stranice.

Koliko lajkova ima ta tvoja stranica ?

Koliko lajkova ima neka od tih drugih stranica koje imaju po 1000-2000 lajkova dnevno ?

nisam izgleda ja to lepo objasnila. Na fb stranici sponzora je takmicenje. ubacis sliku i davis sve koje znas da je lajkuju. da bi to uradili, oni kada kliknu la direktni link koji sam im dala, moraju prvo da lajkuju stranicu sponzora pa iskoci pop-up ‘allow application’, konkretno, aplikacija se zove glasaj. nakon toga im je dozvoljeno da daju svoj glas…

Možda odgovor nađeš ovdje: Facebook nagradne igre: ‘Mušterija’ je uvijek u pravu, ali (krivo)lovcima na lajkove treba stati na kraj | Netokracija

Pa samo su sharovali drugima, ovi drugima i sve se tako vrtilo u krug. Postavljali još negdje linkove za lajk i tako prikupe. Mozda su pravili i lazne profile jer i to ljudi znaju raditi da pobijedili. Takve stvari nemaju bas kontrolu nad varanjem.

ma nisu sharovali. nemaju vise od 100-200 prijatelja. a, ako nista drugo, i ja sam to radila pa nisam skupila ni priblizno, a ne 1000-2000 na dan. kapiram da nije ni kupovina glasova, jer takmicenje traje 14 dana, ko je lud da placa 2k glasova dnevno, ispadne skuplje nego nagrada. spominju se neki auto-glasovi i skripte… kako god, nije ovo pitanje od zivotnog znacaja, ali me bas zanima, a sve i da ih pitam, nece mi reci…

Onda su negdje objavili, na neki portalima ili nešto slično. Jer fakat ne znam na koji drugi način su uspjeli. Baš sam googla maloprije o navodnim skriptama za lajkovanje ili to “varanje” i baš ništa nisam pronašao.

Ja vjerujem da imaju neku fb stranicu ili više njih sa dosta članova, objavili su nagradnu igru da dijele iphone ili galaxy i da se treba shareati slika i njima dat glas, i tako su vjerovatno sakupili glasove (lajkove), jer su ljudi toliko naivni da je to za nevjerovat…