FB komentari ili komentari classic

Evo danas vecina hr weba ima facebook komentare, barem dobar dio, pogotovo oni koji nisu imali svoje komentare pa su time pokusali dignut komentiranost.

Pitanje je dali staviti klasicne komentare, vezane za cms stranice, facebook komentare, jedno i drugo kao neke stranice ili probat nesto skupa integrirat?

Imam neku ideju da ako zelis neki community stvorit ili following da bi bolje bilo imat klasicne komentare, opet FB daje mogucnost da se pojavi na necijem wallu pa opet se dobije neka eksponiranost i dodatni klikovi.

Vasa misljenja za i protiv?

nestavljaj fb komentare jer apselutno nitko ne komentira preko njih.
poslušaj mene i postavi komentare obične da mogu i gosti komentirati i imat ćeš community

Pa sad da bas ne koriste nije tocno, imas dosta primjer po hr stranicama gdje se komentira. Istina ako imas gost komentare onda imas i puno laksi pristup da bilo tko napise nesto sto mu prvo padne na pamet vjerovatno glupo uvredljivo to obicno biva ali zna izazvat i reakcije. Na kraj se cesto prica o necem 10om u komentarima, barem po primjerima tportala i nekih slicnih, ne kazem da FB bude bolji ali opet moze se pojaviti na zidu nekog pa onda i dovest ljude do sadrzaja koji je komentiran, sto je prednost kako sa vec rekao.

admin sam na jednome većem hr potralu s igrama dok su imali obične komentare po igrici bi bilo oko 50-150 komentara kakvi takvih, prebacivanjem na fb kometare s ciljem pravljenja nekakvoga community nije prošao dobro sada max 10 komentara da se skupi po igri pa ti procjeni.
U nas je još uvjek komentiranje konzervativno i ljudi vole biti anonimni bar njih 90%.

[quote=“kromaser”]admin sam na jednome većem hr potralu s igrama dok su imali obične komentare po igrici bi bilo oko 50-150 komentara kakvi takvih, prebacivanjem na fb kometare s ciljem pravljenja nekakvoga community nije prošao dobro sada max 10 komentara da se skupi po igri pa ti procjeni.
U nas je još uvjek komentiranje konzervativno i ljudi vole biti anonimni bar njih 90%.[/quote]

srecom pa koristim google komentare, sa opcijom za anonomine.

google ima odlične komentare a i dizajn možeš mjenjati svašta nešto.A tko nema google acc danas

Tko nema FB acc danas?

OnT: Ovisi o kojem je sajtu riječ. Odluka je zdravorazumska.

Vidis nisam znao da postoje i google komentari, vjerujem preko gmaila si logiran tj ako si logiran si odmah i u tim komentarima logiran?

nazalost nisi,

moras se pretplatiti na svakoj stranici posebno.

vise detalja ovdje
http://google.com/friendconnect

Pa sad, bas da mi je jako zao… :slight_smile:

Meni je u interesu imati vrstu ljudi na siteu koji se ne boje predstaviti pa mi je u interesu imati FB komentare umjesto običnih. (Za google komentare sa sramom priznajem ni ja nisam znao).

Facebook “sviđa mi se” se pokazao kao puno pogodak i svakome ga preporučujem, a FB komentari su često znali nestajat i to im je jedini ozbiljni problem. Istina, manje se komentira nego s nekim drugim komentarima, ali dovlače nove posjetitelje na site, i to je opet izvrsno za tematske siteove jer netko među svojim fb prijateljima ima slične ljude / ljude iste struke, pa se onda informacija o postojanju članka širi u pravom društvu.

BTW - imaju ih i veći portali (Jutarnji, Monitor) mislim da je i to dokaz da imaju smisla…

Ja bih prije preproučio kreiranje face logina, te zatim komentiranje u vlasititi sustav.
Tako se može dobiti najbolje od oba dvije mogučnosti.

[quote=“nike”]nazalost nisi,

moras se pretplatiti na svakoj stranici posebno.

vise detalja ovdje
http://google.com/friendconnect
[/quote]

Ovo nije nažalost već tako mora biti, i s fejsom je isto. Ako se zaboraviš odlogirati ( na fejsu ili google) pa svatko bi mogao znati kad mu dođeš na sajt.

@gorrc face login moras imat, pitanje je dali ces ga koristiti da se poveze ili kreira jos neki accont u tvom sustavu ili ce se koristiti bez toga.

Da tako je bez fejs logina ne može se ništa.

Ukoliko se ide na ruku korisniku onda je Google isto dobro rješenje, jer Google je povezan bar s 5 većih servisa (Yahoo, AIM , Netlog, OpenID, Twitter) osim fejsa tako da osoba će se moći povezati s Googlom bez problema ali to bi trebalo negdje dodatno naglasiti.

Tu je i veća kontrola privatnosti i tako. Normalno sad je svima riječ fejs u ušima pa je možda bolje to izvesti preko fejsa:)

[quote=“gorrc”]Da tako je bez fejs logina ne može se ništa.

Ukoliko se ide na ruku korisniku onda je Google isto dobro rješenje, jer Google je povezan bar s 5 većih servisa (Yahoo, AIM , Netlog, OpenID, Twitter) osim fejsa tako da osoba će se moći povezati s Googlom bez problema ali to bi trebalo negdje dodatno naglasiti.

Tu je i veća kontrola privatnosti i tako. Normalno sad je svima riječ fejs u ušima pa je možda bolje to izvesti preko fejsa:)[/quote]

ne znam kako je rijesena administracija komentara sa FB, posto moze se svasta napisati…

Znam da prije nije bilo administracije, ali sam mislim naletio na jedan clanak kako to uraditi.

Google ima administraciju komentara od samog pocetka.

ja sam stavio face komentare i zadovoljan sam rezultatom, opet sve zavisi od stranice.
recimo dok sam imao wp komentare nisam imao nikakav feedback na članke sada se stvar zakotrljala i dobro je da sam integrirao facebook. recimo na ovom članku nisam imao komentare a sada imam
http://www.cimpanza.com/stvaran-svijet/opasnost-na-drustvenim-mrezama/

Vidim da ljudi spominju da se mora imat FB login. Koliko ja znam po defaultu ne mora, može se komentirat i anonimno kao ne-fb korisnik.

Da vidio sam nekad umjesto imena piše Facebook korisnik.

Istina, mozes i bez logina. evo probao ovdje

http://www.izlasci.net/galerije/20-11-2010/saturday-night-fever-nekad-se-duris-ponekad-goris-gjuro

samo upises ime i neki email i pojavi se komentar.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja