FB "spam" naslovi

Jucer sam prvi put vidio nesto novo na Facebooku (vjerovatno naucena masina s unaprijed definisanim rijecima), dakle imao sam automatski oznacen naslov vijesti kao spam kada sam je dodavao na Page (dobio sam odmah notifikaciju).

U naslovu vijesti su bila dva upitnika (po jedan u dvije recenice) i rijeci “nevjerujete” i “pogledajte” :slight_smile:

Ja i ne znam kako sam dosao na ovaj naslov (rijec je o nasim politicarima), ali, jel’ ovo nesto novo na FB-u ili sam ja tek primjetio?

Ok, znam zasto je oznacena kao spam, ali jel ko imao jos ovakvo slicno iskustvo?

mislim da je ipak zbog političara označena kao spam :smiley:

1 Like

Borim se sa tim ima sedam dana, pošalji na pregled fb-u, čekam…
Jučer su mi jedan profil označili kao da je greška i da je u skladu sa pravilima zajednice, no ne vidim da su mi vratili postove na page. Sa istim problemom se borim nekih sedam dana, ne znam što je. Da li je bug, ili nešto rade na fb, što god objavim označi se kao spam.
Dvije slike su mi bili označili kao spam i poslala sam ih na pregled.

facebook

Ovo je njihov odgovor od jučer, čekam i na ostale pregled.

1 Like

Da, ali cim nesto rade znaci implementirace ovo “na ovaj ili onaj nacin” prije ili kasnije.

Znaci bice nesto od ovoga s FB strane.

Tnx za info

facebook%202

Na jedan profil su mi odmah odgovorili, a sa drugog čekam sedam dana da izvrše pregled objava.
Ne mogu ništa tvrditi, ali mislim da je štos do njih. Pa pričekajmo malo. Pošalji na pregled. Ima onaj link što se šalje upitnik i odgovore te u centru za podršku.

1 Like

Ovo se isto dešava i sa domenama, označe kao SPAM domenu i blokiraju je bez ikakvog razloga iako je ta domena mjesecima ili godinama unazad bez problema prolazila na FB. Takođe, opet su počeli ukidati REACH za linkove na FB stranicama…i sve to bez predhodnog upozorenja o bilo kakvom prekršaju.

To s Reachom rade odavno i rade periodicno, ne zahvati sve odmah nego dio stranica po dio i to vec traje godinama…

Blize se izbori, ne smeju da dozvole istu situaciju kao na proslim izborima. Tek ce da pritezu.

1 Like

A Balkanci su im posebno na radaru zbog onih nasih Makedonaca koji su svojim “USA NEWS FROM TETOVO” bili dio kampanje 2016.

1 Like

čak ih i zuck spominjao pred kongresom

1 Like

Ma sad im je ceo svet na radaru. Mnogo su se tad opekli, mislim da im se pale lampice na prva dva slova od politics.

1 Like

Evo bas clanak danas o tome. Mada mislim da bi i drugima mogao da koristi nevezano za sve ovo. Pogotovo za ove koji uzimaju tudj sadrzaj.

1 Like

Pozdrav osobi s Blica koja redovno “prekopava” WM forum :slight_smile:

1 Like