FBA Amazon - bank/credit card statement

Pozdrav,

prilikom identifikacije identite za prijavu u FBA Amazon, traže me bank account statement ili credit card statemnt.

Kaže instrukcija ovako: (vidi boldano)

  • The name of the company or point of contact mentioned on the statement should either match the business name or point of contact name provided during registration.
  • Hide the account number and monetary amounts, but the rest of the document must be visible.
  • Scan the original document in color or take a picture using your mobile device. Do not submit a screenshot
  • Document should be easily readable and must have been issued within the past 180 days
  • Your document must be in one of the following languages: Chinese, English, French, German, Italian, Japanese, Portuguese, or Spanish. If it is not in one of these languages, provide a notarized translation of your document into one of these supported languages
  • Document should be less than 10MB in size
  • Accepted formats are *.png, *.tiff, *.tif, *.jpg, *.jpeg, and *.pdf

Jel se tko susreo s time i kako je to rješio?

Već sam imao pokušaj verifikacije i nešto sam zeznuo i muk. Samo su mi javili da verifikacija nije prošla i nisam uspio da razgovaram sa ikim…niti da reuploadam dokument. Nego sam morao otvoriti novi account i isponova…pa ne želim opet zahebat.

Inače, čudno mi je malo to. Čuo sam da Amazon ima odličan support, a na moj kontakt putem support forme sam dobio neki bezvezni odgovor robota i samo me uputio natrag na kontakt suport formu putem koje i jesam tražio pomoć… :confused:

A također kod verifikacije su automatskom porukom obzanili da je moguće da nitko neće odgovarati na emailove ako verifikacija ne prođe. …

Ista napomena za jezike stoji i kod uploadanja passport dokumenta. :confused:

Što bi stvarno to trebao prevoditi i nositi javnom bilježniku ili?

pa valjda na pasošu pored domaćeg ima i engleski jezik :smiley: Ime / name, prezime / lastname

što se tiče izvoda iz banke, probaj pitati banku da ti daju izvod na engleskom

1 Like

A bit će da :smiley:

Napravio tako.
Prva zanimljivost… nisu mi htjeli poslati na email bez da ovlaštena osoba dođe u banku, makar mi sve izvode šalju na email i imaju evidentirano da je to email od ovlaštene osobe. Heh retardiranog sustava…što više opažam kakav je…više vjerujem da će ih BTC pregaziti ko beba zvečku :slight_smile:

Ok, nije mi se problem prošetati…odem do banke i dobijem taj izvod.
I Amazon me opet odbije jer na izvodu nema podataka o:

– Name
– Billing address
– Bank information
– Issue date

Na izvodu stoji ime firme, a ne i moje kao vlasnika.
Nadalje na izvodu nema uopće adrese banke …itd.

I pitam banku jel mogu dobiti statement sa svim podacima, kažu da nemaju tu opciju xd xd.

Hjooj …nego ja uopće tu nešto ne kužim. Kakav je taj izvod dokaz ičemu, pa to je obična skalamerija od papira bez ikakvog pečata …žiga…ičega. Napravim im ga ja kakvog god žele vidjeti, heh …ne kužim stvarno?

Vjerujem da oni mogu valjda preko tog dokumenta provjeriti da li zaista postoje transakcije koje su navedene na izvodu…i to kao verifikacija ima smisla. Ali ne vidim razlog zašto nebi mogao ručno dodati sve ostale podatke koji fale i da nebi trebalo biti problema. Hmm…hmm?

I da odmah priupitam, možda netko kuži koje su cake?

Što bi bilo kada bi ja za račun dao svoj privatni bankovni račun?

Da li je to Amazonu svejedno? (Koliko vidim, manju ću imati problema ako je sve direktno na moje ime)
Da li mogu u HR napraviti sve legalnim nakon što primim novce na privatni račun?

traži od banke instrukcije za primanje novca iz inostranstva … tu se ja mislim nalaze svi ti podaci … pa pošalji oba papira amazonu

Ovo je sve bila jedna velika parodija.
Parodija zato jer sam ja u bilo kojem momentu kao od šale mogao podesiti taj dokument kako me volja.
Parodija jer iako nema nikakve matematičke zaštite na tim dokumentima…banka se ponaša kao da postoji neka težina na onom što će dokument sadržavati, a Amazon da postoji neka težina dokumenta koji im ja uploadam.
Prvo sam i ja mislio da tu postoji nešto provjerljivo…ali ispada da sam sudjelovao u jednom cirkusu neznanja.

No ono što je u cijeloj priči divno i što mi se ponavlja po xx put …Anđeli upravo koriste ljudsku glupost i probleme koje ista prouzročuje, kako bi nas naučili nečem novom. Tako sam ja ovim iskustvom dobio detaljan uvid u to kako napraviti digitalni pečat na dokumentu, kako bi dokument bio 100% provjerljiv da netko od posrednika nije radio modifikaciju na izvornom “pečatiranom” dokumentu.

I to sam dobio baš predivnu ideju prvenstveno zbog njene jednostavnosti. :slight_smile:
Sad sam na mobitelu…al opisat ću uskoro kako funkcionira.

1 Like

Obećano, ispunjeno:

Ja više nemam pojma koji klinac je taj bank account statement. Znači, izvadio sam iz banke sve što sam bio u mogućnosti izvaditi…opet su me odbili. Kaže Amazon:

We could not verify the document you provided as we only accept bank and credit card statements. You may remove the transaction details, but the rest of the document must be visible.
The document must show the information listed below:

– Name
– Billing address
– Bank information
– Issue date

Prvi puta sam im poslao izvod transakcija iz banke (osobno išao u banku da ga dobijem na eng jeziku) …misleći da taj izvod spada pod bank account statement. Tada su također rekli da na tom dokmentu nedostaju gornje 4. stavke. (Uz napomenu ako ću slati više dokumenata, da ih mergam u jedan file. )

I ono, stvarno na izvodu nije bilo moje ime…nego ime firme. Isto tako na izvodu su falili ti neki podaci o banci.

Onda sam opet otišao u banku, izvadio (platio) pečatiranu potvrdu da sam ja vlasnik računa. U tom dokumentu su mogli samo kao napomenu staviti oda oni potvrđuju da ja “Ime Prezime” sam legalni zastupnik firme koja je vlasnik računa.

Uz taj dokument su mi dali i dokument koji sadrži sve potrebne podatke o banci.

I to sve sam mergao sa dokumentom (izvodom transakcija) sa početka priče…da bi me opet ladno odbili da to nije “bank account statement”.

Sada se više pitam koji klinac je onda “bank account statement” ??

Bank statement ti je izvod racuna, znaci trazi izvod za poslednji mesec naprimer i posalji im.

Pa to sam prvo i napravio, pa su me odbili…jer su falili neki podaci na tom izvodu.
Onda sam izvadio dokumente da pokrijem te nedostatke…pa opet nije bilo dobro.

Evo, sada ručno fejkam taj izvod dodavajući ručno podatke koji su nedostali…pa da vidimo što će biti…

Ja neznam koji klinac njih muči, ali odbili su mi i passport u ovom zadnjem pokušaju, koji prvi puta nisu odbili. I kažu za passport:

We were unable to verify the identity document you provided. Please provide another form of a valid, government-issued photo identification showing the following information:

– Name
– Date of birth
– Expiry date
– Signature of bearer (if applicable)
– Country of issuance or country of citizenship

Ono, wtf…stekao sam dojam da tamo neki idiot klikće po formi, a niti ne čita što zaprima. (Moguće zbog prevelike količine zaprimljenih upita sada pred 12 mj.)

Kakve veze ima facebook sa ovime?

1 Like

Jel itko ovdje otvarao Amazon FBA account na firmu? Sve se pitam jel to ima smisla…jer mi se čini da je to korijen problema? …i vrlo moguće ću još zilijun problema zbog toga imati, pa se pitam ima li uopće smisla tako …ili da otvorim normalno na fizičku osobu?

Hmm??

Ili je mozda AI :thinking: (20 znakova)

1 Like

Ili je samo A od toga xd xd.
A moguce da je prvi filter automatiziran pa da tu padam radi gluposti u formi dokumenta. Samo čudno onda da je passport prošao prva dva puta, a treći put im ni passport nije bio dobar…hehe…neki neodlučan AI. xd