FBI zadaje konačan udarac privatnosti, može li se Apple oduprijeti?

Jebe se njima za teroriste i kriminalce, imaju oni svoje planove. Ovo s teroristima i kriminalcima im je samo alibi da dobiju ono sto zele.

Netko je rekao da u zatvoru provjeravaju postu i mobitele i sve. Da tako ce izgledati svije u buducnosti, jedan veliki zatvor gdje ce sve provjeravati, ako se ljudi ne ujedine i pokazu svojoj vladi sto zele od svijeta. Naravno to se nece dogoditi jer su ljudi podijeljeni kao nikada do sada u povijesti.

2 Likeova

Cemu onda sva ova javna zavrzlama?

Ko uopste prica da ce nama neko da gleda sto ima u telefon? Samo bi gubili vrijeme, sto ce naci…

To je opcija da ganjaju te teroriste i kriminalce a ne nas, zato ja kazem neka mi slobodno sve sluzbe gledaju mailove, poruke, sta vise dacu im i lozinke da se ne muce.

Kada odete kod doktora i nas ima recimo 1000 koji imamo istog doktora i on sve zna o nama i neke stvari koje su privatne, jel tako? To radi i policija, znaci oni znaju sta mi pisemo ali to ostaje kod njih, to nije narusavanje privatnosti jer je to njihov poso.

Ako ja udjem u neki telefon, pc to je ugrozavanje privatnosti ali ljudi koje mi placamo, policija, to je sasvim druga stvar.

Mislim da ćemo se polako vratiti na backapiranje važnih stvari na papir (lozinke za sve, osim na razna mjesta stavljam povremeno i tako), te da se vratimo mobitelima kao 3310, T10 i slično :smile:

Ako nemaš što skrivati nemaš se čega bojati.

A privatnos nam je davno narušena i biti će sve gore.

Samo branim ono što sam napisao. Zakačio sam se dva puta. Ne planiram više. Mea culpa.

Evo ja cu ti reci sto bi ja recimo gledao:
Napravio bi software koji bi citao sve podatke i stvarao profil ljudi. kada bi imao profiliranu sliku amerike onda bi skupljao pdoatke o ponasanju ljudi. kud se krecu, sto rade, gdje trose. Sto ce kupiti i kako se ponasaju prilikom kupnje.

Kada imam profil svih ljudi i njihove paterne onda bez problema s imalo muke tim ljudima mogu manipulirati, mogu napraviti da rade ono sto ja zelim, mogu raditi da se ponasaju kako ja zelim i mogu te ljude miriti, svadjati… odnosno ja bi bio njihov BOG!

Eto, tako ja razmisljam. Vjerujem da tako i oni razmisljaju,. mozda ne tako us rz kao sto sam ja napisao ali nekako tako.

@delija ti vjerojatno klinkes i accept cookies zbog toga jer je tamo button sa slovima OK. I to je u redu, ali ima nas koji nezelimo biti nicije ovce, nezelimo biti niciji robovi i nikako nezelimo da se nama manipulira.

@dadaas sve to sto si nabrojao vec se desava, pogledaj slobodnu evropu? Pokazi samo jednu sliku sahrane 130 ljudi iz Pariza? Zar ljudi vec nisu ovce? Znaci oni vec upravljaju sa nama kako hoce, odavno.

Ali hocu da kazem da mi tim sluzbama nismo uopce zanimljivi i zato nema razloga da se bojimo toga.

Nije valjda da mislite da je Apple-u stalo do privatnosti ljudi? Oni se boje samo da im ne padne prodaja.

Bas su teroristi budale koji se dogovaraju preko iphonea ili cega vec… Zadnjih 20 godina uvijek isto opravdanje za zadiranje u nasu privatnost.

1 Like

Jedno pitanje za ove velike vernike u drzavu, policijski aparat i sistem.
Da li je dovoljan dokaz tebi kao gradjaninu bilo koje drzave da procitas u vestima ili novinama da sam ja (neki tamo iz gomile) uhapsen jer je na mom telefonu, racunaru,…, nadjen kompromitujuci materijal (vezano za terorizam, pedofiliju, antidrzavno delovanje,…, stagod)?
Ako jeste, super, uzivaj u svom zivotu koji zasluzujes.
Verovatno mislis da se to ne moze fejkovati, lazirati, ubaciti na tudj racunar ili telefon i iskoristiti za obracunavanje sa neistomisljenicima, u bilo kojoj sferi, a pre svega politike i biznisa.

Evo jos jedno pitanje, da se poveze tematika:
Zasto nisu spreceni teroristicki napadi 09.11. ili ovi poslednji u Parizu, zasto ne postoji jasna i konkretna svetska borba protiv terorizma, izbeglica koje to nisu i slicno?
Da ne zadirem u ekonomiju, ovo su bezbedonosna pitanja za koja se odvajaju porezi i bilioni dolara, pa nije dovoljno jel, nego im samo fali ceprkanje po telefonima i kompjuterima i to ce biti sudski dokaz uskoro?

1 Like

Ok onda ovako. Slazem se s tobom da je vec tako. Ali ljudi kad dodju pred zid se bune. Zbog toga u povjesti covjecanstva iams toliko rezima, od plemena, monarhije sve do kapitalizma, totalirizma koji danas vlada (mada neki misle da smo jos u demokraciji).

Pracenje ljudi, mase ljudi, ja negovorim ovdje da prate tebe ili mene, nego da prate sve, to radi software koji radi paterne i kalkulira. Zamisli sad da je CheGuevara zivio u danasnje doba i trebao organizirati ustanak, a on i svi njegovi su automatski praceni i tocno se zna kud se krecu, sto rade, sto jedu. CheGuevera nebi jos ni pomislio o ustanku vec bi ga smaknuli. Zato je njima to vazno, da se kontroliraju ljudi, da nekom ne padne napamet da okupi ljudi i pokrene revoluciju, jer kada mu to padne napamet oni to moraju znati. Jer kad jednom revolucija uzme maha onda je gotovo za njih…

1 Like

Zato sto to nisu ni bili teroristicki napadi, u BiH su ubijena skoro dva vojnika pa je doslo puno ljudi na sahranu i sve se snimilo, zamisli u Parizu se ubije 130 ljudi, nema sahrane nema nista, kako to?
@kixxxstarter ja ne pricam o zloupotrebama, toga je uvijek bilo i bice.[quote=“dadaas, post:30, topic:27518”]
mada neki misle da smo jos u demokraciji
[/quote]
Demokratija je samo sarena laza za sirotinju, da misle da kao fol imaju neka prava, zar stvarno vjerujes da to moze da mi i neki tamo recimo Volkswagen budemo isti, zamisli da si ti samo 000.001% nesto varao ko oni, sigurno sad bi bio tamo gdje se provjerava svako pismo(malo sale) :grinning:

Ja mislim da revolucija vise nikad nece biti jer kao sto ti rekoh oni vec sve znaju o nama i to sprijece odmah. To ti je dokaz ovo “arapsko proljece” oni su imali svoje demostrante koji su zapalili mase ali ne da narodu bude bolje vec da preuzmu resurse te drzave i da uniste tu drzavu kako bi sa njom umro i dug koji bi trebale da plate ameri,francuzi…
Sve ove zemlje danas sto se rasturaju, nijedna nije imala dug kod MMF-a sva naftna polja su bila u vlasnistvu drzave, Libija posudila veliki novac francuzima, cudno zar ne?
Jedino mi je zao te ljude sto ginu dzaba, oni misle da je demokratija dobra ali da im je sad vratit one “strasne” diktatore sve bi dali

2 Likeova

To je dokaz već dugo, ne kužim zbog čega ne bi trebao biti?

Američka Vojska je davnih godina za svoje potrebe razvila “Onion” mrežu uz pomoć matematičara i naučnika da bi zaštitila svoju komunikaciju. Povukli se iz projekta i sami sebi stvorili problem, da je nedavno američki kancelar izjavio da Tor mrežu koriste i teroristi za dogovaranje napada, kao i niz primena drugih tehnika gde NSA nije u mogućnosti da pomogne tj. sami sebi skočili u usta. Tačnije reagovali su na teroristički napad u Parizu, a između ostalog bilo je i govora o TOR mreži kao i drugim mrežama koje su korišćene, a oni nemoćni.

@dadaas > Napravio bi software koji bi citao sve podatke i stvarao profil ljudi. kada bi imao profiliranu sliku amerike onda bi skupljao pdoatke o ponasanju ljudi. kud se krecu, sto rade, gdje trose. Sto ce kupiti i kako se ponasaju prilikom kupnje.

Zar analitički softveri nisu već u funkciji na internetu? Ne samo na internetu nego uopšteno analize kroz software?

Jesu, pa Google ima svoj. Ja kazem da kada bi ja bio na vlasti da bi ja napravio svoj. Drugim rijecima oni su vec napravili svoj. Sada ga samo moraju nekamo pristekat, Apple, internet, Andoid, Camere, i razno razne druge medijske telekomunikacije.

Lično mislim da je u toku odlična PR kampanja koja ima za cilj ubediti korisnike u bezbednost Apple uređaja, omogućujući bolju penetraciju Apple uređaja na tržište :smile:
Naravno da backdoor postoji :slight_smile:

5 Likeova

Slazem se.

Sve bi to bilo u redu sto se tice Vlade ali ljudi zaboravljaju da su CLANOVI VLADE SAMO OBICNI LJUDI KOJI SU VODJENJI OD GRUPA I GRUPACIJA KOJI IMAJU SVOJ INTERES. Tko to garantuje ispravnost odredjenog broja mozgova u Vladi kad nam je poznato da se u svim Vladama nalaze vise ili manje brojcano ljudi KOJI SE DROGIRAJU. Tko to moze tvrditi da takav covjek ili grupa ljudi NECE RADITI U SVRHU LOSEG PO COVJECANSTVO U SVOJOJ DRZAVI i opcenito na Svjetskom nivou. Svaki covjek MORA IMATI SLOBODU i NE POSTOJI VLADA KOJA CE GA SVOJIM PRAVILIMA OGRANICAVATI. Sto su ljudi skolovaniji to su OGRANICENIJI i PRIHVACAJU MORATORIJE i kojekakove gluposti. Ljudi su zaboravili da je postojao samo PLEMENSKI STARJESINA koji je radio pravedno. Bio je izabran i isto tako ga se moze skinuti sa tog mjesta. Pa onda STA JE TO VLADA LJUDIMA??? Pa Vladu su ljudi postavili i ako NEZNAJU RAZMISLJATI PRAVILNO tad je stvarno potrebno da RADE SA NJIMA STA HOCE. Odakle pravo Vladi da ulazi u nesto sto NIJE STVORILA

1 Like

I ja mislim da je to samo kampanja u korist appla. Nista nije bez vraga ili bez razloga pa i ova objava.