Ffmpeg

Ovako, instalirao sam VidiScript na svoj VPS Server (Linux) , i kad uploadujem video nece da radi.

Iz razloga sta nemam FFMPEG

Sad mi nije nikako jasno kako da ga instaliram na svoj server, nikad to prije nisam radio, nasao sam par upustava ali nista nekontam :frowning:

Skinuo sam FFMPEG , extractovao i uploadovao u /usr/bin/ffmpeg

Pa ako moze neko da mi objasni kako da instaliram ali sto razumljivije , Hvala

[quote=“bosnier”]Ovako, instalirao sam VidiScript na svoj VPS Server (Linux) , i kad uploadujem video nece da radi.

Iz razloga sta nemam FFMPEG

Sad mi nije nikako jasno kako da ga instaliram na svoj server, nikad to prije nisam radio, nasao sam par upustava ali nista nekontam :frowning:

Skinuo sam FFMPEG , extractovao i uploadovao u /usr/bin/ffmpeg

Pa ako moze neko da mi objasni kako da instaliram ali sto razumljivije , Hvala[/quote]

koja distribucija linuxa i koja verzija?
koji format paketa si skinuo, sh, bin, source, rpm, deb?

Skinuo sam ovo

FFmpeg 0.5.1 “half-way to world domination A.K.A. the belligerent blue bike shed”

Download bzip2 tarball

Sa ovog linka
http://ffmpeg.org/download.html

A za Linux , nisam siguran, gdje mogu to da provjerim ?

Evo VPS hosting koji koristim

joinvps.com

odpakiraj jer to je source.

moraš biti u glvnom directory-u i ulogiran kao root, a sumnjam da će ti dati.
postupak
./configure
make
make install (nekad gmake il neki drugi) -> ovisno o kompajleru.
i moliš se da ti prođe.

pitaj njih da ti oni to stave također pitaj koja distribucija ako neznaš ili se ne može pogledati.

Hvala na odgovoru Lola, ali ja se bas i nerazumijem u to, ja sam uploadovao i sve, samo neznam kako da pokrenem tu instalaciju to mi nije jasno ?

pa sam ti napisao.

ti si skinuo source kojeg moraš prvo kompajlirati , a ond ainstalitati.

ove 3 stvari radiš u consoli.

ali moraš biti root, a ti nemaš takvu dozovlu, već kao obični korisnik i to ti neće proći.

nazovi njih i pitaj da ti oni stave.

poslao sam ticket i odgovorili su mi da naplacuju 20 $ za instaliranje, to je problem :frowning:

onda ili platiš ili mijenaš hosting ili ne koristiš to što ti treba.:D:D

netreba mu root, nek napravi samo configure i make, nemora instalirat u systemske foldere, dovoljno je da ima u svojem home diru instalirano pa samo u skripti navede putanju do nje, to je 5min posla…

Jel bi mogao neko to da mi uradi ?

Dacu mu podatke od ftp ?

Ja sam sve pokusavao i nekontam :frowning:

Teško ćeš ti to instalirati. Ako nemaš iskustva sa Linuxom to ti je nemoguća misija. A i naprednom korisniku bi bio problem, jer ako ne prođe iz prve, a vjerojatno neće, nisi u mogućnosti dograditi poslužitelj potrebnim libovima. To može samo admin. Po meni je najbolja solucija platiti adminu tu lovu ili zaboraviti na to.

Izvini za možda glup komentar, ali jel ti baš mora taj materijal biti na hostu? Digni na youtube pa embedaj. Tako ne trošiš svoj prostor ni promet.

Da moram imati na serveru, nista onda cu adminu platiti

Hvala svima

netrebaš platiti, ja ću ti riješiti, pošalji mi pm sa msn-om ili nečime pa te dodam pa to riješimo…
Naravno treba ti shell pristup bez njega teško :slight_smile:

[quote=“Kečko”]netrebaš platiti, ja ću ti riješiti, [/quote]Lipo od tebe! Mogu li te nešto pitati? Zanima mi kad ti javi da ovisnosti nisu zadovoljene i krahira, kako ćeš to riješiti?

http://www.youneeditall.com/web-design-and-development/install-ffmpeg.html

Evo malo sam potražio. Svaka ti čast ako ovo izvedeš. Onda si Linux hadžija!!

Rijeseno,

Kecko mi je instalirao za nekoliko minuta na Linux server

Ovim putem mu se zahvaljujem, a i ostalima na pomoci

Genijalac je.

krivo ti je uputstvo gigolo :slight_smile: to je općenito za kompajliranje svih gluposti, a većinom svaka distribucija ima neki svoj način za instalaciju paketa…
i ne trebaš biti genijalac da instaliraš najobičniji software na računalo :smiley: koja god distribucija bila u pitanju

Uglavnom, svaka ti čast. Ja se ne bavim time pa pretpostavljam da neznam napraviti. Nebavim se time i nisam probao.
Na kompu imam linux i za svaki install mi pita admin password, pa mi nije jasno kako si to uspio na poslužitelju na kojem si običan korisnik.