fileZilla se neće spojit na server

…kad se krenu problemi nizat, onda se nižu. Taman trebam hitno na server nešto, a ne mogu se spojit.

Pri pokušaju da se spojim, fileZilla kaže:

Status:	Resolving address of oglasnikprijevoza.com
Status:	Connecting to 5.9.29.178:21...
Status:	Connection established, waiting for welcome message...
Status:	Initializing TLS...
Status:	Verifying certificate...
Status:	TLS connection established.
Status:	Server does not support non-ASCII characters.
Status:	Connected
Status:	Retrieving directory listing...

..i nakon 20 sekudni...

Command:	PWD
Response:	257 "/" is your current location
Command:	TYPE I
Response:	200 TYPE is now 8-bit binary
Command:	PASV
Response:	227 Entering Passive Mode (5,9,29,178,181,23)
Command:	MLSD
Error:	Connection timed out after 20 seconds of inactivity
Error:	Failed to retrieve directory listing

Slao sam ticket, ali za sad jedino znam da se oni od tamo mogu uredno spojit na server.
Any idea?

Ukljuci PASSIVE MODE na FTP kijentu. Ako se problem i dalje nastavi onda hosting ima problem s portovima, buduci da su mu passive portovi od cca 30.000-50.000 zatvoreni.

Bilo je već uključeno…prosljedih hostingu tvoju poruku :wink: Si dosta siguran u to, ili je moguća solucija?

Da ti nije možda Skype uključen?
Meni je Skype znao smetati prilikom ftp konekcije.

lol :slight_smile: To nebi trebao biti problem. To je svakako problem u portovima. Treba prebaciti FTP transfer u PASSIVE move i to je to. AKo ni tada ne ide onda remote ftp server ima problema.

Bit će da nije skype…nije mi upaljen. Ali sumnjam da su možda nešto windowsi upleteni…evo sad me iz nekog nepoznatog razloga upitao OS, da jesam li siguran da želim nešto. Budala nisam zapamtio što sam to poklikao…uglavnom rekoh mu da vjerujem SVE.

Isto tako, danas prilikom prvog spajanja na server …i fileZilla me pitala želim li vjerovati tom serveru jer je “nepoznat”. Rekoh, vjeruj mu. To me fileZilla inače nikad nije pitala…tj. valjda pita tek od nedavno kad sam napravio update. (Ima razlog zašto mrzim i zašto se bojim updetat programe xd)

Nego, nije mi nešto jasno, status fileZille kaže da sam ja zapravo spojen:

Status: Connected
Status: Retrieving directory listing…

Zapravo ga muči dohvaćanje direktorija??

Spojen si na FTP, no nemozes dohvatit direktorij … zbog zatvorenih portova ili s tvoje strane ili sa strane servera :slight_smile: Jesi provao staviti ftp connection i transfer unutar FTP klijneta u passive mode ?

Ako misliš na edit->settings->FTP->transfer mode->passive , onda je to već bilo tako!

Imas kakav firewall, security program na kompu ? probaj ugasiti pa onda probati se spojiti

Ako je shared hositng u pitanju moguće da imaš neka ograničenja na hostingu, ftp transferu pa si iskoristio limit jer gledajući log ti si spojen na server ali ti ne prikazuje mape :wink:

Naštimaj insecure login ;). Idi na site manager - encryption - insecure.

Onda se niti host provider nebi mogao spojiti na moj račun putem mojih podataka. Sve mi smrdi zbog toga da je problem isključivo lokalan do mene…

…site manager je?

File - site manager :slight_smile: .

Bravo…problem je rješen :wink: