Firefox 4

http://www.linux.hr/modules/news/article.php?storyid=2984

Imam ga i upravo ga testiram

malo steka i fura se na operu :slight_smile:

Instalirao prije sat vremena…

• sviđa mi se novi kompaktni layout, sa tabovima na vrhu i skrivenim (ionako rijetko korištenim) menijem.
  • go, reload, stop, home, i bookmarks dugmići smanjeni na neke razumne dimenzije
  • čini mi se da brže radi od prošlog, bar što se tiče user interfacea
  • bolji odziv i brže procesuiranje komandi – kao teškom keyboard i macro freaku, ovo mi puno znači
  • chromeov statusbar url preview
  • još čekam da nadograde 15-20 dodataka koji nisu kompatibilni sa novom verzijom
  • … uključujući i fasterfox, za koji sumnjam da je krivac za cca 20% sporije surfanje nego na FF 3.6, iako to može biti i zbog samog enginea (za koji je opet rečeno da će biti brži)
  • dodani antialiasing na renderiranje slova – uz lcd clear type i visoku rezoluciju, ovo mi dosta otežava čitanje

Ali u globalu nemam baš nekih posebnih zamjerki, ovo gore što sam naveo je više stvar ukusa i odabira nego inherentna mana programa.

Nisam probao ali su mi poštom poslali promo majicu :smiley:

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?p=10516829#p10516829
(samo je moja na kratke rukave)

Smeta mi sto home reload i back nisu blizu. Za ostalo ne primjecujem neku razliku nije bas brzi…

zgodno je ovo
http://glow.mozilla.org/

Vjerujem tom njihovo brojaču u gornjem desnom uglu kao i u promijenu svijeta i svijesti 21.12.2012 prema majanskom kalendaru. :slight_smile:

[quote=“Neosynthesist”]

• dodani antialiasing na renderiranje slova – uz lcd clear type i visoku rezoluciju, ovo mi dosta otežava čitanje[/quote]

Da li netko zna kako ovo isključiti? THX!

Ovako je to bilo kad sam prvi puta pokrenuo FF4. Sada se ocito smirio :slight_smile: Vidjet ćemo kroz dan-dva.

Što mi se najviše svidjelo, a mislim da nije bilo u prošloj verziji.
Idem kopirati tekst od jedne stranice, koji nije formatiran kao link npr. nesto.com, obilježim taj tekst i dade mi opciju otvori link. To me strašno oduševilo.

Zaboravih gore dodat, konačno su stavili i nešto što mi fali otkad sam prije par godina probao Operu, koju nisam tako dugo ni koristio, ali dovoljno dugo da se navučem na ovu dosta korisnu i do sada u FF nedostupnu opciju – Paste & Go. :smiley:

Srdačno preporučujem da se vratiš na Operu, miljama daleko od svih ostalih preglednika.

Iznenadilo me kod Opere što u osnovnom paketu podržava nešto što sam poslije prelaska na FF morao kompenzirat sa podosta dodataka (mouse gestures, napredni tab management, filtriranje oglasa, itd), ali sam poslije uz to još nakupio hrpu svakakvih pluginova i ekstenzija bez kojih više ne mogu (točan broj: 57, od čega 17 nije kompatibilno sa novim FF-om, ali bit će uskoro). Sad smo kao Borg radilica i kolektivna svijest, spojeni smo u jedno, FF mi je više kao produžetak tijela i mozga nego kao eksterni alat.

Sad sam ovom gore Borgovskom analogijom otkrio svoju duže vremena potisnutu geekovsku stranu. :zub:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja