Flash i učitavanje HTML-a

Imam jednu stranicu koja sadrži Flash i nešto HTML. Koji je najbolji način da taj Flash učita sadržaj te stranice?

Napomena: Htio bih izbjeći dodatan poziv na server (da ne šalje cijelu stranicu dvaput) kada je stranica već skinuta.

Mislim da je jedini način preko javascripta. Na neki event vjerovatno bi se trebala pozvati funkcija koja bi ubacila html kod u flash.

To mi baš ne zvuči kao elegantno riješenje. Postoji li kakva alternativa?

I kako bi to uopće trebalo napraviti preko Javascripta?

[quote=“voajer”]To mi baš ne zvuči kao elegantno riješenje. Postoji li kakva alternativa?

I kako bi to uopće trebalo napraviti preko Javascripta?[/quote]

Ako je uvijet da nema pozivanja servera drugi put, neznam kako bi to drugačije mogao. A ima dosta načina ali oni ovise o tvojem projektu i zahtjevima:lula:

Recimo ako koristiš flex, možeš koristit flex ajax bridge.
Možeš i koristiti external interface za flash.
Ovisi dali flash treba ubaciti stranicu na neki event itd itd itd…

Veliki mudrac ima puno odgovora samo treba izabrati pravi:

http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=jga&q=flash+javascript+bridge&btnG=Traži&meta=&aq=f&oq=

Problem riješen, evo riješenja:

Actionscript:

var query:String = flash.external.ExternalInterface.call('gethtml');

myoutput.text = new String(query);

Javascript:

var query:String = flash.external.ExternalInterface.call('gethtml');

myoutput.text = new String(query);

Inače, moram reći da je šokantno što FLASH nije u stanju prepoznati vlastiti HTML container i sam ga učitati već mu za to treba Javascript.

Nadam se da će mi moderatori oprostiti dobule post, a možda i triple post…

Uglavnom, evo poboljšanog koda (JS više ne mora biti odvojen):

var query:String = flash.external.ExternalInterface.call("eval","document.childNodes[1].innerHTML");

myoutput.text = new String(query); //myoutput je ime dynamic text boxa u Flashu

Ovaj kod radi jedino ukoliko je i JS i Flash aktiviran, ukoliko je JS deaktiviran dobivate samo “null”.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja