Floating Banner-i ?!?

pozdrav

da li mi neko može dati neke upute kako da napravim floating banner pri ulasku na stranicu nekog posjetitelja (za one koji ne razumiju na sta mislim, to su oni banneri kad se pri ulasku na stranicu prikazu sa zatamnjenom pozadinom kao sto imaju neke galerije za slike)

inace krhko mi je znanje html-a i css-a pa se snalazim na forumima

svaka uputa mi je dobrodosla

hvala mnogo

Probaj sa lightbox 2, al morati ćeš malo doraditi css, pogle si ova dva linka pa vidi dal je to to

http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/

DA… to je definitivno to… ali

kako instalirati to tako, da cim neko otvori stranicu da mu automatski otvori onaj prozor kao reklamu, znaci bez da korisnik klikne na thumbnail.
tako kad udje na stranicu da prikaze reklamu neciju i da ima mogucnost da je zatvori.
jos jedna je solucija prihvatljiva, i mislim da je puno bolja… npr. nakon 5-a0 sekundi koristenja stranice da mu se onaj prozor sa slikom sam otvori, te da ga korisnik mora zatvoriti.

trebao bi znati kako, gdje i koju komandu da mu napišem.?!?

[quote=“paranoic1”]DA… to je definitivno to… ali

kako instalirati to tako, da cim neko otvori stranicu da mu automatski otvori onaj prozor kao reklamu, znaci bez da korisnik klikne na thumbnail.
tako kad udje na stranicu da prikaze reklamu neciju i da ima mogucnost da je zatvori.
jos jedna je solucija prihvatljiva, i mislim da je puno bolja… npr. nakon 5-a0 sekundi koristenja stranice da mu se onaj prozor sa slikom sam otvori, te da ga korisnik mora zatvoriti.

trebao bi znati kako, gdje i koju komandu da mu napišem.?!?[/quote]

css (tu mjenjaš boje, veličinu layera i i )

<style>
#darkenx {
    position:absolute;
	top: 0;
	left: 0;
	width:100%;
	height:100%;
	z-index:998;
	background-color:#e1e1e1;
	filter:alpha(opacity=60);
	opacity: 0.6;
	display:none;
  }
	</style>

ovaj code aktivira “prozor” bez klika.

<div id="darkenx"><script type='text/javascript'>document.getElementById("darkenx").style.display = "block";</script>
Sadržaj layera
<a href = "javascript:void(0)" onclick = "document.getElementById('darkenx').style.display='none';document.getElementById('darkenx').style.display='none'">X</a></div>

Naravno da tu još ima posla oko “designa” ali u globalu je jednostavno i brzo rješenje.

[quote=“Masterofnerad”]css (tu mjenjaš boje, veličinu layera i i )

<style>
#darkenx {
    position:absolute;
	top: 0;
	left: 0;
	width:100%;
	height:100%;
	z-index:998;
	background-color:#e1e1e1;
	filter:alpha(opacity=60);
	opacity: 0.6;
	display:none;
  }
	</style>

ovaj code aktivira “prozor” bez klika.

<div id="darkenx"><script type='text/javascript'>document.getElementById("darkenx").style.display = "block";</script>
Sadržaj layera
<a href = "javascript:void(0)" onclick = "document.getElementById('darkenx').style.display='none';document.getElementById('darkenx').style.display='none'">X</a></div>

Naravno da tu još ima posla oko “designa” ali u globalu je jednostavno i brzo rješenje.[/quote]
prema tvom CSS primjerku nasao sam gdje da sklonim crnu zavjesu…

…ali, ja ne bih da mi se otvori prozor, nego ovaj lightbox.

evo mog index dokumenta. on se otvara sa thumbnailom, i klikom na thumb tad otvara sliku.

ja bi taj dio koda ubacio u website, ali da ga otvara automatski…

floating banner

Da sam na tvom mestu ukombinovao bih ovako neku skriptu:

http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex17/floatbar.htm

[quote=“Nightmaster”]Da sam na tvom mestu ukombinovao bih ovako neku skriptu:

http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex17/floatbar.htm
[/quote]
daa… super , to je upravo to

ali sad imam problem jer nemogu tu skruptu nikako integrirati u website, odnosno u header.html

kopirao sam sve i namjestio source, ali php mi prikazuje syntax neki syntax error

ne znam do cega je, slab sam skroz u ovome

Ajde ostavi kod fajla u koji si ubacio kod da pogledamo.

--------- ovo je moj header, obrisao sam ovu skriptu, nisam je mislim dobro stavio, ni nju niti css… a to sto sam bio napravio prijavljivao mi je syntax error: unrecognized tag return (prva linija u skripti gdje pise return)

{$page_info.title}

{if $gmaps}
{/if}
{if $htmlarea}
{/if}

<body{if $gmaps || $htmlarea} onload=“mapload()”{/if}>

{if $logged_in}{$lng.useraccount.logged_in_as} {$logged_in} ! |{/if} {if $logged_in || $is_admin} {$lng.navbar.logout} {else} {$lng.navbar.login} {if $no_groups} {$lng.general.or}  {$lng.navbar.register} {/if}{/if}  | {$lng.general.favourites}  | {$lng.navbar.contact}  {if $languages|@count>1} | {$crt_lang_name}{if $crt_lang_flag} {/if}   {/if}

{literal}

{/literal}

{if $store_banner} {if $store_banner_ext=='swf'} {else}{/if} {elseif $appearance.show_header==1 && $appearance.header_pic!=''} {if $appearance.header_pic_link!=''}{/if} {if $appearance.header_is_flash} {else}{$settings.site_name}{/if}{if $appearance.header_pic_link!=''}{/if} {elseif $appearance.show_header==1 && !$appearance.header_pic!=''}{if $appearance.header_pic_link!=''}{/if} {$settings.site_name}{if $appearance.header_pic_link!=''}{/if} {/if}

{* ------- end header -------- *}

{* ------ begin: main navigation ------ *} {/section} {/if} {/if}

{if $smarty.foreach.mainnav.index==$main_navbar|@count-1 && $cp.parent_id}
{section name=loop start=$cp.level loop=$cp.level-1 step=-1}

{/section} {/if}
	{/foreach}

{* ------------- end custom pages ------------- *}

{if $no_rss}

{foreach from=$rss_array item=v}

{$v.short_title}  

{/foreach}

{/if}
<!-- begin: main content area #main -->
{include file="quick-search.html"}

{* ------ header banners ------- *}
{if in_array('header',$banners_positions)}
{banner->getTemplateBanners p1='header' p2=$section p3=$cat assign='array_banners'}
{if $array_banners|@count}<div class="clearfix"></div><div class="dcenter"><table align="center"><tr><td>{/if}
{foreach from=$array_banners item=v}
<div class="hor_banners">{include file="banner.html"}</div>
{/foreach}
{if $array_banners|@count}</td></tr></table></div>{/if}
{/if}
{* ------- end header banners ------- *}

{if $self_noext=="index" && $no_featured && $ads_settings.enable_featured}
{include file="featured.html"}
{/if}

{if $db_error!=''}<div id="db_error">{$db_error}</div>{/if}

{if in_array('left',$banners_positions) || in_array('right',$banners_positions)}<table cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tr>{/if}

{* ------ left banners ------- *}
{if in_array('left',$banners_positions)}
{banner->getTemplateBanners p1='left' p2=$section p3=$cat assign='array_banners'}
{if $array_banners|@count}
<td class="left_banners" valign="top">
{foreach from=$array_banners item=v}
<div class="vert_banners">{include file="banner.html"}</div>
{/foreach}
</td>
{/if}{/if}
{* ------- end left banners ------- *}

{if in_array('left',$banners_positions) || in_array('right',$banners_positions)}<td class="main_content" valign="top">{/if}

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja